Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell sorrendben végezni...

Hogyan kell sorrendben végezni a gyakorlatokat?

Figyelt kérdés
Először persze bemelegítés (futás, biciklizés...) és utána a lábtól kezdve a kéz felé végezzem a gyakorlatokat vagy a kéztől a láb felé? Azért gondolom mert sorrend azért biztos kell hogy legyen?!
2011. márc. 7. 23:30
 1/10 A kérdező kommentje:
és hány fajta edzést (pl fekvenyomás, húzódzkodás...) birok csinálni egy edzés alkalmával?
2011. márc. 7. 23:31
 2/10 anonim ***** válasza:

Heti három egész testes edzés hosszú távon is megfelelő az állandó fejlődéshez, nem csak alapozáskor.

Javaslom, hogy ezeket a gyakorlatokat végezd minden alkalommal: guggolás, fekvenyomás, elemelés, tolódzkodás, nyak mögül nyomás, húzódzkodás, döntött törzsű evezés. A gyakorlatok sorrendje annyira nem fontos, de szerintem így pont meg is felel. Mindegyik gyakorlatból végezz két-három sorozatot 6-10 ismétléssel, olyan nagy súlyokkal, hogy ez az ismétlésszám éppen kivitelezhető legyen! A sorozatok között kb. 3 percet pihenj!

Bemelegítés gyanánt végezz el két gyors sorozatot ugyanezekből a gyakorlatokból, ugyanilyen ismétlésszámmal, csak fele akkora súllyal, amivel az edzés alatt csinálod őket! Súlyzózáshoz csakis így érdemes bemelegíteni, a kardió bemelegítésként időpocsékolás, ráadásul semmit sem vesz el a sérülésveszélyből.

2011. márc. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És amikor már rendesen edzek vagyis bemelegítettem akkor utána mekkora súlyal csináljam az edzést? Amennyit el birok, és meg tudok vele csinálni 6-10-et? Vagy az hogy van?
2011. márc. 8. 10:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy írtad, azaz amennyivel éppen, hogy meg tudsz csinálni 6-10 ismétlést! Ez az első edzés alkalmával egy kis kísérletezést igényel, de nem kell túlgondolni a dolgot. Felpakolsz a rúdra annyit, amennyit jónak gondolsz, aztán megcsinálsz vele amennyit csak bírsz, és ha 10-nél többet tudtál vele csinálni, akkor könnyű, és rápakolsz egy kicsit, ha 6-nál kevesebbet, akkor túl nehéz, akkor leveszel róla egy kicsit. Aztán újra megnézed. Ha 6 és 10 között van, akkor jó a súly. Ezzel addig edzel, minden alkalommal annyit nyomva az adott gyakorlatból, amennyit bírsz, amíg át nem léped a 10 ismétlést. Ekkor legközelebb már rápakolsz még pluszban egy keveset, és úgy edzel tovább.

Ilyen egyszerűen kell felfogni, nem kell túlgondolni a dolgokat.

2011. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

és pl 1-2 hetente nehezítem azt a súlyt amit 6-10 között elbirok!


Már annyira össze kevertek a diétával, az edzéssel meg mindennel hogy olyan nehéz már rendet rakni! Ezt egyél azt egyél meg 6x naponta de egyél amazt mert ez nem jó stb... És végül te tudod legjobban leírni bár némelyik kérdésnél hiányzol xD

2011. márc. 9. 15:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Igyekszem egy kezdő helyébe képzelve magam úgy magyarázni, ahogy szerintem én is megérteném, ha teljesen képzetlen lennék a témában. Leginkább a tapasztalat segít, régóta foglalkozom kezdőkkel, kialakult már, hogy miként a legérthetőbb a dolog.

Azért remélem nem vagyok túl szájbarágós. :)

2011. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én azt szeretem amikor Ádám és Évától magyarázzák! Szóval nekem jó ha széjbarágod de van amelyik kérdésemnél nem úgy sikerült! :D
2011. márc. 10. 16:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha valami valahol nem világos, linkeld be a kérdést, és igyekszem jól megválaszolni!
2011. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
és privátot szabad küldenem?
2011. márc. 10. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:
:) Persze. Ha nem szabadna, akkor nem állítottam volna be az opciót.
2011. márc. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!