Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki és mikor, s legfőképp...

Ki és mikor, s legfőképp miért szüntette meg a dupla (13. havi) augusztusi családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Volt ilyen. még 2004 és 2055 emlékszem kaptunk. De azóta eltűnt és erről nem beszél senki.
2008. okt. 7. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

2006-ban mindenkinek felemelték a duplájára a családi pótlékot válogatás nélkül, azóta nincs dupla augusztusban.


[link]


Itt vannak az előző adatok:

[link]

2008. okt. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nehogy véletlenül jól járjuk (már mint az a szülő aki gyerekvállalásra adja a fejét). Hiszen ez ami most van ugyanúgy semmi mint előtte.

De sebaj majd megadóztatják ezt is.

2008. okt. 8. 09:44
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Békesség!

Hamarosan vége lesz......:)

2008. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Ezért tart itt az ország ahol!

Az helyett, hogy örülnél annak, hogy 5100 helyett 11000 Ft-ot kapsz egész évben gyerekenként, rinyálsz hogy nem adnak még 11-et augusztusban!


Normális ember nem a családi pótlék miatt vállal gyermeket!

2008. okt. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak! Mondhatnék neked most valami cifrát de nem teszem.

jobban tennéd ha elgondolkodnál azon miből élnek ma a becsületes családok.

Nekem 2006-ban befagyasztották a bérem és a férjem sem kap többet. ( Mindketten állami szférában dolgozunk)Mi havi nettó 150-ből nevelünk 2 gyereket. Ahol az egyik óvodás. S bizony a mostani családi duplája jól jött volna szeptemberben. S hány család van még ahol jól jött volna.

De nem nem adnak. De jó ne adjanak. DE akkor felejtsék el ,hogy megadóztatják.

Senki nem rinyál azon csak konstatálom,hogy kevés van.

Ja de ugye jár a 13-14 havi nyugdíj!!

S miből fogjuk azt kifizetni? Ha nem lesz aki megkeresse?

2008. okt. 8. 20:47
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Az utolsó válaszolónak: ha iskolába kellene indítanod szeptemberenként gyerekeket, akkor tudnád, hogy mennyire hiányzik az az augusztusi plusz családi pótlék. Lehet, hogy duplájára emelték, de ezzel egyidőben járulékokat emeltek, az egy és két gyermekes családoktól elvették a családi adókedvezményt, tehát csak látszólag több az összeg. Az ország nem amiatt tart ott ahol tart aki látja, hogy ezek az összegek nevetségesen kevesek, hanem azok miatt akik nem látják.

Ja igen, és senki nem a családi pótlék miatt vállal gyereket, de aki vállal, sz többnyire szeretne mindent megadni neki. És én nem nevezném rinyálásnak ha valaki reálisan leírja, hogy mennyire kevés amit kap, és mennyire nem elég semmire. Ez tény. Realitás. Nem kérdezem meg, hogy Te vajon hány gyereket nevelsz...

2008. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Én vagyok az "utolsó".

Csak szólok, hogy én három gyermeket nevelek. A legkisebb áprilisban kezdi az óvodát, a középső most kezdte az iskolát, a legnagyobb meg autista! Még mindig fenntartom, hogy nem a családi pótlékért kell gyermeket vállalni! Amit kapok, annak örülök, a többit meg megoldom! Sőt még annak örülnék, ha nem lenne mindenféle segély, meg pótlék, de az fizetésem lenne európai szintű!


Kérdező!

Légy oly kedves, és áruld már el, hogy ha ketten össz-vissz 140-et kerestek, akkor milyen adókedvezményt szeretnél még, a meglévőkön túl? Az én fizetésem is nettó 69000 ft, de azt a minimális befizetett adót is visszaigényelem év végén, pedig nem vagyok vállalkozó, hanem alkalmazott, csak nem vagyok lusta kitölteni az adóbevallásomat. Ha még ezen felül is lenne kedvezmény ki se tudnám használni! Az megint csak a magas keresetűeknek lenne jó!

A lakásépítés után járó évi 120000 ft adóvisszatérítést se lehetett kihasználni, mert az összes befizetett adóelőlegem volt tavaly 38000 ft.

2008. okt. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az adónkat én magam csinálom ok!

A másik neked még jár a lakásvásárlásra adójóváírás nekem már nem! Ugyanis 2007-ben tudtunk lakást venni.

De nem vitetkozom,mert úgy sem tudlak meggyőzni arról,hogy a mai megemelt családi pótléknak az összege reálértékben ott van a 2005-ös 5100 Ft -nál.

Egyébként meg ha már az adózással jössz nézz utána,hogy idén mennyi a családi összege és írd meg helyesen. Ugyan is nem 11000 Ft egy gyerek esetében hanem 12600 Tehát valamit nem vettél észre a pénztárcádban.

2008. okt. 9. 10:45
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Az feleségem kapja a családi pótlékot, legközelebb majd tavasszal nézem mennyit kapott, amikor a bevallást csinálom.


Nos, ha 140000 ft-ot kerestek összesen akkor ketten összesen kb. 13000 ft adóelőleget, és összesen kb. 33000 ft a Tb+eü+mv járulékot (ezt kb oda is adják a nyugdíjasoknak) fizettek be a közösbe.

A 140000 ft. vásárláskori ÁFA tartalma kb. 24000 ft.


Az adóelőleget visszaigényeled, a Tb-be befolyt összeg még a nyugdíjakra is kevés, sőt még a cég által befizetett 51% se elég a sok segélyre.

Az ÁFA révén befolyt 24000 ft-ot vissza kapod családi pótlék formájában, ezenfelül még gáztámogatásra is visszakapsz vagy 5-6 ezret.

Akkor miből kellene még több? Hitelből? Akkor meg az a baj, hogy eladósodott az ország!

A családi adókedvezmény meg a Viktor populista dumája, a minimálbéres többség nem tud mit kezdeni vele!


Uff!

2008. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tudod mit...nem ez volt a kérdés és nem vagyok hajlandó veled vitatkozni.


A többieknek is köszönöm.

2008. okt. 11. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!