Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az ötletről? Hajléktalanok.

Figyelt kérdés

Ez is egy probléma ami megoldásra várna. Viszont ha akarná valaki oda fent és itt nem Istenre gondolok ez is megoldható lenne. Ennél is nehéz kiszűrni, hogy ki az aki saját hibájából lett az és ki az aki más segítségével. Egy biztos ez nem valósul meg soha hiszen kell a magántőke egyes embereknek akik ebben fejesek, de tegyük fel, hogy valahogyan mégis csoda történik. Annyi üresen álló lakás van legyen az állami vagy csak elhagyott. Sokan kapnak állami lakást nem mondom, hogy nem. Itt sem az én tisztem megállapítani, hogy ki érdemli meg és ki az aki nem. Viszont ha ezekbe

helyeznének el hajléktalanokat talán ismétlem TALÁN vissza tudnának térni egy normálisabb kerékvágásba. Erre az ötletre is van valami szervezet amiről régen hallottam. Ők úgy csinálják, hogy 3 hónapig biztosítják ingyen. Utána a delikvensnek magát kell ellátnia. A mai elhelyezkedést figyelembe véve nem valószínű. De mivel hozzászoktak a nomád élethez úgymond egy közmunkával vagy egy másik munkával ha szerencséjük van ez könnyebb mint a többi embernek. Azért itt megjegyezném, hogy sok szegény nem is olyan szegény mint amennyire nyivákol. Csak azért szegény mert nehezebben jut hozzá a luxus dolgokhoz. Itt olyanra gondolok ami nem létszükséglet. Már ha 1%-nak sikerül akkor is egy próbát megér. És sokak szerint felesleges mert mint írtam van aki saját hibájából lett hajléktalan, de lássuk be, hogy sokan nem. És szerintem nem feleslegesebb mint olyanoknak adni akik egy lakást leamortizálnak majd terjeszkednek mint a multik. Aki meg leépíti a lakást az meg maradjon a fenekén és örüljön, hogy legalább egy fedél védi az esőtől meg a hidegtől. Mint említettem nem az én tisztem ezt eldönteni ez egy magánvélemény és elnézést,hogy hosszúra sikerült,de kell némi komment is hozzá,hogy jobban értsétek mire gondolok.


2012. szept. 20. 14:46
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Ne haragudj, de én most sem értem, mire gondolsz. Mi az ötlet? Mi a kérdés?
2012. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az ötlet az üres lakások egy részének kiadása hajléktalanok részére. Nem saját ötlet és ezzel kapcsolatosan a véleményekre vagyok kíváncsi: előnyei,hátrányai illetve,hogy egyáltalán ennek lenne-e értelme.Nem mintha megvalósulna,de ez szerintem értelmesebb kérdés mint egy pár másik mi lenne ha......... kérdés :)
2012. szept. 20. 15:04
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Nem nagyon. Azok a hajléktalonok, akik hosszú ideje ténylegesen az utcán élnek, már nem nagyon tudnak beilleszkedni. (Arról most itt nem is beszélek, hogy fenntartani sem tudják a lakást)

Azoknál, akik csak nemrég váltak hajléktalanná, és esetleg még van munkahelyük, vagy lenne esélyük találni, ha lenne lakásuk, lehet, hogy hasznos lenne. Róluk viszont általában nem derül ki, hogy hajléktalanok, csak amikor már menthetetlenül lecsúsztak.

2012. szept. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az, hogy kezdetben nem tudják fent tartani az igaz.Itt jönne képbe egy normálisabb rendszer 3 havi türelmi idővel amit írtam,hogy egy szervezet már alkalmaz csak nem hallani róluk mostanában.De szerintem ebbe értelmesebb lenne befektetni pár milliót terület név változtatás helyett illetve egyéb hasznos pénzköltés helyett egy normálisabb rendszerrel.Lesz ehhez kapcsolódóan pár kérdés melyből összeállítható lenne egy megoldás több területre és területből,igaz tele van hibával ugye az mindenben van, de ha minden ott lesz hozzá linkelem amiből összehozható az én kis teóriám teljes egéssze szerintem.
2012. szept. 20. 15:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Az üres lakások esetleg pont azért üresek, mert balesetveszélyesek. Ha akarnának a hajléktalanok be is költözhetnének, ahogy vidéken láttam: elhagyott, kitört ablakú gyártelep-bent hajléktalanok laknak.

De állam, önkormányzat nem adhat balesetveszélyes, vagy betegséget terjesztő házakat (gombás) senkinek. Ezeket fel kéne újítani, vagy ledózerolni, újjáépíteni, ez pénz, pénz, pénz....

2012. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sok olyan van,de a többi?Gondolom ilyen lakásokat osztogatnak azoknak a rászorulóknak akik leamortizálták a lakásukat vagy ilyen lakásokat adtak el barátoknak áron alul sőt nagyon sok lakás egy romhalmaz és nem csak azért került az állam tulajdonába mert mondjuk szegény Rozi néni meghalt és nem volt örököse.Biztos nem lenne egy sem lakható.És akár meglehet csináltatni közmunkásokkal vagy szintén barátokkal akik az építőiparban tevékenykednek.Igaz legalább itt a sikkasztás része egy jó célt szolgálna.Persze ez elméleti síkon.
2012. szept. 20. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:
nem maradnak vidéken, ahol vannak elérhető áron házak, és ahol lehetne kapálni, hanem a központokba tömörülnek, ahol lehet tarhálni.
2012. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!