Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Magyarországon miért drága az...

Magyarországon miért drága az ásványvíz?

Figyelt kérdés
Külföldön miért olcsóbb az magyar ásványvíz mint itt Magyarországon?
2013. aug. 30. 19:37
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Mert nálunk a legmagasabb az ÁFA.
2013. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyan hogy lenne politikai kérdés?


A magyar márkák külföldi áráról nem tudok, de általánosságban nem vettem észre, hogy külföldön en bloc olcsóbbak lennének a vizek.


Max. azért lehet ez, mert ami itthon jó középkategóriának számít (pl. Szentkirályi), az az ötször nagyobb osztrák kínálatban gyengének minősül, így olcsón kell adni, hogy megvegyék az ottani árérzékeny vásárlók.

2013. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem zsidókra gondoltam, inkább gazdasági dolgokra lennék kíváncsi. Mint pl. a magas ÁFA -is lehetséges.


A magyar ásványvízen nem magyar márkákra gondoltam. Magát a vizet is szállítják tartályokban és külföldön palackozzák.

2013. aug. 30. 19:56
 4/16 anonim válasza:
100%

Mert a hazait mindig jobban veszik példa rá:


NaturAqua:

Magyarország: 130Ft

Horvátország: 3 kuna körülbelül 120 FT


Jana:

Horvátország: 7-10 kuna körülbelül 300-400Ft

Magyarország: 200-300 Ft

2013. aug. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

1. Az ásványvizek árazását a bolt dönti el, lehet, hogy külföldön kisebb árréssel dolgoznak.

2. Az az ásványvíz, aminek magyar a neve, még nem biztos, hogy tényleg magyar termék és itthon palackozzák.

3. Ha itthon palackozzák, attól még lehet, hogy olcsóbb külföldre szállítani, mert közelebb van és az EU miatt nincs vám.

4. Drága itthon az ásványvíz?! Ne már.

2013. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Ingyen van, csak ki kell nyitni a csapot. De ha nem tetszik, kis pénzből te is ki tudod keverni nagy mennyiségben is azt a minőséget, ami a palackban van, bubisat sem drága csinálni. Soha nem értettem azokat az embereket, akik ivóvízért képesek külön fizetni. Max. ha nincs a közelben csap, vagy sportolás közben, de arra nincs mentség, hogy kartonszámra veszik az emberek a PET palackos vizet...
2013. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
utolsó hol van ingyen a csapvíz? :D Odaköltözöm,mert mi nem isszuk,de ígyis 18000 ft a víz díjunk.
2013. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

"Soha nem értettem azokat az embereket, akik ivóvízért képesek külön fizetni."


Gondolom te az ország azon szerencsés 20%-ban élsz, ahol nem büdös, szörnyű ízű, vasas víz folyik a csapból. Egyes alföldi területeken arzént is adnak bele tök ingyen.

2013. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom te az ország azon szerencsés 20%-ban élsz, ahol nem büdös, szörnyű ízű, vasas víz folyik a csapból. Egyes alföldi területeken arzént is adnak bele tök ingyen."


Nem nekem címezted a válaszodat, de azért az a 20% rohadtul erős. A víz Magyarországon európai viszonylatban is kiemelkedően jó, az arzén pedig mindenhol határérték alatt van benne. Sosem hallotta még olyanról, hogy valaki a csapvíztől kapott volna arzénmérgezést. Ahol pedig rossz ízű a csapvíz, ott általában a ház vízcsövei vannak elrothadva már nagyon.

2013. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"utolsó hol van ingyen a csapvíz?"


Források, nyílvános kutak. Felén mindkettőből tucatszám akad pár kilométeres körzeten belül. De a vezetékes vízből, ha napi 1-2 liter használsz ivásra az is majdnem ingyen van - 22 fillér 1 liter kb., tehát egy hónapban fogyasztásra mellett is legfeljebb 100-120 forintot költ(ene) egy család, még ha nagy szivacsok is.

2013. aug. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!