Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazzak 2010 ben?

Kire szavazzak 2010 ben?

Figyelt kérdés

Tudom hogy már 1000 szer fent van ez a kérdés de egyszerűen muszáj megkérdeznem egy pár dolgot mert elég tájékozatlan vagyok és nem tudom már hogy kire szavazzak.

Na szóval ha jól tudom a három legesélyesebb a FIDESZ az MSZP meg a JOBBIK.

A Fidesz meg az Mszp szerintem egy és ugyanaz mert csak hazudni és lopni tudnak.Ha bekerülnek szerintem csak a hatalom fogja őket érdekelni meg a pénz.Ott van a Jobbik.

Na most ha megfelelő szavazást kapnak akkor ők csak bekerülnek a Parlamentbe mint egy párt vagy a ők és a vezetőjük lesz a miniszterelnök?

Néztem pár videót a youtubon és hát van egy két javaslatuk amit nem nagyon tetszett és ott ha ők kapnák a szavazatot ki lenne akkor a miniszter elnök?Vona Gábor?

Rajtuk kívül van más akire lehetne szavazni vagy nekik semmi esélyük?

ja és mikor lesz a szavazás?


2009. dec. 13. 00:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Arra szavazol, akire akarsz.. vagy el sem mész vagy elmész, de összefirkálod a lapot (=érvénytelen szavazás, de üresen ne hagyd, mert utólag beleírhatnak!)


A Jobbik csak akkor lesz kormányon, ha ők nyernek, egyébként nem. És miniszterelnökük is csak akkor lesz.


Ja és ne azért ne szavazz valakire, mert úgysem jut be, mert lehet, hogy ha néhányan elfelejtik ezt a gondolkozást és rájuk szavaznak, akkor a végén bejutnak, de ha nem is jutnak be, akkor is pozitív visszajelzés ez nekik.

2009. dec. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%
Jó, most teszem azt jön a kérdésedre 15 válasz és abból 10 azt mondja hogy szavazz a jobbikra akkor te rájuk szavazol? Nem akarlak megbántani de ennek normál esetben nem így kéne működnie. Olvass, érdeklődj, tartsd nyitva a szemed (és akkor talán nem mondanál ilyet hogy a fidesz és az mszp egy és ugyanaz...), alakítsd ki a SAJÁT véleményedet és az alapján szavazz. A jobbik egyébként akkor kerül be a parlamentbe ha a választásokon átlép az 5%-os választási küszöböt. Arra hogy a szavazatok többségét ők szerezzék meg, fogalmazzunk úgy hogy nincs túl nagy sansz.
2009. dec. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

A szavazás akkor lesz, amikorra a köztársasági elnök kiírja. Az első forduló valószínűleg március második felében, vagy április első felében várható.


Arra szavazz, aki számodra a legszimpatikusabb. Utánam hozzászólók egészen biztosan sokan fognak agitálni, és győzködni, hogy szavazz egyik vagy másik pártra. (De leginkább az egyikre :-))) Én nem rájuk fogok szavazni, de nem is kampányolok. Mindenki döntse el maga, kinek a programja áll a legközelebb a saját elképzeléseihez, értékrendszeréhez.

2009. dec. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a dilemmát, én se tudom kire szavazzak, mind egyforma, egyik nap mondanak valamit, másnap az ellentétét. Attól tartok így is marad még néhány évtizedig.
2009. dec. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem meg mert fogalmam sincs hogy kire szavazzak.Néztem videókat de már a Fidesz és az Mszp is annyit hazudott hogy nem tudom hogy érdemes lenne-e rájuk szavazni.A jobbik meg még nagyon ismeretlenek meg a programjukat se nagyon olvastam csak pár videót láttam.

"Jó, most teszem azt jön a kérdésedre 15 válasz és abból 10 azt mondja hogy szavazz a jobbikra akkor te rájuk szavazol?"

Ha jó érveket tudnak írni akkor lehet bár annak igen jónak kell lennie de tényleg nem tudom.

Ezen az oldalon olvastam hogy a Jobbik programjai közt sok megvalósíthatatlan van.Igaz ez?

"Megértem a dilemmát, én se tudom kire szavazzak, mind egyforma, egyik nap mondanak valamit, másnap az ellentétét. Attól tartok így is marad még néhány évtizedig."

Az a baj hogy az Mszp is meg a Fidesz is sokat hazudnak vagy sokszor olyanokat ígéretnek amit nem tudnak megvalósítani.A Jobbik meg még nem volt és 50-50 % az esély hogy jól csinálják.Félek hogy még jobban tönkre tesznek mindent a tapasztalatlanságuk miatt bár ennél mélyebbre már nehezen süllyedhetünk :( de még lehet rosszabb világ :(

2009. dec. 13. 01:40
 6/26 anonim ***** válasza:
70%
Mely javaslatokra gondolsz ami nem tetszett?En is keresgelek mindig dolgokat mert az elejen nem voltam benne biztos hogy Jobbik,de mentol jobban kutatok annal biztosabb vagyok benne.Tenyleg linkeld be ami nem tetszett neked.Mondjuk en tele tudnek linkelni 50 oldalt azzal hogy mi nem tetszett a Fideszbe es az Mszp-be.
2009. dec. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!

Ebben az országban, mint láthatod mindent tönkretettek. Az intézményeket privát kezekbe juttatták, az oktatási rendszert szétverték, nincs kötelező sorkatonai szolgálat, a fiatalok céltalanok, egyre több a hajléktalan, a közbiztonság borzalmas és a rendőrség sem tesz semmit. Egyértelmű, hogy ennyi mindent nem lehet elrontani véletlen, ez tudatos volt. Így szedték meg magukat a politikusok, csak egyéni érdekeiket vették figyelembe. Bárkinek nem tetszett annak kilőtték a szemét. A Jobbikról nem tudjuk, hogy mennyire rátermett a feladatra, de induljunk ki abból, hogy egy újabb rablóbanda. Kivel utaznál a villamoson szívesebben? a.) Egy amatőr zsebessel, vagy b.) egy profival, aki már számtalanszor meglopott? Ezért szavazok a Jobbikra. Pesszimista vagyok, azt tudom, hogy ezen a helyzeten már nincs mit rontani.

2009. dec. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Egyszerű a válasz, csak a tényekkel kell mindent szembe állítani.

Olyan ember nagyin ritka, aki azonosulni képes egy párt programjával 100% ig, ha csak nem a szimpátia fésüli rá az ízlését. Érdemes az ország lehetőségeit és adottságait megérteni, illetve azt hogy miben is hibáztunk 20 éven keresztül. Nézd meg hogy mi a pártok programja, és milyen mértékben érdekük azt megvalósítani. Hiába kampányól valaki azzal hogy most aztán felemeljük a kkv kat ha nyilván való hogy a nagytőke pénzeli.

Igen azt is nézd meg hogy mi valósítható meg belőle, de ne ennek az oldalnak az írásai alapján, illetve csak akkor ha pontosan leírják hogy mi is az, mert sokan csak vagdalkoznak a szavakkal amit valahol a médiában hallottak. A döntés a tied és ez így helyes, ezért rakd össze magadnak.

2009. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
19%

Ha a Fideszből és a Jobbikból végleg kiábrándultál, a Jobbiknak meg van egy-két olyan húzása, ami nem szimpi, attól még marad más választás is. Én még őket látom esélyesnek:

- MDF [link] (Bokros Lajos a miniszterelnök-jelöltjük)

- LMP [link] (A közvélemény-kutatások szerint épp a parlamentbe jutás küszöbén, 5%-on állnak)

- SZEMA [link] (Egy új párt, pár hete alakult, és sok okos ember támogatja őket, a honlapjuk főoldalán olvashatod a támogatók névsorát)


Ez a három párt esélyes a bejutásra, az első kettő különösen, a harmadik azért nem valószínű. Bizonyára sok Jobbikos mondja majd az ellenkezőket, de a közelmúlt felmérései azt mutatják (Tárki, Medián, Sonda Ipsos), hogy most az első kettő bejutna.


Szerintem olvass kicsit utánuk, hátha megtetszik valamelyik.

2009. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Az MSZP-re NE!
2009. dec. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!