Izomláz, mit szabad, mit nem? (Csak aki tényleg ért hozzá)
Pihentetni kell a megterhelt izmot amiben izomlázat érzel!
Pontosan a mechanizmusát nem tudom de a lényeg hogy tejsav termelődik ami miatt kellemetlen érzésed van és amikor az felszívódik, tehát az izom nagyjából regenerálódott onnantól lehet edzeni azt az izomcsoportot. Az ilyen elméletek hogy, "dolgozz rá" teljesen tévesek és ne dőlj be nekik!
Nos, a valóság az, hogy rádolgozni nem szabad, de csak pihenni sem érdemes. A helyzet a következő:
Izomláz azért keletkezik, mert nagy fizikai megterhelés alatt az izomnak nem mindig van lehetősége arra, hogy a működéséhez szükséges szőlőcukrot szén-dioxiddá és vízzé égesse el, hanem csak részleges oxidáció történik, ami során a szőlőcukorból tejsav lesz, ami hosszabb igénybevétel során felhalmozódik az izomban, és ez okozza az izomláz érzetét. Való igaz, hogy ha csak pihensz, akkor is elmúlik az izomláz, vagyis pár nap alatt a szervezet "kipucolja" tejsavat az izomból. De ha felpörgeted a vérkeringést, akkor a felfokozott véráram hamarabb "kiöblíti" a tejsavat, meggyorsítva a folyamatot. Ellenben ha ezt úgy éred el, hogy az izomlázzal terhelt izomra dolgozol rá, akkor csak még több tejsav termelődik, így sokra nem mész vele. Ezért a legjobb megoldás, ha a a vérnyomást hosszabb távú, de könnyed, olyan gyakorlattal fokozd fel, ami a lehető legkevésbé dolgoztatja a "lázas" izmot. Mivel a vérkeringés ezáltal az egész testben felfokozódik, így az adott izomban is, viszont több tejsav nem termelődik ott, ez nagyban felgyorsítja a regenerációt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!