Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Próbaidőn belül megszüntettem...

Próbaidőn belül megszüntettem a munkaviszonyomat.Viszont ami iratokat kiadott a munkáltató, abban az van írva hogy a munkaviszony megszüntetése közös akarattal jött létre.Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Ja és még próbaidőben egy otthoni baleset miatt 15 napig betegszabadságra kényszerültem, de a 15 napból a munkáltató csak 2x4 napot fizetett ki. Telefonon felhívtam, de az volt a válasz, hogy nem kellett volna felmondanom. Ezt hogyan értelmezzem? A volt munkahelyemen 1387 Ft nettó órabért kaptam mostoha körülmények között kellett a munkát végeznem.Amiért munkáltatót cseréltem annak az a magyarázata hogy a NAV -nál nettó 2136 Ft os az órabérem, és épületen belül vagyok, és nem kell 12 órákat ácsorognom. Azt hiszem érthető hogy munkáltatót váltottam.Személy és vagyonőri munka mind a két helyen. (Ennyi a bérek közötti különbség.
máj. 8. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

"az volt a válasz, hogy nem kellett volna felmondanom."


Ezt sehogy nem kell értelmezned, ez egy barom. Ha egy munkahely nem tetszik eljössz ez egyértelmű.


Jó hogy nem ő mondja már meg hogy majd ad naponta két zsíros kenyeret egy pohár vizet és te köteles vagy ott dolgozni.

máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Jó hogy nem ő mondja már meg hogy majd ad naponta két zsíros kenyeret egy pohár vizet és te köteles vagy ott dolgozni."


De, sajnos a valóságban nagyon is megmondhatja.... mert egy undorító f@sz.

A munkaerőpiacon nem a munkavállaló van alkupozícióban, különösen nem a vagyonőri munka esetén.

Az ilyen munkahelyet ott kell hagyni.


Kérdező!

Az, hogy miért váltasz rád tartozik.

Az, hogy felmondás indokaként közös megegyezés szerepel, neked még jó is lehet, mert az új munkahelyeden így nem indul be a fantáziája a HR - esnek (aki tud azért nagyon bunkó is lenni), hogy lehet veled volt a baj, ha próbaidő alatt megszűnt a munkaviszonyod. Mindegy neki, hogy ki mondott fel próbaidő alatt.

máj. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mint írtam is, a többlet pénzért váltottam munkahelyet.Azért a 2.136 Ft os nettó órabér több mint az 1.387 Ft órabér. Szerintem.Ja és ez az órabér különbség kitudódott a munkahelyemen, és több munkatársam is eljött a több órabérért, dolgozni.
máj. 9. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!