Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr kutyákat ugyanúgy...

A rendőr kutyákat ugyanúgy szereti a rendőr gazdája mint a "civil gazdi a civil kutyát"? (ugyanúgy szeretgeti e játszik vele stb)

Figyelt kérdés
Sziasztok, hogy érthető legyen a "civil " kutya is nevelve tanitva van stb, de normális esetbe szeretve is van, simogatás szeretgetés játék esetleg ölcsi , miegymás. A rendőr blökik is megkapják mind ezt a rendőrblöki kiképzés mellett? Haza viheti a rendőr munka után a kutyát minden nap? Kenelbe lakik szigorúan vagy bemehet a házba is, vagy fegyelem kell? (azt olvastam a neten, hogy jelképes összegért megveheti a rendőr a kutyát ha kiöregszik)
ápr. 30. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, igen
ápr. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi igen? Sok kérdést kérdeztem, köszi. Gondolom akkor ugyan az mint a civil kutya, csak épp ha kell megharapja az ember popóját?
ápr. 30. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:

A rendőrkutyák nem úgy fogják fel, hogy ez rendőr munka. Nekik ez játék amelyet megtanultak. Nem hétköznapi játék így leírva, de nekik az. A feladat végén jutalom, mint a hétköznapi társaiknak.


A tartásról, képzésről és más egyébről a 36/2020. (XII. 23.) ORFK utasítás ad bővebb infót. Sok újat tudsz megtanulni belőle és átlátod mennyire sokrétű ez az egész. (Értelemszerűen nem lesz leírva benne, hogy kanapéra nem mehet a kutya)

máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És röviden le tudnád irni a lényeget,? Engem a jogszabály nem igazán érdekel, én csak azt szeretném tudni, otthon ha a rendőr és a kutya otthon van (vagy csak szolgálaton kivül), akkor ők ugyanúgy vannak mint a civil gazda és a kutya? (játék, séta szeretet satöbbi)
máj. 2. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Röviden a lényeget? Hiszen benne van pontosan minden..

Ha tényleg annyira érdekel akkor régen fellapozhattad volna ezt, de komolyan.


152. A szolgálati kutya rendőrségi elhelyezési körleten kívül kizárólag a kutyavezető lakóhelyéül szolgáló olyan ingatlanon tartható, amely a 150–151. pontban foglaltaknak és a biztonságos elhelyezés, illetve őrzés feltételeinek megfelel. A szolgálati kutya rendőrségi elhelyezési körleten kívüli tartását a kutyavezető állományilletékes parancsnoka engedélyezheti. Az engedély kiadása előtt a kutyavezető közvetlen szolgálati elöljárója ellenőrzi a megfelelő tartásra vonatkozó körülményeket. A tartós használatba vételi megállapodás alapján állományba vett szolgálati kutyák esetén nem kell engedély az otthoni tartáshoz.


Ne legyünk már ennyire lusták. A 150-151. pontba foglaltakat meghagyom neked.

máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem értem miért lehet röviden leirni valamit a helyett, hogy az embernek hosszú jogi szöveget kelljen olvasni de mindegy.
máj. 2. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kéne valakinek a saját szavaival leírnia azt, amit valaki már egyszer teljesen közérthetően leírt egy jogszabályba.
tegnap 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!