Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » MI lehet ennek a helyzetnek a...

MI lehet ennek a helyzetnek a megoldása?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok,szeptemberben a 16ot töltöm. Van egy 28 éves barátom. A kapcsolatunk nagyon komoly,már jó ideje együtt vagyunk.Nem szeretnék szakítani vele. Eddig rengeteg problémát kellett megoldanunk, de anyám eddig mellettünk állt.Bár rengeteget veszekedtem vele(lsd. alább). Sikerült közös megegyezésre jutnunk,miszerint este 10ig hétköznap barátomnál lehetek,hétvégén pedig ottalhatok. Most hirtelen váltás jött. Megfenyegetett,hogy megy a gyámhatósághoz(ahova mennie is kell öcsém miatt) és feljelent minket. Hogy őszinte legyek nayon gusztustalan szövegeket ejt el.

Múlt hónapban én hozam haza 2 hétig az ennivalót,mert annyi pénze nem volt hogy egy kenyeret vegyen(érdekesmód cigije az volt...), délutánonként vigyázok öcsémre. Múltkor számítógépet szereztem neki(barátomtól). Igazából míg itthon voltam sokat,NAGYON rossz volt a viszonyunk.Folyamatosan veszekedtünk,mert-mint ahogy irtam-nincs pénzünk,ő elég erősen cigizik,van egy hátnyi tartozásunk...amit apámnak kéne fizetni.Most készülnek válni,apám az ország másik végében él,mi költöztünk el.

És most megfenyegetett minket,egyik napról a másikra.Olyan szövegeket ejt el,hogy ő irányit engem,meg én azt csinálom amit ő mond.Meg hogy amíg az ő kenyerét eszem addig nem szóljak semmit. Könyörgöm,egy hónapja jó ha egy pohár vizet merek inni otthon és még azt is felhánytorgatja!

Kienged ugye a lakásból(tudja rólam jól,hogy úgyis mennék) de utána napokig hallgatom az észosztást!

Korábbi megállapodást mi mindig betartottuk(2hete egy este volt,mikor később jöttem,mert elaludtunk,de nem volt gáz vele.

Hozzáteszem:INTERNETFÜGGŐ.nagyon súlyosan. Van egy öcsém aki korábbi családi problémák miatt kissé ugymond "megkattant",irányithatatlan,lop,és kb 3 ember hejett eszik.már amikor van mit.

Párom bármit megtenne hogy végre leszáljanak rólunk.Ugyanúgy én is. Elég patthejzetbe kerültünk.

Kérdés:berakhat e intézetbe?

eltilthat e napközben?

Van e lehetőség hogy elköltözzem?

16 éves korhatár változtat e valamit,lesz e több jogom?

Mikortól szabad a házasság?

Mikortól lehet hivatalosan is diákmunkát vállalni?


Kérlek titeket ne azt mondjátok,hogy fiatal vagyok még ilyenhez! valós megoldásokat szeretnék,mert sajnos a z idegességtől se tanulni nem tudok,és még beteg is vagyok folyamatosan!


2009. máj. 11. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A házasságos kérdésre tudok konkrétan válaszolni, én úgy tudom, hogy 16 éves kortól szülői engedéllyel, 18 éves kor fölött szabadon mehet. Berakhat intézetbe, az anyád, gyakorlatilag tényleg bármit megtehet veled. Miért ne rakhatna be?

Lehetőséged van a költözésre (kimész az ajtón és kész), de nem tanácsolom. Tudnod kell, hogy 18 éves korodig édesanyád felel érted, így bármikor feljelentheti a barátod, a gyámügynél mondjuk elég érdekes lenne, de rendőrségen liliomtiprástól (ha elég rég óta vagytok együtt, gondolom 14 éves korod előtt kezdődhetett a kapcsolat, de talán még 14-16 között is annak számít) kezdve nagyon sok mindent rá tudna fogni a barátodnak.

Édesapáddal nem tudsz beszélni ezekről a problémákról? Az ő segítsége nélkül eléggé meg van kötve a kezetek. Valahol hallottam, hogy házassággal lehet nagykorúsíttatni valakit, nem tudom, ez hogy működik, vagy van-e ilyen egyátalán a valóságban.


Az csak személyes megjegyzésem, hogy én nagyon idősnek tartok hozzád egy 28 éves férfit. Persze előfordulhat, hogy ti vagytok az egy a millióból, ahol te érettebb vagy, ő meg kevésbé komoly, és talán a problémák miatt korán is kellett felnőnőd, de nekem nem fér a hajam alá, hogy egy 28 éves mit akarhat egy 15 évestől :) Minden esetre, amíg ti boldogok vagytok a külső tényezők ellenére, és működik a kapcsolat, sok sikert!

2009. máj. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ és köszi hogy megértő vagy!:) várok további válaszokat!
2009. máj. 11. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Ennek az éremnek két oldala van. Anyádnak adok igazat. Amíg az ő kenyerét eszed, ne a jogaiddal vagdalkozz.

15 éves vagy és egy majdnem 30 éves a barátod. Ne csodáld ha ideges.

2009. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező elég érett, legalábbis abból ahogy írt arra következtetek, hogy ő egy komoly lány.

Arra figyelj, hogy a barátod őszintén szeressen, mert sokan csak a friss húsra mennek és teszik a szépet...

Szerintem próbálj meg anyukáddal beszélni, ha ilyen hirtelen megváltozott. Biztos feszült valami miatt és rajtad vezeti le. Légy vele kedves és próbálj tűrni, ne szólj vissza neki és mindig nyugtasd inkább meg és segíts neki. Tudom, nehéz de ezzel többet el lehet érni, mintha lázadsz és leégetsz magad mögött minden hidat. Én sem hittem el sokáig, de már tapasztalatból tudom.

Győzd meg anyukádat, hogy neked szükséged van a barátodra mert neked is kell egy társ.

Igazából ha akar nagyon ki tud veled tolni, ezért inkább legyél vele kedves ha sikerül.

Szívesen válaszolnék a konkrét kérdéseidre is, de sajnos nem tudok biztosat. Azért sok szerencsét neked!

2009. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten átérzem a helyzeted, mert nekem is hasonló kapcsolatom volt ennyi idősen. Azért azt tanácsolom, a házasságot még ne fontolgasd, akármi van, mert akkor is fiatal vagy még hozzá, ne a szüleid hajszoljanak bele, hanem majd magadtól akard. 15 évesen az én akkori párom 30 éves volt, amúgy 4 évig voltunk együtt, és semmi panaszom nem lehet rá. Eleinte engem is tiltottak tőle, mert hogy idősebb volt, anyukám sose nézte jó szemmel a kapcsolatunkat, de idővel azért valamelyest elfogadta, mert látta, hogy évek alatt sem "lettem felcsinálva" (elnézést a kifejezésért), nem züllöttem el, sőt inkább valamiféle kontroll volt a barátom, hogy ne csináljak túl nagy hülyeségeket. De amúgy nagyon ellenezték a dolgokat, én is hozzá akartam menni, persze később is, amikor már javult a helyzet, csak akkor már számomra sem volt olyan sürgős. De azért gáz lett volna 19 évesen meg elválni, amikor rájöttem, hogy azért vár még rám más is az életben.

Nézd, 15 évesen ez már nem megrontás, 14 éves korodtól nem kiskorú vagy, hanem fiatalkorú, tehát jogilag csak korlátozottan vagy cselekvőképes, nem számítasz cselekvőképtelennek. A te beleegyezéseddel folytatott szexuális kapcsolat nem minősül bűncselekménynek.

Viszont a kötelezettségeid megvannak. Tanköteles vagy, a sulit nem hagyhatod abba. És anyukád felel érted, ha ő azt mondja, hogy nem költözhetsz el, akkor azt nem lehet. Bezárva sem tarthat persze, de a fokozatokat nem ismerem pontosan sajnos.

Diákmunkát 16 éves korodtól vállalhatsz legálisan. Segíteni ennyiben tudok, ezeket a szabályokat ismerem. De ha van még valami kérdésed, akkor írj nyugodtan, vagy írhatsz privit is, szívesen segítek amiben tudok, vagy csak egyszerűen ha beszélgetni van kedved.

2009. máj. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!