Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ne az érvénytelenül...

Miért ne az érvénytelenül szavazást válasszam október 2-án?

Figyelt kérdés

2016. szept. 14. 12:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Tök mindegy hogy szavazol, mert az égvilágon semmilyen következménye nem lesz Brüsszelre nézve. Bohóckodás az egész. Én hülye kérdésre hülye válasz elvén érvénytelenül fogok szavazni.
2016. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
2%
Felesleges bohóckodni, nincs szükség bohóc ellenzékre és bohóc szavazatokra.
2016. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
33%

Azt gondolom, hogy aki érvénytelenül szavaz, az nem él a döntési jogával, hanem tartózkodik.


Lehet így is, csak akkor mások hozzák meg a döntést a te sorsod felett.

2016. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%

# 13


Ja, ha lenne miben döntést hozni, egyet is értenék. De itt nem döntünk semmiről, egyszerűen véleményt nyilvánítunk egy elég homályos kérdésben. Tehát alapvetően tök mindegy, ki mivel szavaz, vagy nem szavaz, minden a véleménynyilvánítás eszköze. Az már más kérdés, hogy véleményem szerint sem az IGEN, sem a NEM nem értelmes válasz.

2016. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
26%

Ha szerinted nem ilyen egyszerű, akkor fogadj be pár menekültet az otthonodba.


Lehet hogy nincs kvóta, lehet hogy értelmetlen a szavazás, de egy dolog a világos, Magyarország nem kér az illegális bevándorlókból, menekültekből.

2016. szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Shai-Hulud ***** válasza:
82%

"Az, hogy Afrikában valaki üldözött, amint átlép a határon és ott már nem üldözik, ha továbbmegy már migráns és nem menekült."


Biztonságos országnak minősül egy ország a menekültek helyzetére vonatkozó 1951-es genfi egyezmény és az Európai Unió menekültügyi eljárásokról szóló irányelve szerint akkor, ha az államban demokratikus rendszer működik, továbbá:

- nem tapasztalható üldöztetés,

- nem alkalmaznak kínzást, sem kegyetlen, embertelen vagy megalázó bánásmódot vagy büntetést,

- nem fenyeget erőszak,

- és nem áll fenn fegyveres konfliktushelyzet.


Magyarországon a 191/2015. (VII. 21.) számú kormányrendelet határozza meg a biztonságos származási és biztonságos harmadik országok listáját.

[link]


A magyar lista szerint például Szerbia biztonságos ország. Enne ellentmond, hogy Szerbia még soha senkit (ismétlem, soha senkit) nem ismert el menekültnek, akárhonnan is jött, akármelyik háborús zónából.

A Szerbiában tartózkodó menekültek nem kapnak semmilyen ellátást, tájékoztatást.


"Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosság egyértelmű állásfoglalásában kimondja, hogy Szerbia jelenleg nem tekinthető biztonságos menedéket nyújtó országnak."

[link]

[link] [link]


Magyarországnak kényelmesebb, ha Szerbiát biztonságosnak ismeri el, még az ENSZ határozataival szemben is, mert így hangoztathatjuk, hogy nem mi vagyunk az első biztonságos ország. Kár, hogy ezt rajtunk kívül csak a volt keleti blokk országai fogadják el, az EU túlnyomó többsége viszont nem.


Vagyis akár tetszik, akár nem, a menekült csak Magyarországon találkozik először hivatalos menekültügyi ellátással, itt van először lehetősége benyújtani a menedékkérelmét, és itt van először része menedékes ellátásban. Vagyis az ENSZ NEM TEKINTI biztonságos országnak Szerbiát sem.


Ha még ez sem elég, akkor itt van a Kúria állásfoglalása az ügyben, amely szintén kimondja, hogy Szerbiát nem lehet menekültügyileg biztonságos országnak tekinteni.

[link]


Tetszik, vagy nem, a háborús övezetből menekülők mindaddig menekültnek tekintendők, míg valahol nem kapnak megfelelő menekültügyi ellátást.

2016. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
44%

16-os. Köszönöm a részletes információkat. Tovább gazdagodik a kormány bűnlajstroma nálam :)

De én úgy tudom ezen menekültek többsége először Törökország felé ment, ahol óriási (és egyben hallomásaim szerint túlzsúfolt, de mégis) menekülttáborok vannak és szervezett ellátás, majd ezt követően az EU területére először Görögországban léptek, ahol az előírásoknak nem tesznek eleget, és ezért szakad az egész kis hazánk nyakába. Szerintem mindkettő biztonságos országnak tekinthető relatíve ahhoz képest ahonnan jöttek. Az egy másik dolog, hogy direkt illegálisan utaznak, mert tudják, hogy az EU szívében jobb ellátást kaphatnak, és részben ezért direkt nem működnek együtt a hatóságokkal, nem akarják engedni regisztráltatni magukat, megsemmisítik/eldobálják az irataikat, etc.

Ugyanakkor tartok tőle, hogy hőn szeretett kormányunk direkt terelte őket végig budapesten, csak azért, hogy most ezt a hisztéria-hullámot meglovagolhassa belpolitikailag. Minden kormányálláspont és jogi értelmezés úgy tűnik, mintha a belpolitikai haszonmaximalizálásra törekedne ebben a helyzetben és ködösíti a valós helyzetet, ami szinte megismerhetetlen. Jó látni, hogy van még aki a kúriában mer így dönteni...

2016. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
45%

# 15


Ha szerinted meg ilyen egyszerű, akkor mehetsz a menekültszállókhoz, és elkezdheted személyesen visszakísérni a menekülteket Szíriába.

2016. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Shai-Hulud ***** válasza:
94%

"először Törökország felé ment, ahol óriási (és egyben hallomásaim szerint túlzsúfolt, de mégis) menekülttáborok vannak és szervezett ellátás, majd ezt követően az EU területére először Görögországban léptek, ahol az előírásoknak nem tesznek eleget, és ezért szakad az egész kis hazánk nyakába. Szerintem mindkettő biztonságos országnak tekinthető relatíve ahhoz képest ahonnan jöttek."


Elvben igazad lenne, a gyakorlatban mégsincs. :-)


- Törökország: Fegyveres konfliktusok vannak, eddig is voltak (kurdok), most még inkább (puccs leverése), tehát nem tekinthető biztonságos országnak. Vannak menekülttáboraik (azaz kijelöltek területeket, ahol a menekültek sátorozhatnak, vagy építhetnek viskót ha van miből), de semmilyen ellátást nem kapnak (azaz sem élelem, sem ivóvíz, sem munkalehetőség, sem tájékoztatás - SEMMI nincs). Innen tovább menekül, aki csak teheti.


- Görögország: EU tag, elvben kellene menekültügyi ellátásnak lennie, de sajnos mégsincs. (Régebben volt is, egészen a görög pénzügyi összeomlásig.) Sajnos Görögország jelenleg KÉPTELEN fenntartani a menekültellátási rendszerét, hiába lenne kötelessége. Emiatt Görögország pillanatnyilag nem felel meg a kritériumoknak, és ideiglenesen nem számít biztonságosnak.


Mindamellett a görög regisztrációs rendszer működik, tehát elvben valóban ott kellene először regisztrálniuk a menekülteknek. De még ha meg is teszik, hamar odébbállnak, mert semmilyen ellátást nem kapnak. Vagyis mennek tovább, Szerbián át az EU fejlettebb régiói felé, és így érnek el hozzánk.


"illegálisan utaznak, mert tudják, hogy az EU szívében jobb ellátást kaphatnak, és részben ezért direkt nem működnek együtt a hatóságokkal, nem akarják engedni regisztráltatni magukat,"

Igen, ez így van. Emberileg megértem őket: félnek, nem ismerik a törvényeket, nem tudják, hogy mi vár rájuk az egyes tagországokban, úgy gondolják, majd ha odaértek a célországba, akkor regisztrálnak, az a biztos, ha már ott vannak... Megértem.


Az már más kérdés, hogy a törvényeink rájuk is vonatkoznak, tehát nem tehetik meg, hogy egy szó nélkül átgyalogolnak az országon. Természetesen minden illegális határátlépőt fel kell tartóztatni, és aki igényli, azt menekültügyi eljárás alá vonni - aztán vagy megkapja a menedékes státuszt, vagy nem. Aki viszont nem igényli, azt vissza kell fordítani, és viszlát... Annak nincs keresnivalója az országban.


"tartok tőle, hogy hőn szeretett kormányunk direkt terelte őket végig budapesten, csak azért, hogy most ezt a hisztéria-hullámot meglovagolhassa belpolitikailag."

Igen, szerintem ezt tökéletesen jól látod.

2016. szept. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem tudsz ezzel a kormánnyal azonosulni tegyél keresztbe neki. Maradj otthon.
2016. szept. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!