Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tehetek vagyis inkább tegyek...

Tehetek vagyis inkább tegyek e feljelentést?

Figyelt kérdés
Jófogáson megbeszéltem egy cserét (elektronikai cikk) egy másik felhasználóval, én elküldtem neki a csomagot a megbeszéltek szerint, ő viszont teljesen mást küldött, amiről szó se volt és az értéke gyakorlatilag semmi. Beszéltem a Jófogás ügyfél szolgálatával, azt mondták próbáljak kompromisszumos megoldást kitalálni vele és ha nem sikerül feljelentést tehetek amiben segítenek az általuk tárolt adatok átadásával a rendőrségnek. Viszont a féljelentésben nem tudnak segíteni én meg még soha nem jelentettem fel senkit, nem tudom, hogy megy ez. A csomagot amit elküldtem 18 ezerért hirdettem, szóval nem nagy összeg (igazából nem tudom mi a tényleges értéke, így lehet hogy annyit se ér). Inkább lelkileg esett rosszul az, hogy becsaptak. És akkor most jön a kérdésem, hogy tegyek e feljelentést vagy inkább hagyjam? Olvastam, hogy ügyfél kapun keresztül is lehet már feljelentést tenni, ha csak ennyi az egész akkor nem macerás. Mivel nem szeretnék rendőrségre bemenni, ne adj isten bíróságra ilyen összeg miatt csak akkor lenne érdemes ha nem lenne macerás ez a dolog. És olvastam azt is, hogy x összeg alatt nem is igazán foglalkozik ezzel a rendőrség. Szóval szerintetek hagyjam vagy feljeléntsem, megérie?

2016. febr. 7. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát meglehet próbálni de mivel nincs róla írásos szerződés így elég nehéz lesz megmagyarázni, hogy ti abban egyeztetek meg még ha segít is az oldal.
2016. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A megbeszélést a Jófogáson a saját üzenetküldőjükben csináltuk. Vissza tekinthető.
2016. febr. 7. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de egy jobb ügyvéd a netes "beszélgetéseket" elég jól megtudja vétózni.
2016. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hagyd!

Csak felesleges gondot okozol magadnak. Ez az összeg csak szabálysértési érték, elvileg nem követett el bűncselekményt a másik fél.

Könnyen bizonyítható, az sem igaz, hogy egy ügyvéd megvétózná az elektronikus úton történt megegyezést. A személy kiléte is könnyen megállapítható, hiszen valós címre küldted a küldeményt, és az ő csomagfeladásának is van nyoma. A Jófogás és a netszolgáltatók által kiadott adatok alapján könnyű lenne bizonyítani, de mit érnél vele? Rámenne egy csomó időd, mert bárhogy is teszed meg a feljelentést, utána be kellene menned a rendőrségre tanúkihallgatásra, még egyszer egy esetleges szembesítésre. Rámenne kétszer fél napod. Az elkövető meg kapna egy pénzbírságot.

2016. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor nem foglalkozok vele. Köszi a válaszokat.
2016. febr. 7. 15:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2016. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!