Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csak személyi edzés terén van...

Csak személyi edzés terén van ez, minz szakma, vagy más szakmában is jelen van ez?

Figyelt kérdés
Nézzük meg Magyarországon a személyi edzők nagy részét, alavető tényekkel nincsenek tisztában, és ott tartanak még, hogy a szénhidráton múlik a fogyás, el kell pusztítani az izmot, attól nő és reggelig sorolhatnám ezeket az elavult ismereteket, amiket szemelyi edzok mai napig tanitanak. Ezzel szemben,itt vagyok pl, én, akinek semmilyen Iskolája nincs a temaban, de a személyi edzők 90%ánál többet tudok a témában, mert tudok ésszerűen gondolkodni, hajlando vagyok ujat tanulni,es magam mogott hagyni a regi rossz dogmakat, el tudom donteni azt, hogy kitol lehet tanulni es vegul,beleraktam munkat,megvan a tapasztalat is. Bar,ez nem a legfontosabb. Tehat egy atlag gyuros,aki nyitott szemmel jar es van egy kis erzeke a temahoz, tobbet tud, mint a szemelyi edzok tobbsege... Mas szakmakban is jelen van ez, hogy amit az Iskolakban tanulna,kb semmire se jo?

ápr. 22. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

"Mas szakmakban is jelen van ez, hogy amit az Iskolakban tanulna,kb semmire se jo?"

Európának ezen részén minden szakképzési, felnőttoktatási, felsőoktatási kurzusra igaz, hogy évtizedekkel le van maradva az adott diszcíplina tudományának aktuális állásától, és hogy tele van a képzési anyag megcáfolt butaságokkal és a gyakorlatban használhatatlan, elavult dogmákkal. Bárcsak a személyi edzés lene az egyetlen ilyen kurzus. Egészségügyi, műszaki, pénzügyi, IT szférában ugyanez van. Magyarországon arra jók az iskolák és tanfolyamok, hogy szerezz egy papírt, hogy legálisan tudj munkát vállalni, és ne baszogasson a hatóság, aztán ha normális szakember akarsz lenni, akkor kénytelen vagy a saját pénztárcád és áldozatod rovására önképezni magad a gyakorlatban, mert az állam ezt nem biztosítja számodra, csak névlegesen.

Egyébként ha azt hiszed, hogy egy edzőnek annyi a feladata, hogy tudja a közhelyeket, miszerint a kalóriatöbblet hízlal, nem a szénhidrát, vagy hogy létezik RPE skála, akkor nem vagy képben. El kell keserítselek, de nem tudsz többet, mint egy valamilyen tapasztalattal rendelkező edző még akkor se, ha a szóban forgó edző szerint a szénhidrát hízlal. Egy edző (még ha a tudása nulla is) emberekkel foglalkozik, ezáltal tapasztalatot szerez, segíti az ügyfeleit, érzelmileg is ott van velük, mindennemű támogatást megad nekik, pakol nekik, versenyre készít fel, végig kísér hónapokon keresztül a 100 kiló fölötti túlsúlyod és a rohadt kemény kalóriadeficit mentén. Hiába tudsz az elméletben ötvenszer többet ezeknél az edzőknél, ha ők a gyakorlatban végig segítettek már több embert a kálvárián, neked pedig fingod nincs a coaching világáról, és nem tudod kezelni az embereket, nincs tapasztalatod egy váratlan (akár pszichés) szituáció kezelésén, akkor nincsenek veled előrébb az ügyfelek, csak hátrébb.

ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezért említettem a tapasztalatot is. Pontos tisztában vagyok az edzés, diétázás pszichés oldalával is. Pontosan tudom, hogyan ne gyengüljön el az ember, diéta es edzés terén és ezt akár egész életében tartsa. Es ezekkel az elavult infókkal,sok esetben,pont leszarják pszichés részét. Pl, egyed a tipikus gyuros kajákat,amire egy hobbi sportolónak,az égvilágon semmi szüksége nincs. Mert müködik a zabos feherjepor pl reggelire,es talan jobb is,ha versenyre keszulsz,de egy hobbi sportolo,had egye meg a 50 gramm kolbaszt, tojasrantottaval es feherkenyerrel,mert vegeredmenyben,neki ugyanaz lesz a forma, de elheto, akar elete vegeig tartja a dietat.

Vagy beszelhetnenk az edzesrol is, mikor semmifele programozas nincs az edzesben,csak annyi,hogy nyird ki az izmot,amivel a hobbi sportolo,csak annyit er el,hogy egy ponton tul,csak stagnal,es ki van egve,faj mindenhol neki es edzeni se szeret mar. Hol marad akkor itt a tema psziches oldala? Az edzetjeik meg miert fejlodnek ennek ellenere is? Koxolnak,jo a genetikajuk, vagy fanatikusak,mert ugyr a szaraz csirke brokkoli is mukodik,csak az elvezeti faktor,kimarad és csak a legfanatikusabbak tartjak ezt,teszem hozza megint,feleslegesen.

ápr. 23. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!