Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelés hatékonyan?

Tömegnövelés hatékonyan?

Figyelt kérdés
Szevasztok! 180 cm vagyok 74 kg már jó ideje edzek komoly súlyokkal egyéb viszont most tömeget növelnék legalább 85 kg a cél. Van jelenleg magas szénhidrát tartalmú fehérjém, tömegnövelőm , creatinom , szőlőcukor . Viszont táplálkozással van baj, változó az étrendem minden nap mást eszek de jó dolgokat pl. 1. étkezés zabpehely, shake ( fehérje, creatin ) 2. étkezés tükör tojás, puffasztott rízs 3. étkezés tengeri hal , rizs , zöldség stb.. viszont minden nap más szóval nem mindig ez, így lesz fejlődés ? Jó ez így egyátalán?
2013. aug. 9. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:

A kaják jók, de nem mindegy a mennyiség, kalória pluszban kell lenned.

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.


Edzés után vagy tömegnövelő vagy fehérje+dextróz! Rá egy 40-50 percre szilárd kaja, pl csirke-rizs-zöldség. Este lefekvés előtt fél-1 órával kell még sovány túró.

2013. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nagyon rossz a szervezetednek amit művelsz vele.. A creatint azonnal tedd le, hasznaltam, amiota nem hasznalom a bal kezemmel 2-3 kilónál tobbet nem birok megemelni.. Elotte meg 120-130akat nyomtam fekve.. Gondold meg hogy szereken elsz e vagy termeszetesen...
2013. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kreatin is természetes, meg a többi hasonló kieg is. Az, hogy te mit műveltél, nem feltétlenül a kreatin hibája. Nem is értem igazán.
2013. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ma 11.06, neked pont nem kellene ennyi ésszel beírogatni. A kreatin az természetes anyag, most is van benned kb 120g, mint bárkiben. Nem kox, nem szteroid, természetes aminosav-származék. A húsokban is sok van. Te valamit nagyon összekeversz ember, kicsit gondolkozz!
2013. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval ajánlatos lenne összedobnom egy jó étrendet. Igaz most koleszos leszek ott is érdekes lesz. Nem tudtok véletlenül egy jó étrendet ? ami tényleg betartható?
2013. aug. 9. 11:43
 6/9 A kérdező kommentje:
* ha jól számoltam napi 444 g szénhidrát 185 g fehérje kell?
2013. aug. 9. 11:46
 7/9 anonim válasza:
11:06" vagyok.. Akkor miért lett rendőrségi ügy a kreatinodbol?? Allitolag valamit valamilyen "joszaandeku" ember belekevert...
2013. aug. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kreatin legális te hulyegyerek. Húzzál innen a baromságoddal kiskocsog.
2013. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tény, hogy a sok százezer kreatinjúzer nem szenved olyanoktól, mint te. Ergo a hiba nem bennük lesz, hanem benned. Most már az is játszik, hogy belekevert valaki valamit? S ez miért a kreatin hibája? Amíg nem tájékoztatsz megfelelően, nem tudjuk jól megítélni a helyzetet. De minden eddigi tapasztalat arra mutat, hogy butaságot beszélsz.
2013. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!