Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért szavazol arra, akire?

Miért szavazol arra, akire?

Figyelt kérdés

Miért döntöttél úgy, hogy azt a pártod támogatod, amelyiket? Mi alapján döntöttél? Befolyásolt az, hogy a szüleid melyik párttal szimpatizáltak?


Azért kérdezem, mert a következő választásokon már én is szavazhatok, szeretnék is de úgy gondolom ,hogy nagyon nehéz eldönteni, melyik pártot is támogassa az ember.


A szüleim mindig egy konkrét pártra szavaznak,de nem értek velük együtt, így arra biztosan nem fogok.A Fidesz politikája a mostani események miatt szintén nem tetszik.Akkor kire szavazzon az ember? Jobbikra érdemes? Vagy kisebb pártokra mint lmp,dk? Titeket mi befolyásolt?



2012. máj. 13. 17:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Követed az eseményeket, és kialakul benned egy kép.
2012. máj. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Aki nem csak ígérget, hanem be is tart belőle valamit. Most ilyen nincs. Jó igen , most recesszió van, gazdasági válság, de nem csak a szegényekkel kellene megfizettetni!
2012. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
47%
Mo.-n az emberek nagyjából fele jelenleg (és a jövőben szerintem még többen) pártfüggetlen, magyarán a jelenlegi pártok közül nem szavazna senkire. Én sem. Az önkorm. választásokon független jelöltre, a parlamentin meg lehetőség szerint szintén egy értelmes függetlenre, ha lesz.
2012. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

Nekem a Fideszre kellett volna szavaznom, de nem tettem, mert várható volt a 2/3. Ez az arány egy pártnál tragédia, mert elvesztik a józan ítélőképességüket.

Régi, jól bevált módszer, ha nehezen igazodsz el: Arra érdemes szavazni, akit a legjobban igyekeznek lejáratni!

2012. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Hát igen, valóban ezért lehet, hogy az emberek többsége inkább nem szavaz.
2012. máj. 13. 19:49
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

1998-ban választottam először. Nem emlékszem már, hogy melyik pártra. Akkor előtte legalább 1 éve olvastam napilapokat, gazdasági folyóiratot, néztem a híreket, ilyesmi. Kialakult bennem a kép, főleg a pártok választási céljai és ígéretei nyomán.

Választás után vagy 1 évvel rájöttem, hogy nevetséges marketing, vagyis hazugság az egész.


Azóta nem érdekel a politika. Leginkább ellenszavazok, vagyis azért szavazok X-re, hogy ne Y nyerjen. Majd ha lesz KOMOLY, DOLGOZNI IS AKARÓ VÁLASZTÁSI ALTERNATÍVA, akkor lesz miért az urnához vonulni. Ma az egyik kutya másik eb közül választhatunk.

2012. máj. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem valamennyire mindenkit befolyásol, hogy a szüleinek milyen a világnézete, politikai állásfoglalása. Először én is arra szavaztam, amire ők, aztán egy kicsit eltávolodott egymástól az álláspontunk.

A legtöbb dologban még mindig egyetértünk, a helyzetértékelésben, és a problémák diagnózisában, de a megoldásai javaslatok tekintetében már nem, ott más-más párt programja szimpatikus nekünk.


A szülőkön és az ismerősökön kívül nagyon jelentős befolyásoló tényező a média (tv, újság, internetes hírportálok). Ha nem csak egy szemszögből akarod nézni a dolgokat, akkor érdemes minél több politikai oldal hírcsatornáiból tájékozódni.


Első körben talán ne is pártot próbálj választani, hanem azt döntsd el, hogy milyen fajta politikát vársz el egy párttól, mit képviseljen, milyen ügyekben emelje fel a szavát, aztán nézd meg, hogy az általad elvárt értékrendet melyik képviseli a leghitelesebben.

Konkrét pártot meg ráérsz 2 év múlva választani.

2012. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Sose szimpatizáltam a Fidesszel, mert ellenzékben és kormányon is felelőtlenek voltak. Az MSZP gyenge párt, és ha kormányra kerül akkor is tehetetlen lesz. Jobbik kormányon meg egy nemzeti tragédia lenne.

Én nem azért szavazok egy pártra, hogy kormányra kerüljön, hanem hogy minél erősebb józan ellenzék legyen, amelyik egy ostoba kormányt képes kontrollálni. Sajnos erre kell most dolgozni. Ezért szavazok az LMP-re.


Csakis olyan pártra érdemes szavazni, amelyik indulatok helyett a józan észt, a szakmaiságot tartják fontosnak. Nem elég kérdéseket feltenni (cigánykérdés), keresni kell a választ is egészen a probléma gyökeréig). A falak nem oldanak meg semmit, Nem elég megszerezni a hatalmat, tudni kell azt használni is a haza érdekében, a nép szolgálatában!

2012. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
mer kiráj
2012. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Először is gondolkozz el melyik párt programja az ami a te értékrendedre legjobban hasonlít már ha van olyan.A szüleid biztos befolyásolnak és a neveltetésed is mert nem mindegy hogy mit hallasz otthon.Nagyon fontos hogy mindig kritikus legyél a saját pártoddal is és ne nézd el nekik semmit azért mert fideszes,jobbikos vagy mszp-s vagy és ha csalódsz akkor merj váltani ne legyél olyan mint a sok vérfideszes és vérmszp-s akik mindenképp védik a pártot azért mert régen tetszett nekik valamiért.Engem az is befolyásol hogyan beszélnek,értelmesek-e,elfutnak-e a kérdések elől,a parlamenti felszólalások és indítványok nekem mennyire tetszenek vagy hogy az eddig kormányzási tehetségük mire volt elég.Például nem tetszik a fidesz kormány de azért sose szavaznék az mszp-re mert az is rossz volt.Meg ilyenek nem szabad felejteni.
2012. máj. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!