Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem bosszant a kötelez...

Titeket nem bosszant a kötelező TB?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon igazságtalan, gyakorlatilag arra megy ki az egész, hogy egy tehetősebb társadalmi réteg fizet azért, hogy a csóróknak legyen kórháza.
2013. dec. 15. 22:57
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
77%
A TB T akkor is fizetned kell havonta pontosan 6660 ft hó nincs állásod,nincs önálló jövedelmed,nincs semmid,ezt be kell fizetned.Te mi a beteg szamár f..záról beszélsz?
2013. dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Arról beszélek, hogyha nekem van pénzem arra, hogy magánrendelőkbe, magán kórházakban gyógyíttassam magam akkor is fizetnem kell a közösbe, pedig igénybe sem veszem az állami szolgáltatást. Tehát azert fizetek hogy más gyógyuljon a pénzemből. Mindenkinek meg kéne adni az esélyt hogy válasszon milyen egészségügyi biztosítást köt magánbiztositokkal. Ez így lenne igazságos.
2013. dec. 15. 23:07
 3/27 anonim ***** válasza:
60%
Engem inkább az ilyen kérdések bosszantanak.
2013. dec. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Valami ellenérved is van vagy csak bosszankodni tudsz?
2013. dec. 15. 23:11
 5/27 anonim ***** válasza:
44%
A pénzed gondolom onnan van, hogy a mi költségünkre elvégezted az egyetemet és jó állásod van. Én nem akartam neked kifizetni, szerintem ez nem igazságos..
2013. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ez, hogy az államnak kell-e támogatni bizonyos képzéseket megint más kérdés, ne terelj. Most a TB-re válaszolj miert fizessek olyanért amit nem is használok.
2013. dec. 15. 23:15
 7/27 anonim válasza:
91%

Igen, mindenkinek fizetni kellene. De akinek nincs jövedeleme az miből? Sajnos voltam ilyen helyzetben. Megszűnt munkahely(12 év után) 3 hónap munkanélküli aztán semmi. Ha nincs a beteg, idős anyám talán már éhen is haltam volna.

A másik 12 évig rendszeresen fizettem a TB-t, körülbelül ezen idő alatt kétszer voltam beteg úgy hogy igénybe vettem a TB ellátást. Nem tartom igazságosnak hogy amit elvettek tőlem azt más használta fel. Szerencsére egy éven belül találtam munkát és azóta nyitottam egy egészségpénztári számlát, hogyha még egyszer ilyen helyzetbe kerülnék akkor legalább ezzel egy darabig eltudom látni magam.

2013. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
De egyébként ha mar szoba hoztad az oktatást mindenkinek van lehetősége bejutni egyetemre állami finanszírozással aki jól tanul, sőt a hátrányos helyzetűeknek könnyítettek is a felvételin. Ez a te választásod hogy mész-e egyetemre én viszont nem választhatok hogy fizetem-e a TB-t.
2013. dec. 15. 23:17
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek van lehetősége tovább tanulni. Akinek meg van, az a mindenki pénzéből teszi. Szóval én sem választhatok, hogy fizetem-e mások diplomáját vagy sem. De ha már kifizettem, akkor szerintem nem nagy elvárás a TB cserébe. Ha kihasználom, ha nem.

Bárkiből lehet csóró, kerülhet az utcára, még akkor is, ha jelenleg jól megy neki. Nem lenne humánus, ha azért kéne meghalnia valakinek, mert valami oknál fogva nem engedheti meg magának az ellátást.

Magam is jövőre fogok diplomázni, de eszembe sem jutott ilyen kérdést feltenni. Szerintem Neked sem, ha szorult helyzetben lennél vagy szorult volna beléd minimális jóindulat.

Elég szomorú, hogy ilyen emberek is kapnak diplomát.

2013. dec. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Te is csak azt támasztottad alá, hogy a cs
2013. dec. 15. 23:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!