Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mostanában többször olvastam...

Mostanában többször olvastam Stomp Dániel válaszaiban, hogy bizonyos edzés megterheli az idegrendszert. Hogy érti ezt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 12:22
 1/6 anonim válasza:
gondolom a versenyek miatti stressz
2011. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem.Az idegrendszer információt szállít. például azt, hogy mikor húzódjon össze egy izom. pl ha fejest ugrasz a térdig érő balcsiba, azért bénulsz le, mert a törött csigolyáidnál megszakadnak az idegpályák, és nem jut el az infó az izmokhoz, hogy összehúzódjanak.


na az idegsejtek közötti kommunikáció fontos részét képezik bizonyos neurotranszmitter vegyületek. Most baromira nem írom le ezeknek a működését (nézd meg egy neurológiakönyvben, ha érdekel), de a neurotranszmitterek mennyisége, az intenzív használattal csökken, ezáltal az idegek ingerületátvivő képessége is csökken. Tehát kevesebb rosszabb minőségű motoros idegi "parancs" jut el az izmokhoz, aminek rosszabb minőségű mozgás az eredménye.


ilyen pl az, amikor a sok szobanövény ropinak remeg a keze a fekveyomástól. Lemerítették az idegrendszerüket ekkorra már.

2011. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem bizonyos, hanem minden edzés megterheli az idegrendszert, mindegy, hogy futsz vagy kondizol vagy akár gimnasztikázol. A pihenőkre is elsősorban az idegrendszer pihenése miatt van szükség, maga az izom valójába sec-perc alatt regenerálódik, az idegrendszernek jóval több kell.

A második válaszoló nagyon jól összefoglalta nagy vonalakban a lényeget, remek munka! Szóval igen, így értettem. :)

Amennyiben érdekel, javaslom, hogy olvass utána!

2011. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm!
2011. febr. 18. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! Amennyiben a jövőben lesz még lényegében hozzám intézett kérdésed, szerintem inkább nyugodtan írj egy off-ot valamelyik kérdéshez, amihez írtam választ, mindegyiket figyelem, ha válasz érkezik, tudni fogok róla, és elolvasom.
2011. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. febr. 19. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!