Hogyan kezdődne egy polgárháború?
Már az első lépéseket megtettük.
Mikor a társadalom egy része, akik dolgoznak és mégsem bírják fizetni a számláikat stb, egy osztállyá dagad.
Az az kb egy 1-1,5 réteg, " ami már meg van lassan, és nem lesz mit veszteni. Ha a valamivel jobban álló érzik a csúszást, miközben nincs remény hogy változzon a helyzet.
És azok akik nem jutnak munkához, pedig akarnak.
Egy egy olyan egyed mint a benzingőz és a levegő!
"csak egy szikra kell neki"
Ha a Fidesz kerül hatalomra, és nem lesz képes az érdekcsoportjait visszafogni, és a multikkal a nagytőkével " ahonnan eddig tunkolgattak" kiegyezni, hogy a társadalomnak egy kicsit több jusson. Hogy látható fejlődés legyen, akkor itt lesz egy-két éven belül.
Egyszerűen azért mert ha nem tőlük akkor az emberektől kell elvenni annyit hogy működjön az ország, de az már sok lenne.
Nagyon is a közelben van, és most dől el hogy az útelágazáson mi felé fogunk haladni.
Az előző 68%
Ami még esélyesebbé teszi az az, hogy 2006 ban még bíztak az emberek a Fideszben, és ma már a Jobbikban is, de ha semmi nem történik csak ami eddig? Akkor csak a jó isten marad, és akkor a politikusaink is csak benne bízhatnak!
A 21.20.-nak igaza van.Ahhoz,hogy egy polgárháború vagy forradalom sikeres legyen szervezett erőknek kell lenniük.
Az 56-os forradalomról elég sokat írnak magasztaló formában.Dicsőséges harcok,az egész országban forradalom stb.
A valóságban csak Pesten voltak komoly harcok,vidéken kevés helyen.
Ennek egyszerű oka volt: Pesten akkor nagy létszámú munkásság élt,akiket könnyen és gyorsan lehetett aktivizálni.Ők csatlakoztak a forradalmat kirobbantó egyetemistákhoz.Vidéken pedig nem volt jelentős munkásság.
Igaz,hogy a forradalommal mindenki egyetértett,de nem harcolt.Városunkban is csak egyetlen lövés dördült el,az is egy beijedt katonatiszt fegyveréből.
Ma viszont nem értene az egész ország egyet,és mindenki féltené a családját,házát.Akik harcolnának,azoknak is nagyon hamar nem lenne sem élelmük,sem vizük.A házakban nem lenne áram,gáz,vízszolgáltatás.Élelem még a vidéki városokban sem lenne,stb.
Nem kell erre áhítozni.Békésen kell megoldani a problémáinkat.
Azt az egyet nemértem hogy írják hogy magyaroknak nincs fegyvere és amikor 56-ban forradalom volt akkor ott hogyan tudtak fegyvert szerezni az emberek?
Nem is kell, közben minden kialakul!
Nem háború! Polgár háború ami lázadással, forradalommal kezdődik.
gaz, békésen kell megoldani a problémát, és szerintetek cigányokkal lehet tárgyalni? mi adjuk nekik a segélyt és ők bántanak minket ha visszaütsz rádmegy a fél falu...
Ha fejszével ütsz vissza akkor nem mennek rád!
A viccet félretéve a felfogásom.
Esély és kemény büntetés.
Ha meg van az esély akkor választhat, ha a bűnözést választja akkor is. A társadalom egyként sorakozik fel a hátam mögött, mert érzik hogy én mindent megtettem.
Az én szemem előtt mindig a Ruandai népirtás képei vannak.
Az intelligenciában korlátozottak részegen, bedrogozva az éj leple alatt egyszerű bozótvágókkal nekiálltak házról házra járva egyesével leölni a férfiakat, gyerekeket, megerőszakolni majd megölni a nőket ... csak mert ők az intelligensek közé tartoztak.
Mindez nem egy faluban volt, hanem országosan megszervezve!
Na így törhet itt is ki a polgárháború!
Az egyik cigányvajda már sipánkolt egyszer, hogy telefonon 80.000 cigányt 2 órán belül oda tud csődíteni bárhova ... és miért is ne? Láttuk amikor ostrom alá vettek egy falut, képesek rá.
Csak nehogy itt is az éj leple alatt kezdjék az öldöklést!
Ja, Ruandában országosan 1 millió (!!!!!) embert öltek meg az ottani cigányként élők ... legjavát az első éjjel.
Szóval nem véletlen a vicc:
Az optimista angolul tanul
A pesszimista héberül
A realista .... LŐNI.
"Ha Magyarországon kitörne egy polgárháború az hogyan kezdődne el?"
Ahhoz előbb két harcoló fél kellene, ilyenek azonban nincsenek.
A legtöbb polgárháborút igazából csak formálisan lehet polgárháborúnak nevezni: többnyire jól definiált régiók között zajlanak vagy nemzetiségi alapon. Pl. "jugoszláv polgárháború" helyett értelmesebb szerb-horvát, bosnyák-szerb-horvát stb. háborúkról beszélni.
Csak két példa van az elmúlt 100 évből igazi polgárháborúra Európában: az orosz polgárháború és a spanyol. Mindkét esetben rendkívül speciálisak a körülmények. Ami az orosz esetet illeti, ott külföldi katonai beavatkozás, egy több éves, elveszített, pusztító háború és egy régóta erjedő forradalmi mozgalom, plusz nulla demokratikus hagyomány voltak az előfeltételek. Ezek eredője lett egy jó kis polgárháború. A spanyol eset szintén antidemokratikus mozgalmak régóta tartó erősödésével (és szinte nulla demokratikus hagyománnyal), instabil kormánnyal és katonai puccsal kezdődik, majd külföldi intervencióval folytatódik.
Ma Magyarországon semmilyen feltétel nem adott az orosz vagy spanyol eset megismétlődéséhez: nem szélsőséges és erőszakos a politikai pártok túlnyomó többsége, nem működésképtelen vagy instabil az állam, az országot nem veszik körül olyan hatalmak, amelyek katonailag támogatnának itt egy puccsot, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!