Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A különvagyont (házasság...

A különvagyont (házasság előtt szerzett vagyon) örökölheti-e a házastárs az új Ptk. Szerint? Van gyerekem, szeretném, ha kizárólag ő lenne az örökösöm.

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 07:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Igen, de a szülők haszonélvezete erősebb, az engedélyük nélkül még csak be sem költözhetnének a gyerekek se...

Ha egyszer a szülők kitalálják, még a férjed is mehet ahová akar, hiába a tulajdona a ház, kirakhatják

2014. jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:

Off-os


Tudom jól, hogy nekik így nagyobb joguk van. De ugye nélkülük még a lakást sem tudjuk kettőnk nevére íratni.

2014. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Létezik ági örökség, az ilyesmi oda számít.
2014. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Én a törvényből azt olvasom ki, hogy a törvényes örökös a gyerek (a különvagyonnál) Rosszul értelmezem?
2014. jún. 23. 07:52
 15/25 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul..


Idézd me azt a cikket!

Miből következtettél arra?

2014. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
A fenti link 3. fejezetéből. Akkor örökölhet a különvagyonból a férjem? Eléggé megromlott a házasságunk.
2014. jún. 23. 11:54
 17/25 A kérdező kommentje:
Ami lényeges, tulajdonjogot vagy haszonélvezeti jogot?
2014. jún. 23. 11:55
 18/25 anonim ***** válasza:

Igen, mindkettőt..örökölhet.

Mégis milenen az örökség tárgya?

Tehát arra a házra, amiben éltek haszonelvezetet csak, arra amivpben nem, vagy minden másra( autó, motor, telek, nyaraló, bankszámlán lévő pénz fele( mert a másik fele, mégha a te neveden is van, akkor is a vagyonközösség miatt eleve az övének szamít)) tulajdonjogot( megfelelő százalékban) örököl

2014. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, most már képben vagyok:)
2014. jún. 24. 05:09
 20/25 anonim ***** válasza:

Ha nem vagytok jóban, akkor írj végndeletet, amiben a gyereket nevezed meg örökösnek. Erről még a házastársadnak sem kell udnia, ha nem akrod.

Szerintem ez a tuti.

a lényeg, hogy közjegyzővel kell hitelesíttetni.

Nem tudom hol élsz, de Bpesten a főbb csomópontoknál kb minden utcában van. Kicsit egyszerűbb, mint "vidéken" ahol van egy, és még tán ismer is

2014. jún. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!