Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek az LMP-s széplelkek...

Ezek az LMP-s széplelkek vajon láttak már hús-vér cigányt életükben?

Figyelt kérdés

Kiollóztam pár pár sort az LMP roma programjából, lehet belőle csemegézni:


"A romaellenes propaganda rendszerint a szociális ellátórendszer dologtalan haszonélvezőiként állítja be a cigányokat, akiknek az eltartása súlyos teher a magyar társadalom vállán. Ez nagyon távol áll a valóságtól."


"A másik sokat hangoztatott cigányellenes szólam az úgynevezett „cigánybűnözés” emlegetése. A szegénység és a viszonylagos iskolázatlanság mindenhol a világon összefügg

a társadalmi normák gyakoribb megsértésével."


"...a Magyar Gárda fellépése, amely az

állampolgárok biztonságigényének kielégítésére az önbíráskodás eszközét ajánlja."


"az ötvenfősnél nagyobb cégek mellett az összes államilag támogatott munkáltató kötelezésére esélyegyenlőségi terv készítésére, az Egyenlő Bánásmód Hatóság és az általa kiszabható szankciók megerősítésére, illetve a Munkaügyi Központok szerepkörének olyan irányú bővítésére, hogy kötelességük legyen felhívni az Egyenlő Bánásmód Hatóság figyelmét, ha munkaerőpiaci diszkriminációt észlelnek."


"Az egyéni fejlesztési támogatásra jogosult diákokat integráltan kell tanítani, ezért felmenő rendszerben meg kell szüntetni a normál iskolákban működő eltérő tantervű tagozatokat."


"A garantált minimumjövedelem rendszerének bevezetésével kell védelmet biztosítani a tartós mélyszegénység ellen, és ösztönözni kell a munkavállalást."


"Az államnak foglalkoztatóként hozzá kell járulnia a cigány középosztály megerősítéséhez."


"Azokon a településeken, ahol komoly konfliktus alakult ki, vagy a kialakulása küszöbön áll, egy állami felügyelet alatt álló, de a helyi önkormányzattal együttműködő mediációs „béketest” bevetésére lenne szükség a feszültségek oldása érdekében."


"Az eddiginél jóval több pénzt kell a telepfelszámolásra fordítani"


"Az uzsora elsődleges kiváltó oka a legszélsőségesebb szegénység, ezért az uzsora viszszaszorítása döntően a legszélsőségesebb szegénység visszaszorításának sikerétől függ."


"A szegénységi csapdában ragadt kisebbségek integrációjának terén pozitív eredményeket felmutatni képes országok példája azt mutatja, hogy a hosszú távú esélyteremtési programok sikeréhez megfelelő alapot a kulturális sokszínűség elismerése és a kisebbségi

identitás vállalásának támogatása"


"Budapesten ki kell alakítani egy európai színvonalú, komplex, funkcionálisan tervezett épületegyüttest,

amely a cigány önreprezentáció méltó helyszínévé válhat"



TEHÁT:


1. a magyarok rasszisták, elnyomják szegény kissebbséget, nem hagyják őket érvényesülni

2. a kissebbség azért bűnözik mert szegény

3. azért igénytelen mert elnyomják

4. azért nem tanul mert mi kirekesztjük


MEGOLDÁS:


Egyértelmű! Még több lóvét kell a cigányságba belepumpálni, az majd biztos sikerre vezet, a rászistákat ahol csak lehet meg kell fogni, sokszínű társadalmat kell ránk eröltetni.


Aki meg em ért ezzel egyet az HÜLYE beeeeeeeee :P


...ja és szerintetek ez melyik (már kimúlt) párt programjára hasonlít???


forrás: [link]


2010. márc. 29. 10:52
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lehetne kivitelezhető, ha a Jobbik és az LMP tudna ebben a kérdésben együttműködni. Az egyértelmű, hogy a kitörni akaró és beilleszkedni kész romákat engedni kell beilleszkedni, és nem szabad csak a származás alapján hátrányosan megkülönböztetni egy állásinterjún például (ahogy erre persze van szabály, de tojnak betartani, mint ahogy sok más megkülönböztetéssel így van, hátrányban vannak a pályakezdők, a 40 fölöttiek, a kisgyerekes anyukák, a nők akár van gyerek akár nincs...), és az is egyértelmű, hogy a bűnözőket meg kell büntetni és ugyanolyan büntetés jár egy cigánynak vagy nem cigánynak. Mindkét párt kicsit szélsőségesen ír a témáról, de ha tudnának együttműködni, még jó is lehet, ehhez viszont az kéne, hogy bejussanak mindketten.
2010. márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom... ez szörnyű! :(


Kiköltöztetném őket Tiszabőre ahol saját szememmel láttam, hogy kb 500 roma áll az önk. előtt és vár a segélyre. Arra felé tudod hogy hívják? PÉNZOSZTÁS! Mert szó szerint ezt jelenti!!! Kiosztják a pénzeket, gyerekenként 10enakárhányezer családi pótlék, + 70ezer családonként(mert hátrányos helyzetűek) Ez komoly! Utána hol köt ki a segély? A kocsmában (saját szememmel láttam ezt is) 1nm hely nincs mert mulatnak a cigányok, és a játékgépben köt ki a segély 50%-a, a másik fele meg lemegy a torkukon! Mikor PÉNZOSZTÁS VAN, két napig dínom dánom megy, hatalmas bulik, de szó szerint 2 nap alatt elmulatják a pénzt! Ez a szomszédos falvakban (Tiszaroff, Tiszabura, Tiszagyenda) is így van! Aki nem hiszi járjon utána, komolyan mondom! Akik meg ilyen programot írnak, kiköltöztetném őket Ózdra, Nyíradonyba, Tiszaburára, vagy hasonló jó kis helyekre, ahol a 2-3000 lakosból 1800 roma, és a magyarok vannak kisebbségben! Lehet engem nácizni, lepontozni, de láttam amit láttam, tapasztaltam amit tapasztaltam.

2010. márc. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Annyit még el kell mondanom, hogy tisztelet a kivételnek, vannak rendes romák is, az én barátaim között is, eltartja a két gyerekét és a feleséget a haverom. Na őt és a hozzá hasonló cigányokat nagyon is tisztelem! A segélyeseket is tisztelném, ha a pénzt a gyermekeik oktatására, élelmiszerre, házépítésre költenék! Nem pedig játékgépre és szeszes italokra.
2010. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
22%

Jobb ha az elején tisztázzuk: az lmp-t a jobbiknál is jobban utálom. Nevetséges, idióta, el*baszott hippi ökopárt.


Ami azonban nem jelenti azt, hogy néha nincs igazuk. Persze, nem mindenben, van ami égbekiáltó baromság. Haladjunk pontról pontra.



Kiollóztam pár pár sort az LMP roma programjából, lehet belőle csemegézni:


"A romaellenes propaganda rendszerint a szociális ellátórendszer dologtalan haszonélvezőiként állítja be a cigányokat, akiknek az eltartása súlyos teher a magyar társadalom vállán. Ez nagyon távol áll a valóságtól."



A tények makacs dolgok, ez tényleg messze áll a valóságtól: nincsenek extra segélyek romáknak, és az összes, tartósan segélyből élő ember a romák létszámának kb egyötödét teszi ki. ( 120 ezer emberről szoktak beszélni)


"A másik sokat hangoztatott cigányellenes szólam az úgynevezett „cigánybűnözés” emlegetése. A szegénység és a viszonylagos iskolázatlanság mindenhol a világon összefügg

a társadalmi normák gyakoribb megsértésével."


Aki tanult szociológiát, az tudja, hogy így van. Nem tudom ki mondta, de kigooglezni stílustalan lenne: szóval van egy mondás, hogy "előbb a has, aztán a morál".



"...a Magyar Gárda fellépése, amely az

állampolgárok biztonságigényének kielégítésére az önbíráskodás eszközét ajánlja."


Most nagyon le leszek pontozva, de tulajdonképpen a gárda miben különbözik a munkásőrségtől? Azaz, pontosítok: a munkásőrök az illegitim, elnyomó rezsim alatt legalább engedéllyel működtek, és nagyon érdekesen néztek volna bárkire, aki kijelentette volna, hogy ő meg gárdista, és most rendet fog tenni. Ilyen jogállamban nincs, hogy 8-10 ember összeáll, és ők lesznek a sherrif.


"az ötvenfősnél nagyobb cégek mellett az összes államilag támogatott munkáltató kötelezésére esélyegyenlőségi terv készítésére, az Egyenlő Bánásmód Hatóság és az általa kiszabható szankciók megerősítésére, illetve a Munkaügyi Központok szerepkörének olyan irányú bővítésére, hogy kötelességük legyen felhívni az Egyenlő Bánásmód Hatóság figyelmét, ha munkaerőpiaci diszkriminációt észlelnek."


Az, hogy a kevés számú diplomás roma alig tud elhelyezkedni pl, magáért beszél. Ezzel az állítással azért nem értek egyet teljesen, mert csak azért ne vegyenek fel egy szakképzetlen embert, mert roma.



"Az egyéni fejlesztési támogatásra jogosult diákokat integráltan kell tanítani, ezért felmenő rendszerben meg kell szüntetni a normál iskolákban működő eltérő tantervű tagozatokat."


Azt hiszem Aronson írja a feketékről, hogy az ő esetükben is volt egy ilyen önbeteljesítő jóslat: ha azt mondod, hogy a roma gyerek buta, és berakod egy olyan osztályba, a c tagozatba ahol nincs normális oktatás, a tanár sza*rik bele mindenbe, akkor tényleg buta lesz, és ez a folyamat megy körbe, és körbe, és körbe.



"A garantált minimumjövedelem rendszerének bevezetésével kell védelmet biztosítani a tartós mélyszegénység ellen, és ösztönözni kell a munkavállalást."



A garantált minimumjövedelemmel azért nem értek egyet, mert akármilyen paradox módon is hangzik, csökkenti a munkahelyek létszámát. Tudom, gonosz dolog, de ha nem ennyi, hanem tízezerrel kevesebb lenne a minimálbér, több munkahely lenne, nem sokkal, de több. Félréertés ne legyen: én örülnék a legjobban, ha mindenki havi százhúszezret garantáltan hazavinne nettóban, mert abból már emberhez méltó életet lehet élni, csak nem szabad a szociális demagógia miatt azt a keveset is feláldozni, ami van.



"Az államnak foglalkoztatóként hozzá kell járulnia a cigány középosztály megerősítéséhez."


Ez nem okos dolog. Az állami szférában nincs teljesítéskényszer, el lehet benne lébecolni teljesítés nélkül.


"Azokon a településeken, ahol komoly konfliktus alakult ki, vagy a kialakulása küszöbön áll, egy állami felügyelet alatt álló, de a helyi önkormányzattal együttműködő mediációs „béketest” bevetésére lenne szükség a feszültségek oldása érdekében."


Akár még be is jöhet.



"Az eddiginél jóval több pénzt kell a telepfelszámolásra fordítani"


Ez megint csak olyan, hogy logikus, értelemszerű, de a jelenlegi válság alatt fokozná a cigányok elleni gyűlölködést.



"Az uzsora elsődleges kiváltó oka a legszélsőségesebb szegénység, ezért az uzsora viszszaszorítása döntően a legszélsőségesebb szegénység visszaszorításának sikerétől függ."


Ebben nincs hiba.



"A szegénységi csapdában ragadt kisebbségek integrációjának terén pozitív eredményeket felmutatni képes országok példája azt mutatja, hogy a hosszú távú esélyteremtési programok sikeréhez megfelelő alapot a kulturális sokszínűség elismerése és a kisebbségi

identitás vállalásának támogatása"


Szintén igaz, lásd az Államokat.



"Budapesten ki kell alakítani egy európai színvonalú, komplex, funkcionálisan tervezett épületegyüttest,

amely a cigány önreprezentáció méltó helyszínévé válhat"


Mint a telepfelszámolás: logikus, helyes, és lenne még százezer rasszista.



TEHÁT:


1. a magyarok rasszisták, elnyomják szegény kissebbséget, nem hagyják őket érvényesülni

2. a kissebbség azért bűnözik mert szegény

3. azért igénytelen mert elnyomják

4. azért nem tanul mert mi kirekesztjük


MEGOLDÁS:


Egyértelmű! Még több lóvét kell a cigányságba belepumpálni, az majd biztos sikerre vezet, a rászistákat ahol csak lehet meg kell fogni, sokszínű társadalmat kell ránk eröltetni.


Aki meg em ért ezzel egyet az HÜLYE beeeeee :P


...ja és szerintetek ez melyik (már kimúlt) párt programjára hasonlít???



Egyikére se, volt szdsz szimpatizánsként mondom :)


Remélem hasznos volt a válaszom.

2010. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
57%

Látom elolvastad a program minden fő pontjának a címét és az első bekezdést. Gratulálok. Így aztán messzemenő következtetéseket tudsz levonni a javaslatokból.


"Egyértelmű! Még több lóvét kell a cigányságba belepumpálni, az majd biztos sikerre vezet, a rászistákat ahol csak lehet meg kell fogni, sokszínű társadalmat kell ránk eröltetni"


Sehol nincs róla szó, hogy még több pénzt pumpáljunk beléjük. Pont az a lényege, hogy az eddig elégtelennek bizonyuló segélyezés helyett más megoldást keressünk.

Sokszínű társadalom - mi ezzel a probléma? Sajnálom, ha te annyira korlátolt vagy, hogy nem tudod elfogadni, ha esetleg valaki máshogy gondolkozik/más nemzetiségű/más a vallása/és még sorolhatnám.


"Aki meg em ért ezzel egyet az HÜLYE beeeeee :P "

Nos, az ilyen emberekkel nem érdemes vitázni. Minek?


Mellesleg megnézném, hogy az SZDSZ mikor állt elő hasonló programmal. Semmi köze a két pártnak egymáshoz.


Amúgy meg mindenki arra szavaz, akire akar. Ha nem értek veled egyet, akkor sem foglak ezen az oldalon győzködni, meg a pártodról félreértelmezett, kiragadott szövegeket kérdésként betenni. El kéne fogadni, hogy vannak, akik nem úgy gondolkoznak, ahogy te.

2010. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
28%

11:11

Még annyit fűznék hozzá, hogy LMP szimpatizáns vagyok, és képzeld sok cigánnyal találkozok nap mint nap, mivel vidéki kisvárosban élek, bár Pesten tanulok.

Szóval tisztában vagyok vele, hogy mi zajlik vidéken.

2010. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
67%

Láttak elég sokat.

Egyrészt dolgoznak náluk aktivistaként, másrészt volt pl. vidéken egy programjuk, ahol vmi uborkaültetvényen kellett nekik segíteni.

És nem pénzt pumpáltak beléjük, hanem kétkezi munkával segítettek.

Miért, te mit tennél a cigányokkal?

Mint látható, maguktól nem oldják meg a problémát.

Börtönbe zárni mindet se lenne olcsóbb.

Az összes kitelepítésének vágya meg nem túl életszerű.

2010. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
80%
Második vagyok megint. Tiszabura ismét. Arra felé (ismét csak saját szememmel láttam) a cigányok kapnak az önkormányzattól "munkát", falutakarítás, szemétszedés, sövénynyírás, utcaseprés stb. 2-300 embernek van munkája. Van "munkafelügyelő" aki ugyancsak cigány. Az ő dolga lenne az hogy felügyelje, hogy dolgoznak-e. Na már most a munka a következő: ülnek a fák alatt a padokon és sörözgetnek, és alig várják, hogy leteljen a munkaidő. Ékes magyar nyelven szólva: b@sznak dolgozni. A fizetésüket pedig megkapják. Saját fülemmel hallottam reggel 7 órakor mikor kezdik a "munkát": "na mink máma nem fogunk dógozni, elegem van!" azzal a lendülettel az 5 fős takarítóbrigád bedobta a seprűket, gereblyéket a talicskába és elindultak haza. Ez minden nap így ment, az önkormányzat (cigány a polgármester is) pedig nagy büszkén írta a faluújságban, hogy munkát adtak a cigányoknak, és megmutatják hogy ők is dolgoznak. Ennyit erről, nem rajtam meg azokon van a szemellenző hanem azokon akik ezt nem látják! 100 cigányból kb. 5 akar dolgozni.
2010. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
69%
jav: nem rajtam meg azokon van szemellenző akik ezt látják/látták.
2010. márc. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
48%
Kíváncsi leszek, hogy a budapesti 5-10%-uk mellet milyen lesz a borsodi-hajdúsági-szabolcsi eredményeikre. Ugyanolyan idealisták, mint az SZDSZ volt. Méghogy nem annak az utódpártja...
2010. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!