Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Veletek volt már ilyen?

Veletek volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Ugròkötelezek itthon, mert nincs most hol futnom ès miközben ugrálok fàj a hàtam, pontosabban a gerincembe, a kèt lapockàmközé bele nyilallik, mintha kèst vågnånak bele. Mièrt lehet ez? Hagyjam abba az ugràlàst?
2012. máj. 3. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

extrém gyenge a gerincmerevítő izomzatod.

elég könnyen kiderül,mert az összes ugrálós mozgás,ami hosszirányban terheli a gerincet,azonnal kimutatja.

gerinctorna,nyaki gerinctorna,főleg ha ott fáj,ahol írod és a kettlebell edzés erősíti meg.

a lényege a problémádnak,hogy a gerinc melletti izmok,olyan gyengék,hogy nem segítenek be,vagy csak alig a terhelésbe.

ezért a teher nagy része,tisztán a gerincoszlopra hárul.

és igen.

hagyd abba,bár az ugrókötél az egyik legjobb kardió edzés és csináld helyette a kettlebell-t.

az ugyanolyan jó,vagy még jobb kardiónak is,plusz a problémádon is segítene.

a nyaki gerinctornát meg kezd el,nehogy porckorong sérv legyen a vége.

a háziorvos ingyen beutal gyógytornászhoz.

2012. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tanàcsot! Tényleg gyenge a gerincem, meg egy picit görbe is. Voltam beutalva gyògytornàra de a suli miatt más vàrosba költöztem ès nem volt rà idõm. Majd nyáron bele vàgok még egyszer.
2012. máj. 3. 23:34

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!