Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez normális? Jogállam? Hivatal...

Ez normális? Jogállam? Hivatalosan megtehetné ezt?

Figyelt kérdés

kapok egy telefont, hogy azonnal menjek be, de kérdésemre se mond semmit, na meg magától se, csak hogy kit keressek, és siessek. A számom persze titkos, de hát ja ..

Na most bent igen agresszíven azt kérdezték, kb 6-8 hete X napon X órában hol is voltam, és közölték, hogy az én érdekem, hogy minél előbb megmondjam, mert addig el nem jövök onnan. És még mindig fogalmam nem volt miről is van szó. Aztán mondtam nekik valamit, megnyugodtak és annyi.

Ennek nem úgy kellene zajlania, hogy

-írásos idézés a megfelelő határidővel

-közölni az idézés okát, milyen ügyben, milyen minőségben akarnak behívni

-és mi az, hogy addig el nem jövök onnan?

Mindenki emlékszik arra hol volt 6 héttel ezelőtt csütörtökön 7 óra körül?

Szóval az ész megáll, de mindig csak erősödik bennem, hogy mi a jó isten folyik itt, és nálunk ezek bármit megtehetnek, xarhatnak magasról minden jogszabályra ...

Szerintetek?


2009. szept. 29. 10:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy engedelmeskedtél, jogilag elismerted a jogosságát, de legalábbis a magadra vonatkozóságát a dolognak, különös tekintettel arra, hogy erről az egész eljárásról semmiféle írásos papírt nem kértél névvel és jelvényszámmal.

Amúgy meg nyilván a cellainfo alapján valami folyó ügyükben ezt minden arra a cellára csatlakozó mobil használójával megtették.

2009. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Párommal ugyanez történt, de neki esze ágában sem volt bemenni, egy hivatalos idézés nem telefonon törétnik. Ezért kénytelenek voltak levélben értesíteni. Hozzáteszem a telefonban megfenyegették, hogyha nem megy be azonnal, akkor nem tanúként hallgatják ki, hanem gyanusítottként. (Aztán a levélben mégiscsak tanúként idézték be...) Erről ennyit...
2009. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, mindenkit tanunak ideznek be elsonek, mert tanukent van igazmondasi kotelezetsege, gyanusitotkent nincs...
2009. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Igen telfonon is lehet idézni. És gondolom nem úgy történt a dolog, hogy bementél, és egyből neked szegezték a kérdést. Gondolom ismertették a jogaidat, kötelességeidet, azt hogy miből kifolyólag hallgatnak meg, gondolom kaptál a meghallgatásról jegyzőkönyvet, de ha nem is kaptál legalább aláíratták veled amit elmondtál. Ha nem akkor mehetsz panaszt tenni. Utólag könnyű fekháborodni. Gondolom ott eszedbe sem jutott kiállni a jogaidért, pedig tuti felovasták.
2009. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Szted ha ilyen tuti minden, felháborodnék? Figyi semmilyen papírt nem kaptam, bent sem mondták meg milyen ügyről van szó pedig többször is kérdeztem, semmiféle jogokat nem olvastak fel, szóval minden amit felsoroltál, az egy az egyben nem igaz .... ennyi.


És az előbb még le se írtam a történet másik felét, az már ezek után "természetes", tehát se papír se semmi, és ott ketten nekem szegezték a kérdést, hogy mit akarok, vagy most együtt 3-an menjünk ki a lakásomra, mert szét akartak nézni, vagy ha nem egyezem bele, akkor másnapra szereznek egy házkutatási parancsot, de akkor reggel 6-kor 10-en fognak berontani, és nem fogom megköszönni, amit ott művelnek majd.


Na ennyit még a felháborodásomról. Aztán tehát egy szál papír nincs utólag a kezemben semmiről, de kijöttek, fényképezgettek pár dolgot, aztán szépen elmentek, és azóta se semmi.


Úgy bírom, aki ilyen frankón megmondja, hogy csakis én lehetek a hibás, az sztem nem ebben az országban él!!! Tényleg vannak ennyire naiv emberek itt?


Olyan szempontból nem lep meg a dolog, hogy pár évvel korábban is volt egy hasonló, behívtak, kérdezgettek, én akartam másolatot kérni az iratról, de azt mondták, nem lehet, aztán kijöttem. Mondjuk eleve furcsa volt nagyon, h nem normál kihallgatás volt és nem számítógépbe pötyögték a dolgokat, hanem csak a saját kockás füzetébe és annyi. Na másnap amikor ügyvéd ismerőssel mentünk vissza, hogy árulják már el, mégis mi folyik itt, akkor mlg azt is letagadták, hogy láttak volna engem valaha, még az a két majom is, aki úgymond kihallgatott. Ennyi, se nyoma, se semmi.

Szerinted lehet itt mit tenni? Legközelebb ha ilyen van, én már azt fogom csinálni, hogy mielőtt bemegyek, felkapom az ügyvéd ismerőst, és vele együtt jelenek meg, ez nagyon nem fog nekik tetszeni, de így kíváncsi leszek mennyire csinálják a dolgukat szabályosan. Nyilván egész más helyzet lesz ....

2009. szept. 29. 14:01
 6/22 A kérdező kommentje:

aki írta, h mindenkit tanúként idéznek be ......

na hallod, ez ismét magyarország, az ész megáll

na de nem úgy van, hogy igazmondási kötelezettségem van, kivéve ha azzal magamat vagy hozzátartozómat bcs-be sodornám? én tudom rosszul?

egyébként nem tudom tanúként is működik-e, de már sok példán láttam, hogy a leges legjobb, legbölcsebb dolog azt mondani, hogy köszönöm, de nem szeretnék valllomást tenni, mert akkor aztán se jobbra se balra, kész, attól bekattannak, csak nem tudom, akkor meg mivel fenyegetnek majd meg

2009. szept. 29. 14:07
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Figyi, mint írtam, könnyű utólag idegeskedni. Panaszlevél a parancsnoknak, vagy a kapitánynak és akkor legközelebb ügyvéd ismerőssel menj. Amúgy nyoma van, ha bementél az épületbe, pl egy kamera felvétel, vagy egy belépőkártya, cetli, valami. Olyan nincs hogy nincs nyoma annak hogy ott voltál. Tudom, mert ilyen helyen dolgozom. Ilyen nincs.
2009. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

jó tudom, de pedig hidd el, hogy van ...

ez nem a teve u-i székház, itt se kamera se beléptető, semmi, szal oké h levél a parancsnoknak, na de az a kérdés, mindebből én mit tudok bizonyítani?

mert kb semmit. sztem.

2009. szept. 30. 09:06
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Írj privit. Minden rendőrségi épületet kamera figyel. Szóval ha hiszed ha nem nyoma van. Évekig voltam objektumőr.
2009. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Hát ez meglepő, mert én azóta is jól körbenéztem .... és sehol semmi, de mondjuk el tudom képzelni persze, hogy figyelik a saját parkolójukat pl, de látszólag az is "védtelen".


Oké írok privit, csak tudod azzal egy baj van, hogy abból azonnal be tudsz azonosítani, és persze, ha segítő szándékkal írtál, akkor oké, de ha meg nem, akkor megszívom .... Az a baj, én már magyar rendőrben nem tudok bízni, ez egyértelmű.

2009. okt. 1. 06:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!