Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem igénylik...

A magyarok miért nem igénylik a rendet?

Figyelt kérdés
A magyar társadalom rendesen piedesztálra emeli az ügyeskedést. Nem is így hívják, hanem életrevalóságnak, mert itt ugye ez nagy dicsőség és azért már mégse legyen ilyen negatív kifejezéssel illetve.
2015. dec. 22. 23:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Most konkrétan mivel van bajod? Azzal hogy a leleményesebb eltapossa a buta embereket, és még büszke is rá? Mert ez a világ minden "fejlett" és "fejlődő" társadalmában így van. Vagy arra, hogy Mo-n sztárolják azt, aki csalással "ügyeskedik", mert ezt meg én nem így látom, sőt nagyon is sokat beszélnek róla, mennyire gyűlölik az iylen embereket, nem hogy piedesztálra emelik.. Szóval mit értesz ügyeskedés alatt?
2015. dec. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Hozzáteszem azt is, hogy oylan szinten nem így látom, hogy ha én ügyeskedek és ezért elértem, hogy céget tudtam alapítani, van 3 alkalmazottam, rengeteget tettem érte, rengeteg dologban leleményesnek kellett lennem, és nem hogy piedesztálra emelnek, hanem nap mint nap megkapom, hogy "neked könnyű mert céged van", meg néha beszól az eladó, hogy "jól megy", amikor picit többet költök magamra mint egy átlag ember.. Itthon pont hogy lenézik a legálisan ügyeskedőket, még akkor is ha rengeteg munka, leleményesség, életrevalóság, kockázat bevállalás stb van mögötte..
2015. dec. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

"sőt nagyon is sokat beszélnek róla, mennyire gyűlölik az iylen embereket, nem hogy piedesztálra emelik."


Aztán hazaviszik a munkahelyről a tollat, másolópapírt, szerszámot, raklapot, gázolajat.. stb stb.. :D


Én úgy vettem észre, hogy az emberek élnek ahogy élnek. Azt ha nem jól élnek akkor nem tesznek ellene, hogy jobb legyen a "rendszer" hanem inkább "megoldják". Ki így, ki úgy..

2015. dec. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

ma 23:39

Én leginkább nagyobb dolgokról beszéltem, mert a kérdező gondolom nem arra értette, hogy azt szokták mondani hogy életrevaló, aki elvisz a munkahelyéről 15 reklám tollat :D

2015. dec. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha rend lenne akkor itt nem lehetne csalni tehát nem lehetne megélni.
2015. dec. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

"Ha rend lenne akkor itt nem lehetne csalni tehát nem lehetne megélni."


Na ez az amit nem értek, ha itthon valaki picit is jobban él, vagy jobb pozícióban van, vagy jobban keres, abból az emberek 90%-a arra következtet, hogy csalt, lopott, hazudott stb..

Most akkor ki emeli piedesztálra az ügyeskedést??

Pont fordítva, ha én küzdöttem azért, hogy jobban éljek, ügyeskedtem, leleményes voltam, mertem kockáztatni stb nem hogy piedesztálra emelnek, hanem hiába értem el legálisan mégis legtöbben megvetnek és egyből azzal gyanúsítanak, hogy csaltam.. Nagyon nem értem a kérdező felvetését, én pont fordítva látom, itthon megvetik azt az embert, aki a saját kezébe veszi az élete irányítását.. A sok ember meg várja a sült galambot, rengeteg embert ismerek aki még annyit se tesz meg, hogy elvégez egy szakmát pedig anyagilag meg agyban is megtehetné, de nem, ő inkább szidja a kormányt, meg engem, mert mi az hogy én elértem valamit, egy rohadt csaló vagyok.. -.-

2015. dec. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"ma 23:42"


Nyilván az csak a felsorolás fokozatossága miatt került bele. Mókás lett volna egyből atomtengeralattjáróval kezdeni xDDD

2015. dec. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

"Csak azt gyűlölik, hogy nem ők lophatnak.

Ha ők tennék, semmi bajuk nem lenne vele."


Igen, pont erről beszélek, hogy a magyar emberek többségének a fejében 2 féle ember létezik:

-aki lop és gazdag

-aki nem tud lopni és szegény

De aki jól él, azoknak elég nagy része tisztességes ember, aki tisztességesen jutott el odáig, de mivel ez az általános vélemény, hogy csak tisztességtelenül lehet idáig eljutni, ezért nem hogy piedesztálra emelik az ügyeskedést, hanem pont hogy megvetik. Ezért nem értem a kérdésedet.

2015. dec. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Arról, hogy leleményesnek hívjuk a tolvajokat
2015. dec. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért mert úgy gondolják, hogy csalással, lopással, vagyis leleménnyel jutottál előbbre, és nem kemény munkával.
2015. dec. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!