Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért olyan fontos ez a...

Miért olyan fontos ez a kettős állampolgárság?

Figyelt kérdés
Miért kell kelteni a feszültséget? Miért nem jól van minden úgy ahogy most van? Mi a célja ennek az egésznek??
2010. máj. 25. 18:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
63%
Több százezer potenciális Fidesz-szavazó van Orbán szerint külföldön:)
2010. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
Képzeld magad abba a helyzetbe,hogy ahol most élsz egyszercsak románia lesz és onnantól Te megtűrt kisebbség leszel...Évtizedekig nem beszélhetsz magyarul,néha megvernek származásod miatt,nemigen kapsz munkát meg ehhez hasonlók..Ezek a Magyar emberek ennek ellenére érdek nélkül őrzik identitásukat,és reménykednek hogy nem románozzák le őket az itteni suttyók,hiszen otthon azért kapnak mert magyarok,itt meg (márakitől) azért mert románok.Egy fontos gesztus a részükre ez!
2010. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem meg előbb teremtsenek munkahelyeket, utána biztosítsanak több ezer álláskeresőt pluszban! Szemétség vagy sem, de nekem az jut eszenbe, hogy a mi munkahelyeinket vehetik el!

Az én munkahelyemre pl. most hoznak majd román (nem erdélyi magyar) vendégmunkásokat. Ingyen szállás és több pénz kapnak, mint mi!

De ha erdélyi magyarok lennének, akkor is felháborítana! A munkáltató nyer vele, az biztos, valamiért megéri nekik...

2010. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
36%
Szép lassan visszafoglaljuk az összeomló Szlovákiától azt, ami a miénk.
2010. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%

EU-ban vagyunk már, bármelyik EU-s állampolgár ugyanolyan jogokkal vállal munkát már, mint eddig is.


A kérdésre válaszolva hadd mondjam el a másik oldalról a helyzetemet. Magyarországon születtem, magyar anyám és német apám van. Én magyarnak és németnek is tartom magamat, ezért fogok a kettős állampolgárságért folyamodni (eddig csak magyar volt). Miért? Mert úgy gondolom, hogy van egy anyaországom, de van egy Vaterlandom is... magyar vagyok, de német is. És szeretném ezt kifejezni állampolgárságomban is.


Ugyanígy lehetnek ők is. Magyarok, de máshol élnek. Miért nem fejezhetnék ki ezt állampolgársággal is? Az ötlet nem rossz, csak a az időzítés pocsék...

2010. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:
84%
A második jól leírta. Ők is magyarok. Olyan mintha a te városod/falud holnaptól egy másik országhoz tartozna és abban az országban mindenki utálna téged meg a családodat mert magyar vagy. Nem tettek semmit,nem akarták,nem tehetnek róla.
2010. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
42%

ma 18:37

Te ro*adt szem*tláda, kár, hogy nem te vagy a kinnt élő magyarok helyébe! Bennük több a magyarság mint benned te moc*ok! Képzeld csak a helyükbe magadat! Remélem az ilyen embernek nem is lesz munkája.

2010. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
2010. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
36%

AZÉRT MERT MÁR MEGINT ITT VANNAK AZ ORSZÁG BELSŐ ELLENSÉGEI



AKIK MEGHUNYÁSZKODNAK

ÉS NEM MERNEK KIÁLLNI A HAZÁJUKÉRT

2010. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Aha. Vannak érdekes kommentek. De még mindig nem értem, hogy miért jó a kettős állampolgárság. Valami előny hátrány? Mire kell??? Hogy magyarabbnak érezze vki magát?? Enélkül nem lehet??? Ez annyira fontos hozzá???
2010. máj. 25. 19:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!