Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan nyerhetem vissza a...

Hogyan nyerhetem vissza a hasam régi formáját?

Figyelt kérdés

Három hónapja szültem,és természetesen maradt hasam,kb mint egy két hós terhes.Ha előre hajolok,gusztustalan, magyarul:lóg a hasam. ;( Ez a kinyúlt bőr vagy háj?

Hogyan lehet ezt minél előbb eltüntetni? Naponta 10percet has izmozok,és amikor van időm kondiba járok,hetente 2x-er. Adjatok tanácsot légyszi! Van esély arra h újra lapos hasam lesz? Köszi előre is a válaszokat.


2012. nov. 5. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom szülés után mi a természetes és mi nem, de ha zsír van a hasadon, azt nem fogod tudni felüléssel eltüntetni. Ez egy tévhit, mert nincsen helyi zsírégetés. Csak szálkásító diétával és aerob edzéssel fog menni a dolog, de azt kismamaként nem tartom helyénvalónak, hogy diétázz. :) Persze kinek mik az elvei.
2012. nov. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudnál esetleg ajánlani valamilyen edzést? Sajnos én egyáltalán nem tudtam szoptatni,tehát nekem a diéta nem akadály. Máshol nincs rajtam 1mm felesleg sem, a régi alakom megvan,csak a hasam maradt. Most az az elvem h a hasam vissza nyerje régi formáját,kerül amibe kerül :)
2012. nov. 6. 08:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Értelek. Akkor a diéta valóban nem gond. Szóval, az edzés is fontos, de nem ez a legfontosabb. Bármilyen nehéz is, felejtsd el, hogy felüléstől, haspréstől, ilyen-olyan gyakorlatokról lesz kockás a hasad. Ezek csak az izmot erősítik, de a zsír nem fog "leégni" róla. Helyi zsírégetés nincs. A szervezet kalóriadeficit esetén onnan égeti a zsírt, ahonnan neki épp "kényelmes", például ha először a hasadra rakódott, majd a fenekedre, akkor fogyásnál először a fenékről megy le, majd a hasadról. Ez csak egy példa volt.

Tehát elsősorban egy jó diéta kell, ami - címszavakban - kevés szénhidrátból és sok fehérjéből kell álljon.

Ez számszerűleg 2-3g fehérje és 1g szénhidrát minden testtömeg kg-ra.

A fehérjebeviteledet leginkább a következőkből fedezd: sovány húsok (csirke, halak), tojás, túró, tonhalkonzerv

Szénhidrátból a lassú felszívódásúakat részesítsd előnyben, mint pl barna rizs, durum tészta, teljes kiőrlésű kenyér, de jó a fehér rizs is, csak egyél mellé zöldséget, mert a rostok lassítják a szénhidrát felszívódását.

Ezen felül jöhet az edzés, ami legalább heti 3-4 alkalommal 30-40 perc kardio/aerob legyen, tehát futás, ellipszis tréner, szobabicikli, illetve nagyon jót tennél vele még magadnak, ha heti 3x tudnál végezni átmozgató edzést megfelelő súlyokkal.

A napi 10 perc hasizmozást pedig felejtsd el, feleslegesen sanyargatod magad, nem lesz eredménye. :) Viszont ha ezeket betartod, akkor 1 hónapon belül már látható eredménye lesz, 2-3 hónap alatt pedig látványos változást érhetsz el. A diétát betartani nem könnyű, de lehet finoman és ízesen főzni diétásan is. Zöldségek mehetnek minden mennyiségben, kivéve borsó és kukorica, ezeket módjával. Illetve gyümölcsből is maximum napi 1, a benne lévő gyümölcscukor miatt.

2012. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egyes ételek fehérje, szénhidrát, zsír tartalmát például itt tudod megnézni:


www.kalóriaguru.hu (nem írtam el, tényleg hosszú Ó-val van).


Ezek alapján könnyedén tudod összeállítani az étrended. Kell hozzá 3-4 nap mire megszokod és belejössz, de menni fog, ha igazán akarod. :)

2012. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Huhh..nagyon szépen köszönöm. Még egy kérdés,ha nem zavarlak vele :) Most ha elkezdem a diétát,és elkezdek fogyni, mekkora valószínűséggel lesznek stria csíkjaim a fogyás miatt?
2012. nov. 6. 15:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp figyelni kell arra, hogy annyira vedd csak vissza a szénhidrátot, hogy heti 0,5-1kg fogyás legyen. Ez azt jelenti, hogy ne 1g/testtömeg kg szénhidrátról indulj, hanem 1,5 vagy 2 legyen és ha nem fogysz, vagy eleve soknak találod (többnek, mint amit eddig fogyasztottál), akkor csökkentsd amég a heti 0,5-1kg fogyás be nem indul. Ennél nagyobb fogyás semmiképp se legyen, mert akkor izmot is veszítesz a zsírral, ergó az összkép nem fog javulni és a bőr is jobban tolerálja a lassabb változásokat, így minimalizálod a stria kialakulását. De sajnos ez így sem garancia még, mert terhesség alatt nagyon gyorsan megnyúlik a bőr és ez ügyben nincsen tapasztalatom, hogy terhesség utáni fogyásnál mi történik, de ha még tovább akarod minimalizálni a rizikót, akkor egy jó multivitamint MINDENKÉPP ajánlanék (nem ezek a pezsgőtablettás vackok, inkább fitness boltban próbálj meg venni, ha meg tudod engedni magadnak, 2-3000ft körül vannak már egész jók) és reggel este 1-1 omega3 és lengmagolaj kapszula bevételét ha még engedi a pénztárca (tescoban 1100ft az omega3, 60db, lenmagkapszula 2600ft, 100db, Scitec, fitnesspontokban lehet kapni, de ha le tudod nyelni akkor bioboltban van üveges lenmagolaj is), valamint esetleg egy kis extra E vitamin. Sok tanulmány szerint ez segít megelőzni a striák kialakulását.

Ha lenne még valami nyugodtan kérdezz.

Sok sikert és kitartást! :)

2012. nov. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. nov. 7. 09:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!