Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a maximálisan birtokolh...

Mennyi a maximálisan birtokolható állampolgárság? Én kettőről tudok, de létezik olyan ország (ok), ahol több is lehet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szeles Mónikának pl. három van, szóval ez a max amit tudok.
2010. dec. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs korlátozva általánosan, az állampolgárságok országainak törvényei nyilatkoznak erről.
2010. dec. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elméleti maximuma van: azok az országok ahol ius sanguinis szerint kapod az állampolgárságot(ha ilyen ország állampolgára vagy, akkor a gyermek is megkapja, ha 5 ilyen országnak akkor a gyerek is 5 ilyen országnak lesz) száma (ebből levonva azt ahol nem engedik a többes állampolgárságot) és ehhez hozzáadva egy országot ahol ius solii(területen születés) alapján kapod az állampolgárságot pl. Brazília, USA. Ez az elméleti maximum.
2010. dec. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha én teszem azt, magyar-akármi állampolgár vagyok és az USA-ban szülök, plusz a férjemnek is van két másik állampolgársága, akkor a gyereknek 5 lesz? (Feltéve, ha minden érintett ország engedélyezi a többes állampolgárságot)
2010. dec. 7. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!