Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez árthat valamit nekem?

Ez árthat valamit nekem?

Figyelt kérdés

Elkezdenék szeretni gyúrni de nem merem mert félek h a csontoknak vagy vmi-nek baja lesz ez miatt.

egyébként 13éves vok


2010. febr. 24. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
ennyi idősen ne is nagyon gyúrj. A magasságodra lenne hatással, mert a csontvégek elzáródnak és nem nőnél tovább.
2010. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Az égvilágon semmi baja sem lesz tőle a csontjaidnak, sőt, az izomzat fejlesztése a csontsűrűséget is automatikusan növeli. A korod nem akadály, mert bár 14 éves kortól szokták javasolni a kezdést, de ha ésszel csinálod, a mínusz egy év nem számít. Viszont én nyomatékosan azt tanácsolom, hogy egy-két évig mindenképpen inkább alacsonyabb intenzitású, magasabb ismétlésszámmal és kisebb súlyokkal dolgozz, méghozzá úgy, hogy az edzést saját testsúllyal végzett gyakorlatok köré építsd, szóval a középpontban a fekvőtámaszok, tolódzkodások, húzódzkodások, felülések (de inkább hasprések, az nem bántja a gerincet), csak saját testsúllyal végzett guggolások legyenek, és mintegy kiegészítő jelleggel végezz ezek mellett az előbb leírtaknak megfelelő, alacsonyabb intenzitású súlyzós edzést. Ezzel jól felkészíted az ízületeidet és az izmaidat a későbbi intenzív, nagy súlyokkal végzett tömegnövelő edzésre. Ha rögtön nagy intenzitással kezdenél, akkor abból lenne baj, ízületi bántalmak, izomhúzódások, szélsőséges esetben szakadások is bekövetkezhetnének. De ha ésszel állsz neki és jól megalapozod a munkád, akkor a fejlődésed sima és biztosított.

Ha kérdésed van, írj kommentet!

Sok sikert kívánok!

2010. febr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nagyon szépen kösz a kommentet:D

mostmá akkor neki is fogok állni úgy ahogy leírtad!!

2010. febr. 25. 20:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem! :)

Sok sikert kívánok céljaid elérésében, és ne feledd, lassan járj, tovább érsz, mindig ésszel csináld, amit csinálsz!

Hajrá! :)

2010. febr. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!