Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hosszútávfutók! Tudnátok...

Hosszútávfutók! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja járok rendszeresen futni 2naponta. Egy héten 1x lefutok 10km-t 9,5km/h-11km/h közötti sebességgel. A többi alkalommal kedvtől függően 4-7km-t (váltogatott iramban 10-14km/h).

Komfortzónám 9-10km/h.

Szeretném mihamarabb elérni a félmaraton távot. Hogy növeljem hatékonyan a távot? Komfortzónámon belül növeljem a távot, vagy először próbáljam meg a 10km-t lefutni gyorsabban mint eddig?

Ki milyen edzéssel jutott el addig, hogy kényelmes legyen a félmaraton táv?

Valamint amatőrként milyen tempó számít jónak félmaratoni illetve maratoni távon?

Előre is köszönöm!



2014. aug. 4. 13:20
 1/1 anonim válasza:
Én nemrég futottam félmaratont, a legfontosabb sztem a táv folyamatos növelése, akár a sebesség rovására. Először legyen meg a húsz km biztonsággal, azután kezdheted növelni a sebességet is. Előtte este egyél sok szénhidrátot, cukrot, mindig kezdd lassabban az elejét mint jól esne,a végére gyorsíts, nem lesz gond :)
2016. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!