Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Póthagyatéki ügyben van egy...

Póthagyatéki ügyben van egy ismeretlen tag(nem rokon csak árverésen bevásárolta magát az örökrészbe,társulajdonos és h. hitelező is egyszemélyben.Már megállapodott mindenkivel adott nekik x összeget.Én nem írom alá.Helyébe léphetek?

Figyelt kérdés
Úgy értem van-e elővásárlási jogom ha én is leteszem, átadom ugyanazt az összeget enyém az örökrész ha ő nem akarja? (Földekről van szó amúgy meg ami még esetlegesen kiderül, "nyomozok az ügyben" természetesen.

#politika #jog #Póthagyatéki ügy #Társulajdonos #Hagyatéki hitelezői
ápr. 25. 07:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége, hogy valaki öröklés vagy vásárlás útján lett társtulajdonos.

Az elővásárlási rendben egy szinten vagytok, nem tudod lenyúlni az üzletet. Esetleg úgy, ha az eladókkal megegyezel, hogy te többet fizetsz, ha a másik illetővel szerződést bontanak.

ápr. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1 Igen ám csak ez a földrész örökrésznek van írva akitől ő ugyebár nem örökölhet csak a törvényes öeökös helyébe lép.

A föld valahány % plusz olyan föld is van amit igyekszenek eltitkolni, ott még nem társulajdonos, hanem semmi, jogilag csak hagyatéki hitelező ami nem vonható ki az örökrészből, abból nem nyerhet kiekégítést ahogy jogi nyelven írják. Csavaros az egész, tudom ügyvéd kell, köszönöm!

ápr. 25. 08:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Örökölni nyilván nem fog az illető, de itt nem öröklésről van szó, hanem az örökrész megvásárlásáról, ha helyesen írtad le a dolgokat. Ott pedig nincs elsőbbséged, ha az illető is társtulajdonos, meg te is.
ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van egy föld amin társulaldonos ez oké, ezt el is adnám neki reális áron persze nem bagóért amit ugye úgy akar. Ilyen mindent felvásárló pénzes fószer.


2.A többi parcella meg totál szívás mivel a házam után van meg még utcafronton is pár nm. Örökség volt 10 hrsz-szel amiről nem tudtam. Volt 3 hrsz ezekről tudtam, ez rendben,az enyém (ez a ház, udvar) de azt álmomban se gondoltam higy 10 db. hrsz. van! Tudim, extraciki, meg totál égő, anyagilag meg katasztrófa, de ez van!

ápr. 25. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!