Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért ilyen erősek a kommunist...

Miért ilyen erősek a kommunisták (KPÖ) Grazban? A második legnagyobb párt az önkormányzatban.

Figyelt kérdés
2020. jan. 11. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Magyarországon a kommunisták (Fidesz) a legerősebb párt az országgyűlésben.
2020. jan. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
65%

Azért, mert ők tényleg az emberek problémáival foglalkoznak. A kommunista politikusok lemondanak fizetésük egy jelentős részéről, amiből aztán szegény családokat segítenek.

Ingyen nyelvórákat adnak a külföldieknek, segítenek a betegápolásban, tehát tényleg úgy viselkednek, ahogyan alapvetően egy kommunistának viselkednie kell.


(a kommunista szót nem pejoratív, hanem az eredeti, értelmében használtam).


Most például aláírásokat gyűjtenek, hogy ne építsék be az egyik közeli hegyet, ahová sokan járnak kikapcsolódni.


Egyszóval: szerethető párt. Az emberekért van.


(A Fidesz pedig nem kommunista. Jobboldali, nacionalista párt. Hogy egykori MSZMP-tagok ülnek a soraikban, nem jelent semmit. Azok akkor sem voltak kommunisták, amikor még élt Kádár János. Érdekembere, karrieristák, köpönyegforgatók voltak. Most is azok. Tudom, hogy Magyarországon a kommunista szónak negatív jelentése van, de talán eljön az idő, amikor ez a fogalom visszanyeri eredeti értelmét.)

2020. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem volt kommunizmus Ausztriában 45 évig. Ott teljesen másként állnak hozzá, lásd ahogy az előttem hozzászóló is írta.
2020. jan. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!