Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenteni egy internetes...

Feljelenteni egy internetes csalót a rendőrségen?

Figyelt kérdés
60,000 Ft-ot adtam ki egy telefonért, amit a neten hirdetett meg egy mocsok. Átutaltam neki a pénzt, de nem az eredeti telefont küldte el, hanem annak egy lebutított (mini) változatát. Közöltem vele, hogy a hirdetése átverés és megvan minden beszélgetésünk és maga a hirdetése is. Szerdáig adtam neki időt, hogy visszautalja a pénzem és utána visszaküldöm neki a telefonját. Ha nem küldené a pénzt, feljelentem a rendőrségen. Hogyan zajlik egy ilyen feljelentési folyamat? Milyen dokumentumokat kell vinnem magammal a rendőrségre?
2013. júl. 6. 19:13
 1/10 A kérdező kommentje:
A bankszámla tulajdonosát jelenteném fel legvégső esetben akinek a számlájára a pénzem ment és ahonnan a visszautalást várom.
2013. júl. 6. 19:14
 2/10 anonim ***** válasza:

mindenki tévedhet. (persze nyilván nem így volt)

Legyél jóhiszemű, így később jó pontokat gyűjtesz a bíróságon.


Küldd el neki a szar telefont utánvéttel, tértivevénnyel. Legyen bizonyíték, hogy valóban feladtad, tarts meg mindent, amivel igazolod a feladását.


Várj utána egy hetet, ha nem küldi vissza, akkor rendőrség. (Bal)Szerencsédre 60k már bűncselekmény, így rendőröknek foglalkoznia kell vele. Kár, hogy el fog húzódni évekig az egész.


Rá kéne venni az embert, h magától adja vissza a pénzt. De nehéz lesz ha valami bűnöző cigó az embered, mert őt nem érdekli a rendőrség.

2013. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha 50.000 alatti értékért vette volna, akkor is ugyanúgy foglalkozna vele valószínűleg a rendőrség. Ilyen esetekben ugyanis szinte kivétel nélkül vizsgálják az üzletszerűség esetét, az pedig értéktől függetlenül bűncselekmény. Az ilyen internetes csalásokat meg többnyire nem egyszeri alkalomra tervezik.


Kérdező!

Ha feljelentést akarsz tenni, akkor vagy bemész, vagy írhatsz e-mailt is akár. Legyen benne, hogy mikor, hol, ki hirdette, lehetőleg mellékeld a pontos levelezést, amiben benne van minden adat, amit a hirdető megadott, név, telefonszám, számlaszám. Ezek alapján tudnak elindulni.

2013. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tomala ***** válasza:

Én annyit tennék hozzá az előttem írottakhoz, hogy feljelentést szinte MINDIG ismeretlen tettes ellen teszünk. Neked is ezt tanácsolom, ha ugyanis végül valamiért nem sikerül rábizonyítani a dolgot (akár egy eljárási hiba miatt), máris jelenthet fel ő téged hamis vádért.

Hagyd, hogy a bizonyítékok alapján a rendőrség gyanu

2013. júl. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tomala ***** válasza:
*sítsa meg!
2013. júl. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

tomala:

Nem ismeretlen tettes ellen menne a feljelentés. A számlához tartozó név, ahova a pénzt küldtem megvan. A tulajdonosa egy házas asszony. Én nem hiszem, hogy ő ne utalná vissza a pénzem és hiányozna neki egy rendőrségi ügy. Csak ugye nem az övé volt a telefon, hanem gondolom egyik ismerőséé.

2013. júl. 7. 08:19
 7/10 anonim ***** válasza:
A számlatulajdonos stróman is lehet, például egy hajléktalan, akivel létrehozatnak egy számlát egy kis pénzért, de nem feltétlen tudja, mi célból.
2013. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.
2013. júl. 7. 11:31
 9/10 tomala ***** válasza:

Akkor még egyszer:

Csak egy jó tanács volt, hogy AKKOR IS ismeretlen tettes ellen tegyél feljelentést, ha tudod ki az elkövető. Méghozzá azért, mert ha valami miatt nem végződik a büntetőeljárás az ő jogerős elmarasztalásával, akkor feljelenthet téged hamis vádért.


Hogy csak egy példát említsek: nem biztos, hogy a bűncselekmény tényállását a bankszámla tulajdonosa valósította meg. Márpedig akkor a feljelentésben te hamisan vádolnád, ami ugyebár bűncselekmény.


E helyett ha a rendőrségi feljelentést ismeretlen tettes ellen teszed, akkor rendőrség a rendelkezésre álló adatok alapján megkezdi a nyomozást, és az eljárás során meggyanúsítja azt, aki vélhetően elkövette a csalást.

Egyébként ha elmész a rendőrségre, feltehetőleg az ügyeletes tiszt is az ismeretlen tettes elleni feljelentést fogja ajánlani, pontosan a fentiek miatt.


De ha ragaszkodsz hozzá, ettől még tehetsz feljelentést konkrét személy ellen is, csak a magyar büntetőeljárási rendszert ismerve ne csodálkozz, ha végül te jársz rosszul.

2013. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok otthon a magyar jogrendszerben. A rendelkezésemre álló adatokat így is átadom nekik így e számlatulajdonostól haladva eljutnak az emberemig. IP cím alapján szintén elindulhatnak, szóval ok. Ha nem utalja vissza a pénzem, akkor ismeretlen tettes ellen teszek feljelentést.
2013. júl. 7. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!