Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladtam valamit neten. Hónapok...

Eladtam valamit neten. Hónapokkal később feljelentettek. Ha nincs meg a küldeményazonosító vagy nem ajánlva kérte az illető, akkor hogy tudom bizonyítani 8-10 hónap távlatából, bogy feladtam a csomagot? Megbüntethetnek ezért?

Figyelt kérdés

2023. okt. 28. 15:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Mi miatt jelentettek fel? Hogy nem ért oda?



Először neki kell bizonyítania, hogy nem jött meg, nem pedig neked hogy feladtad.

2023. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

1-re:


Márpedig, ha nem ajánlva lett feladva, akkor lehetetlen bizonyítani, hogy nem jött meg.

2023. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Akkor így járt a vevő
2023. okt. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Bement a rendőrségre és feljelentett, hogy nem kapta meg amit kifizetett. A nevemmmel és a számlaszámommal. És most tőlem követeli a rendőrség, hogy bizonyítsam be, higy feladtam. A ragszámot követelik amivel követni lehet a csomagot. Hátrom hétig őriztem meg mert a posta azt mondta annyi idő áll rendelkezésükre, higy kiszállotsák az ajánlott csomagot. Hónapokkal később ment be az illető a rendőrségre. Én már rég kidobtam azt a papírt.Tehát internetes csalással vádol a rendőrség mert nem tudom bizonyítani a feladást! Bírósági ügy lesz belőle azt mondták, el fognak ítélni akár két év szabadságvesutés is lehet.

Akkor ha most veszek valamit, kifizetem, meg lesz róla a számlakivonat. Megkapom a csomagot de én a pénzem is vissza szeretném kapni sőt még sérelmi díjat is úgyhogy feljelentem az eladót úgy két hónappal később. Ha őbis kidobta a küldeményazonosítot addigra akkor simán elítéltethetem. És a pénzt még kártérítésestől vissza is kapom?! Akkor ez rohadt nagy buli!

2023. okt. 28. 17:14
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, kerül amibe kerül: FORDULJ ÜGYVÉDHEZ!


Ez már komolyabb annál, hogy a gyakorin jó szándékú laikusok tanácsot adjanak!

2023. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm az eddigi válaszokat!:)
2023. okt. 28. 17:17
 7/20 A kérdező kommentje:
Postái díjjal együtt 10 ezer forintról van szó! Büntetlen előéletű vagyok, még egy piros lámpán áthajtásom sincs. 😅
2023. okt. 28. 17:34
 8/20 anonim ***** válasza:
37%
Mese!
2023. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%
Az ilyen dolog elévülési ideje 6 hónap. Nem is értem, hogy a rendőrség miért foglalkozott vele.
2023. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem kérd a rendőrséget, hogy a posta adja ki a nyilvántartást. Nekik meg kell hogy legyen, de ragszám nélkül neked nem keresik vissza valóban.
2023. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!