Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent a 'polgári magyaror...

Mit jelent a 'polgári magyarország'?

Figyelt kérdés

Azt hogy mindenki polgár lesz, vagy hogy a polgárok fognak uralkodni? (miért, most ez nincs így?:S)

Vagy attól polgári hogy mindenki egyenlő lesz? Vagy mindenki gazdag?


2015. márc. 1. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

A polgári azt jelenti, hogy civil, vagyis a lakosság kiáll magáért és aktívan részt vesz a politikában (demokrácia).

A Fidesz álnok módon használja ezt.

2015. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

A polgárság a 17 sz. Angliájában erősödött meg először, tulajdonképpen egy vállalkozó réteg volt, akik nem rendelkeztek nemesi ranggal, ugyanakkor ennek ellenére volt vagyonuk és birtokuk vagy gyáruk. Azt jelképezték, hogy egy olyan társadalom van kibontakozóban, ahol önerőből, nemesi rang nélkül fel tudja küzdeni magát az ember. Sokak szerint a protestanizmus volt, amely elvezetett a polgárság kialakulásához.


Ennek ellenére a fidesz nem polgári, hanem feudális Magyarországot épít, hiszen ebben az országban a szervilizmus és a kapcsolatok révén lehet valahová eljutni. A jobbágyságot pedig a kizsákmányolt és EU-s szinten az egyik legalacsonyabb bérért dolgozó munkás réteg alkotja, élen a közmunkásokkal, akik alig kapnak többet a létminimum eléréséhez szükséges bér felénél, és úgy néz ki, hogy kétszázezerre tehető a számuk. Így most már össze tudod rakni?

2015. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem a gyurcsányféle "népjólét" sokkal fer meg a jobbágyai jellegű volt
2015. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"szerintem a gyurcsányféle "népjólét" sokkal fer meg a jobbágyai jellegű volt"


Szerintem pedig aki nem tud megfogalmazni egy mondatot, az lehetőleg ne foglaljon állás politikai kérdésekben. :D

2015. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bajner mindig is kemény gyerek volt, amióta itt van vagy 2 hete. :)

Írni nem tud, de ő a felsőbbrendű faj, aki szerint ki kell irtani a szegényeket, mert ők csak annyit érnek.

2015. márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sosem írtam ilyet haver
2015. márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!