Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tulajdonképpen mire jó a...

Tulajdonképpen mire jó a kettős állampolgárság?

Figyelt kérdés

Vagyis úgy értem, hogy mit takar a részleteiben, mert azt nem értem.

Szavazati jog, szociális támogatás, egészségügyi biztosítás, ide adóznának, vagy mi?


Nem jobb lenne a határontúli magyaroknak inkább az, ha idehaza sokkal inkább megbecsülnék őket, és nem románoznák, szlovákoznák meg szerbeznék le őket (vagyis szívből magyar testvérként fogadnák el őket), ahelyett hogy ilyen gazdasági intézkedésekkel próbálnák szedett.vetetten megoldani ezeket a dolgokat?


Attól, hogy megkapják a kettős állampolgárságot, még a belföldi magyar ember ugyanúgy idegennek fogja őt tekinteni, mert beleverték a fejébe, hogy ők nem magyarok.


2010. máj. 19. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Semmire se jó, én ezt már többször leírtam. Azokra, amiket írtál meg különösen nem. Te nagyon alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. Nem vetted észre például, hogy az egészségbiztosítás nem állampolgári jog? Csak annak jár, aki fizet egészségbiztosítási járulékot, nem annak, aki állampolgár. Adózni meg ott szoktak, ahol a jövedelem keletkezik függetlenül az állampolgárságtól. Hogy képzeled ezt az "ide" adózást? Szavazati jog a jelen állás szerint annak járna, aki állandó lakcímet létesít Magyarországon. Úgy hogy ez csak egy hókuszpókusz, de ha annyira beleélték magukat itt sokan, hát legyen. Csak az a baj, hogy lennének itt nem szimbólikus, hanem súlyos valós problémák is, amivel a kutya se foglalkozik.
2010. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Például milyen problémák?
2010. máj. 19. 23:00
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
én is írtam már,hogy ezt a témát bedobták,hogy dühöngjön rajta a nép,addig a háttérben megy a sikamika
2010. máj. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Például:

- Százezreknek nincs semmilyen egészségi ellátása, nyugdíja pl. azért, mert megszüntették azt a több mint 100 évig fennállt jogot, hogy a házastárs társadalombiztosítása a másik, nem dolgozó házastársra is kiterjed;

- Százezrek dolgoznak feketén, nem bejelentve, nekik sincs egészségi ellátásuk, és nem lesz semmiféle nyugdíjuk, tartalékot meg persze nem halmoznak fel.

- További százezrek vannak minimálbérre bejelentve, és így 30 ezer Ft-os nyugdíjra számíthatnak.

- Az előzőek együtt egy komplett szociális katasztrófát rajzolnak ki pár éven belül.

- Közel egymillió cigány, nem tud megélni. Lehetetlen az eltartásuk, még Svájc se bírná. Ha meg csökkentik a segélyeket, éhen halnak vagy fellázadnak. Nem megy se így, se úgy. 20 év alatt semmi nem történt az integráció érdekében.

- Kifizethetetlen, közgazdasági eszközökkel kezelhetetlen az államdósságunk. A hiteleket is hitelekből fizetjük. Adósrabszolgák vagyunk.

- Igen, újabb és újabb és újabb megszorítások kellenek és lesznek, de az adósság így is csak nőni fog.

- Közben rohamosan leépülnek, szétesnek az alapvető közszolgáltatások (tömegközlekedés, oktatás, egészségügy). Ezt elherdálni 1-2 év, újra létrehozni 1-2 évtized.


És még sok minden lenne. Nekem a kettős állampolgárság bizony csak a listám vége fele van.

2010. máj. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Én is ezért utálom a jobboldalt. Ideológiai dolgokra akarnak megoldásokat keresni, nempedig élethez közeli dolgokra. A Fidesz olyan, mint Kim Dzsong Il, Kir Ir Szen, Mao Ce Tung, Sztálin, és Rákosi. Ideológiai dolgokat helyez előtérbe, és felőle akár éhen is dögölhetnek az emberek.
2010. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Több külföldi magyar jön magyarországra. Itt költenek, megnő a vásárlási kedv. stb. Szerintem ha a magyarok jobban magyarok lennének jelentősen javulna a helyzet. mint pl németországban. Hiába adja a kínai 100 ft-al olcsóbban a cipőt, a német akkor is Jürgentől veszi meg. A kínaiak milliárdosok lettek itthon a magyarok pénzén. ez ellen kéne tenni. egy ürge bement a kisközértbe és mondta: Magánál még az ásványvíz is drágább (150ft) az auchanban 149ft. Hosszútávon tényleg segítene az országon a magyar áru magyar termék elmélet, még ha esetlegg drágább is.
2010. máj. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmire! Kitenni a vitrinbe és elmondhatja, hogy hivatalosan is magyar! Amúgy a legtöbb határon túli nem is kér belőle, szóval nem tudom mit erősködik Orbán!
2010. máj. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 BlackSword ***** válasza:
63%

Ezzel a kettős állampolgársággal nem is lenne nagy gond, de...

-Meg kellett volna várni a sziovákiai választás végét...

-Nem politikai céllal kellett volna felhasználni...

-Mindenkit tájékoztatni kellett volna a dolgok lényegéről... Mert nem csak mi magyarok, de a szlovák kormány (noha nem véletlenül) félreértette... Nem kellett volna támadási felületet adni nekik...

2010. máj. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Kitenni a vitrinbe és elmondhatja, hogy hivatalosan is magyar."

Ezt elszúrtad. Marhára nem attól leszünk hivatalosan magyarok, hogy kettős állampolgárságot kapunk-e. Szerbiai vagyok. Az összes iratomban szerepel hogy magyar vagyok.


Más országban nem jelent gondot, hogy a határon túliainak megadja a kettős állampolgárságot, Magyarországon viszont ez vita forrása. Azt kellene megvizsgálni, hogy ez miért van így, miért sejt a magyar ember örökösen valami szörnyűséges veszélyt minden mögött!

2010. máj. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

ma 07:53


Hát de éppen ez az, hogy nektek nem ilyen hivatalos hülyeségekre lenne szükségetek, hanem arra, hogy a magyarországi magyarság is elismerjen titeket nemzettestvérnek és szívesen lásson titeket itthon, mint ahogy ti teszitek ezt velünk, ha mi megyünk hozzátok.


Meg például esetleg arra, hogyha még Szerbiából mindig útlevélre van szükségetek, hogy bejöjjetek Magyarországra, akkor ezt a követelményt eltöröljék.

2010. máj. 20. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!