Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek diktatúra lesz?

Szerintetek diktatúra lesz?

Figyelt kérdés

1. a kérdést nem provokációnak szánom

2. nem rettegek, csak eszembe jutott


Szóval, úgy értem, hogy ha a Fidesznek 2/3-a lesz, gyakorlatilag bármit megtehet, nem kell senkinek a beleegyezése. Ez olyan mintha egy párt rendszer lenne. Plusz még ott van Orbán Viktor személyi kultusza.

Na ez is egy érdekes dolog, mondjátok nyugodtan hogy nem személyi kultusz, de szerintem nagyon is úgy néz ki. A fidesz az egyetlen párt amelyik úgy kampányolt, hogy Magyarországnak Orbán Viktorra van szüksége. Tehát egy emberre van szüksége, nem pedig egy pártra. A személyi kultusz és az "egypártrendszer" pedig nem vezet semmi jóra, mint tudjuk. Remélem érthető amit leírtam.


Nem kérek a Jobbikozásból, MSZP-zésből, a kérdésre válaszoljatok lehetőleg, mégha megerőltető is! A Fideszről van szó.


2010. ápr. 13. 13:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

szerintem nem merik meglépni. az egész világ elitélné, és mi nem vagyunk olyan erősek hogy szembe menjünk mindekivel..

de az lehet, hogy kicsit úgy alakítják át pl a választókörzeteket, hogy nekik kedvezzen.. ilyesmiket el tudok képzelni.. de ez nem akkora gáz. a reformok kellenek.

2010. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Először tisztázd a diktatúra fogalmát, ja meg azt sem kellene elfelejteni, hogy felhatalmazása van a 2/3-adra...
2010. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

adatbázis már egy lépés afelé, hogy megerősítsék magukat az emberek kárán keresztül.


több beszámolót is olvastam az oldalon, hogy a fideszes irányítású hivatalokban nem tűrik meg a legtöbb nem fideszest. tisztogatnak, a saját embereiket teszik be.


a közszférát személyes dolgokra párt dolgokra használják, erre láthattunk példát esztergomb-ban.



amúgy jah, sokat papoltam erről a kultuszról én is már, az "egy ember", meg a többi. így kezdődik a diktatúra. Nah meg úgy, hogy mindenhol az elnök képét látod. Melyik pártnak volt még több emelet magas zászlaja amin egy ember arca vigyorgott és nem a pártot reklámozta elsősorban vagy a körzeti jelöltet?

2010. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag néphatalom sosem volt és kétharmados többség sem kellett mindenhez a parlamentben, csak azoknak a dolgoknak pont nincs hírértéke, netán a képviselői titoktartás alá estek, ahol mindannyian egyformán döntöttek. Ezek a döntések az igazán zsebbevágóak.


Szerintem nem lesz, hanem van.

2010. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

nem lesz diktatúra.

szerinted orbánék háboruskodni akarnak, hogy ennyire unatkoznának?

van nekik most elég dolguk.

2010. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem hinném hogy diktatúra lesz. Szerintem amúgy a Fidesz sem akar rosszat.
2010. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát remélem igazatok van...
2010. ápr. 13. 13:52
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is tartok ettől, szerintem a kérdező tisztában van a diktatúra fogalmával. Persze manapság nem alakulhat ki egy klasszikus diktatúra, mert a demokrácia így lett kitalálva, hogy ne lehessen, de egypárt rendszerű demokrácia nagyon is létrejöhet, és most létre is fog jönni.

Ez nem jelent feltétlenül rosszat, hogy Orbán Viktor mit fog kezdeni a telj hatalmával, az a nagy kérdés, de erre csak az idő fog választ adni. Én nem adtam rájuk a voksomat, mert egyrészt vannak hasonló aggályaim, másrészt '98-'02 egyáltalán nem volt olyan felhőtlen, ahogy azt a fideszesek előadják, harmadrészt Orbán Viktort hiteltelennek tartom, és az az érzésem, hogy nem őszinte. Temlomba jár, nagy családos és a többi, ezeket az erényeit ráadásul hírdeti is, nekem ez gyanús, akárhányszor beszél az az érzésem, hogy közhelyeket ismételget más szavakban, és a vitákban vagy riportokban nem válaszol egyenesen a kérdésekre.

Az MSZP-re sem szavaztam, mert bár a bal oldali eszmék állnak hozzám közel, de jelenleg M.o.-n nincs igazi bal oldal, eszmeiségében és értékképviseletében, az MSZP IS tehet az elmúlt évekről, ez tény, de az egész világ kényszerpályán mozog ez is tény. És az is tény, hogy az MSZP elvesztette a szavazók, bizalmát.

Summa-summarum, nem lesz diktatúra, mindössze egy párt rendszer, és az még nagyon is kérdéses, hogy a FIDESZ, és Orbán Viktor jóra tudja e használni ezt a telj hatalmat, én őszintén remélem, hogy igen. Ha rosszra használja, hát akkor minden marad a régiben, szerintem elég magas a tűréhatárunk, hogy azt is el tudjuk viselni. Ugyanúgy lesznek, akiknek jó lesz, és lesznek, akiknek nem lesz jó. 4 év alatt komoly változás nem történhet, 8 év alatt esetleg, de meglátjuk, hogy mihez kezd Orbán Viktor. Reméljük a legjobbakat.

2010. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Heil Viktor
2010. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Igen diktatúra, 2. viktoriánus diktatúra lesz. Minden Viktor körül fog forogni, Még a Wikipédia is Viktorpédia lesz :-)... Igen ez lesz...
2010. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!