Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konditerembe szeretnék járni,...

Konditerembe szeretnék járni, mert dagadt vagyok. Nekem egy kezdő edzéstervet írni?

Figyelt kérdés
Fél éve szültem, hatalmas maradt a hasam. 10 kilót szeretnék fogyni. Nagyon hamar kifáradok.:/
2010. júl. 16. 17:50
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Szerintem ne két sorozat között csináld, akkor pihenj. Rosszat nem teszel vele, viszont a sorozatok között pihenj. Most lehet az elején nagyon jól megy de hidd el ha nem pihensz eleget (akár két sorozat között is) akkor hamar teljesen elszáll az erőd. Elképzelhető, hogy minden jól megy egy hónapig de utána már nem fogod bírni. Tedd inkább az árnyékolást a legvégére. Az a helyzet, hogy nem szoktam nyújtani ezért erről csak azt tudom mondani amit tesiórán tanultam anno. Bemelegítés után nyújtottunk 1X. Tehát ha pl.: előreválogatod azokat a gyakorlatokat amik könnyebbek akkor amikor azokkal végeztél akkor nyújts. Pihenő idő: pihenj :) két sorozat között amikor pihensz akkor beszélgess, hallgass zenét és ülj a fenekeden :). Pihenő napon, ha végképp minden bajod van és csinálnál valamit akkor tegyél egy könnyed sétát a parkban vagy kerékpározz el valakihez. Itt is az a lényeg, hogy ne terheld le magad, a pihenés legyen pihenés!
2010. júl. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Köszi, úgy teszek.:) Ma nem mentem, pedig akartam.

Ilyenkor, pihenőnapon ehetek annyit, mint mikor edzek? Gondolom, nem. Akkor ezt elcsesztem. Amúgy nagyon nehéz betartani a diétát. Állandóan éhes vagyok...

2010. júl. 18. 22:30
 13/41 anonim ***** válasza:

Természetesen amikor pihenő nap van ugyan annyit kell enned mint amikor edzés van (regenerálódni kell). Hány kalóriás étrenddel számolsz? Milyen nehéz és magas vagy?

Éhség ellen is megvan a trükk. Vegyük pl a rizst 100g=345kcal, amíg a bármilyen üzletben kapható

zöldség mix 100g=70kcal! Tehát Zöldségből durván 5X annyit ehetsz. Próbálj meg emellett vörös húst enni. A legjobb a marha, mert jobban telít, lehet belőle egészen szárazat kapni és jó sok fehérje van benne. Elhiszem, hogy szívesen mennél, de a pihenő az pihenő. De ha rettentően túlbuzgó vagy akkor járj 4 napos ciklusban.

1.nap, 2.nap, 1.nap, 2.nap pihenő

Viszont ha bármikor ezt csinálod figyelj a túledzésre. Ha nem megy akkor térj vissza a kétnaposra.

2010. júl. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is köszönöm, hogy istápolsz.:)

1200 kalóriás az étrendem.

158 cm mély vagyok és 63 kiló. Vagyis már csak 62!:) 52-re szeretnék lemenni.

Annyira nem vagyok túlbuzgó, csak tetszik, hogy a mérleg egyre kevesebbet mutat (már így 2 nap után is).

Rá kellett jönnöm, hogy egész nap zabálok/zabálnék... Nem gondoltam, hogy baj van a táplálkozásommal. Arról nem beszélve, hogy a muszájon kívül nem mozogtam semmit. Teljesen más felkelni egy edzős nap után. Nem fáj a derekam, a lábam. Ma alig bírtam levánszorogni...

Az étrendem (kalóriáim)nagy részét a kenyér!!! teszi ki. Ezt sem gondoltam, hogy ennyire kenyérfüggő vagyok. Ezen kívül imádom az édességet, amit persze a többi "normális", kiskalóriájú ételek helyett eszek.

2010. júl. 19. 08:29
 15/41 A kérdező kommentje:
Zöldségmix, marha. Feljegyezve.:)
2010. júl. 19. 08:31
 16/41 anonim ***** válasza:

Semmiség mindenkinek jól esik egy kis segítség és van egy kérdező végre aki reagál a válaszokra! :)

1200 kcal... szerintem kevés. Elhiszem, hogy jó érzés, hogy egyre kevesebbet mutat a mérleg viszont figyelj az étkezésre. Nyugodtan emeld 1500-1600-ra! Ha rendesen betartod az edzést akkor ez lesz a tökéletes energiabevitel egy napra. Akkor is egyél ennyit amikor nem edzel. Igen, az éhség nagy úr, én is egész nap ennék, viszont én egész nap eszek is. Van itthon uborka meg alma azzal jól elvagyok egész nap. Az edzésnek is több hatása van, nem csak fogysz és erősödsz emellett kitartóbb is leszel és jó érzés edzés után beesni az ágyba :). A kenyér sajnos nagyon berögzült mindenki étrendjébe. Nem hiszem, hogy teljesen meg kéne vonni a szervezettől úgy ahogyan egyesek itt a fórumon állítják. A lényeg a mértékletesség. Én 2000kcalos diétán vagyok és nyugodt szívvel eszem meg minden reggel a két zsömlémet. Ami viszont biztos, hogy reggel érdemes közvetlen felébredés után enni. Amolyan, induljon be minél gyorsabban a reggel, kaja a kenyér. Viszont a nap további részében nem eszek kenyeret/zsömlét/kiflit. Az édességgel vigyázz, bár én ezt sem vonom meg magamtól a 2000kcalba belefér egy kis 30g-os balatonszelet minden reggel. Nézegettem egy időben a müzli szeletet is, ami egészségesebb mint a sima csoki, de ugyan annyi cukor van benne. Ha hirtelen tör rám az édesség utáni vágy eszek egy kis epret vagy tojást. 6 tojás után ami bár annyi mint 100g csoki kalóriában mégis jó sok fehérje van benne, így még mindig jobb volt ez a fajta bűnözés amitől legalább jól is laktam (legalábbis egy átlagos ember jóllakik hat főtt tojástól én nem mindig :) )! Az étrendedre figyelj oda, hogy legyen elég fehérje. A szénhidráttal úgy látom nincs gond (főleg ha kenyeres vagy) viszont az étkezésed 1/3 álljon fehérjedús ételekből. Ezt beviheted tejtermékek, tojás, hús és még inkább hús formájában.

2010. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm az újabb tippeket!:)

Hát... tegnap elmaradt az edzés. Azt hittem meghalok, vagy kórházba kerülök. Epeköves vagyok, fájt az epém és az egész hátam. Reggel még azt gondoltam izomlázam van, este már mindenféle halálos betegségről képzelődtem, de valószínűleg tényleg izomláz volt, mert ma már nem fáj annyira.:) Este fájdlomcsillapítót kellett bevennem, ami azért érdekes, mert csak haldoklásközeli állapotban folyamodom ilyesmihez...

Ez az én kérdésem volt, a te véleményed is érdekelne:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

Ezt tegnap reggel csináltam, hogy jól induljon a nap.:D

Üdv.

2010. júl. 20. 07:49
 18/41 A kérdező kommentje:

Kérdéseim:

-Mit jelent az, hogy az étkezésem 1/3-a legyen fehérje? Kalóriában? Grammban? Ez pl. tojásban hány darabot jelent naponta?

-Az úgy jó, ha alapjáraton 1200 kalóriás diétán vagyok, de ha felmegyek 1500-ra, akkor sem aggódom?:) Vagy ne ingadozzak ennyit? Azt hiszem, menni fog az 1200, csak át kell alakítani az étrendemet (fenekestül).:D

2010. júl. 20. 07:56
 19/41 anonim ***** válasza:

Szia! Először is jobbulást! Nem tudom milyen érzés mert még sohasem volt ilyen bajom de elhiszem, hogy nem kellemes. A videóról a végén beszélek amikor betölti mert eléggé le van terhelve a net :).

Pl.: nekem egy napi étkezés:

reggeli: 2 zsemle, 1 pohár tej, egy kis csoki, egy joghurt

ebéd: valamilyen köret, ha lehet bab/rizs/zöldség ebből általában elég kevés szokott lenni és kb 0,5-0,75kg hús. Napközben alma, valamilyen gyümölcs és ha éhes vagyok akkor tojás. Általában úgy válogatom a köretet, hogy kijöjjön a 2000 kcal, tehát az ebédem a fő étkezésem ami ha zöldség+hal akkor akár 2kg is nyomhat :). A vacsorát lehagytam szándékosan, te ne csináld én sem valami mágikus szuperhatás miatt nem vacsorázom, ennek pusztán fizikai oka van. Így értettem a kb 1/3-os étkezést. Tisztán fehérje grammban olyan testsúlyonként 2g illik ezt nehéz tartani de nem lehetetlen. A tojás kb 10%-a fehérje a hús kb 20%-a minden féle húsnak. A tejtermékek változóak a legjobb a sovány túró ami kb 16-18%-ban fehérje. 300kcal ingás nem sok, ha nem szeretnéd véglegesen 1500kcalra tenni akkor ingadozz nyugodtan kárt nem teszel főleg ha szabály szerint ingadozol, pl.: első nap 1200kcal, 2.nap 1350kcal, 3.nap 1500kcal vagy ahogy akarod de a rendszeresség segít a diétát betartani. A lényeg még véletlenül se menj 1200kcal alá, semmiképpen sem!

Nézzük a másik kérdést: Amint láttam a gerinced alját egyáltalán nem terheli ami egy nagyon jó pont. A hasad rendesen átmozgatja minden irányból tehát megfelelő. Sajnos nem ismerem az epekő pontos elhelyezkedését... kicsit szégyenlem magam, mentségemre szolgáljon, hogy régen volt biológia óra. Elméletben viszont ez a gyakorlatsorozat nem kéne a gerinced terhelni, de ha az epekő a hibás a hasazást máshogy kell megoldani. Egy időben nekem a derekam fájt (mai napig nem tudom miért) akkor én függeszkedve csináltam lábemeléseket. Nem a legjobb gyakorlat, de jobb mint a semmi. A javaslatom, tegyél még egy próbát vele, de most különösen figyelj, hogy a lábad rögzítve legyen. Csináld bordásfalnál vagy kérj meg valakit, hogy fogja a lábad mert könnyen megeshet, hogy csupán ez a baj. Ha viszont ismét jelentkezik akkor keress más gyakorlatot.

2010. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Viszont még amit lehagytam: az étkezésem messze nem tökéletes, ha teheted ne kövesd! Ha szeretnéd, hogy átnézzem a diétád nyugodtan írd le megnézzük azt is.
2010. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!