Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire lenne jogszerű,...

EagleHUN kérdése:

Mennyire lenne jogszerű, illetve kit illetne a pénzösszeg ha egy albérletet az albérlő tovább kiad?

Figyelt kérdés

Jó pár éve történt hogy kollégámmal együtt közös számlaképes albérletbe költöztünk, mert a cég kifizette a bérlést (40+Áfa), nekünk csak a rezsit kellett fizetni.

Egy két év után kollégám leszámolt a cég viszont tovább fizette a teljes albérletet, nem tudom trehányságból-e vagy nem érdekelte őket, vagy úgy voltak vele hogy nekem fizetik. A lakástulaj és a cég közti szerződést soha nem láttam, a tulaj állítása szerint nem ment el módosítani, hogy a régi lakó neve ne szerepeljen benne.

Egy idő után nehéz lett fizetnem a teljes lakás rezsijét így új lakótárs után néztem. Egy kollégám jelentkezett, de alacsonyabb beosztása miatt ő nem lett volna jogosult albérletre. Ám ekkor közbelépett a lakástulaj hogy én nem adhatom ki jogszerűen így a lakást, és hogy ő szedi a fél lakásra a pénzt a kollégámtól. így a 40+áfa mellett feketén beszedett még havi 20k-t.

Egy évvel később a cég anyagi problémák miatt megszüntetett minden ilyen albérlet fizetést. Azóta mindketten havi 20-20e-t fizetünk.


Jogszerű volt -e ez a lakástulaj részéről?

Ha nem volt jogszerű, mi lett volna az?

Ha egyikőnk felé sem jogszerű etikailag kit illetne az egy év alatt beszedett kb 240eFt? (Szerintem engem inkább mint a tulajt aki amúgy is kapott az albérletéért)

Van mód rá így utólag visszakövetelnem tőle ezt a pénzt?

(Épp elköltözni készülök más problémák is adódtak a tulajjal.)

Van mód rá hogy követeljem tőle?



2012. júl. 24. 19:38
1 2
 1/14 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Komolyan mondod, hogy kiadtad más tulajdonát albérletbe? A +20 miatt feljelenthetted volna a NAV-nál, de mást nem tehetsz.
2012. júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyrészt a lakástulaj előzetes szóbeli bele egyezésével lett kiadva, másrészt így a főbérlő a munkaadóm volt, én voltam az albérlő akinek bérelték a lakást.

A problémám azzal van hogy ha már kapta egyszer érte a lakás tulajdonosa a pénzt és ergo nekem bérelte a cég, milyen alapon szedte be ő a pluszt-t? Nem mellesleg az az ő trehánysága hogy nem ment be a céghez hogy a másik lakó nevét töröltesse a szerződésből, vagy a cég kiküldött volna egy másik jogosultat ha már bérlik a teljes 2 szobás lakást.

2012. júl. 24. 20:05
 3/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"A problémám azzal van hogy ha már kapta egyszer érte a lakás tulajdonosa a pénzt és ergo nekem bérelte a cég, milyen alapon szedte be ő a pluszt-t"


Alaptalanul. De ez nem jelenti azt, hogy akkor ez a pénz téged illetett volna. Bejelenthetted volna te is a cégnél, hogy egyedül élsz a lakásban, azt is, hogy a társad után feketén szed pénzt, jelenthetted volna a NAV-nak. De a pénz akkor sem illet téged.

2012. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A bérlő a bérbeadó hozzájárulásával a lakás egy részét albérletbe adhatja.
2012. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az utolsó válasz jó, de ha bérlő a bérbeadó hozzájárulásával bérbe adhatja akkor kié a pénz?

A bérlőé vagy a bérbeadóé?


Ha fordulhatok a NAV hoz akkor mondhatom neki azt is hogy fizessen vagy a NAV hoz fordulok?


Vagy ez már zsarolás?

2012. júl. 24. 21:02
 6/14 anonim ***** válasza:
ha bérlő a bérbeadó hozzájárulásával albérletbe adja a bérleményt, akkor az albérlő által fizetendő albérleti díj jogosultja a bérlő lesz és nem a bérbeadó
2012. júl. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

igen, az már zsarolás - de csak köznapi értelemben

nem büntetőjogi értelemben


zsarolás fogalma:


Aki jogtalan haszonszerzés végett mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön és ezzel kárt okoz


ez inkább önbíráskodás

ami így szól:


Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön

2012. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Andizsuzsi ***** válasza:

"A bérlő a bérbeadó hozzájárulásával a lakás egy részét albérletbe adhatja."


De ha jól értem a szitut, akkor a bérbeadó nem járult hozzá. A munkáltató nem tudott a társbérlőről, a tulaj meg "közbelépett".

2012. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm FRAKK ez segített eddig a legtöbbet.


Egyébként itt a többi probléma is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__32312..


Lehet hogy ha a másik kérdésemmel kapcsolatos problémát kulturáltan meg lehet oldani vele akkor ezt nem hánytorgatom föl, ha viszont az sem megy neki, akkor ezt fogom rajta még pluszban számon kérni.

2012. júl. 24. 21:27
 10/14 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi a tulajdonos tudott róla, mert először vele lett megbeszélve hogy így sok a rezsi ki szeretném adni.
2012. júl. 24. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!