Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hurrogják le a Jobbik...

Miért hurrogják le a Jobbik jelmondatát miszerint Magyarország a Magyaroké? Miért ki másé lenne még ha nem a miénk?!

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 15:26
 41/98 anonim ***** válasza:
69%

A falat kaparom néhány hozzászólástól...


Könyörgöm, ez Magyarország! Magyarok laknak itt többségben, nem hiába van benne a nevébe! Akkor kié lenne az ország? Akkor miért is bűn ezt kimondani?

Nem a Jobbik csinál ebből faji kérdést --> magyar az, aki annak érzi magát. Nem mondták, hogy magyar csak az, akiek minden őse magyar a többieknek meg kuss! Magyar alatt azt értik, akik nem a magyar érdekek ellen, haem a magyar érdekekért cselekszenek Magyarországon! Tehát magyar a cigány, ha úgy él, magyar a zsidó, ha annak vallja magát, magyar a sváb... Apropó, svábok: nem egy jobbikos ismerek, vezető pozícióban is, aki sváb származású, mégis magyarnak érzi magát és egyetért a mondattal: Magyarország a magyaroké! Ugyanis amikor ezt mondja, beleérti saját magát is. Zsidó ismerősöm magyarnak tartja magát, soha meg nem sértődött ezen a kijelentésen.


Persze ezt nehéz felfogni, ha kötekedni van kedve az embernek. De nézzünk csak egy példát egy másik orszából: a franciák rettető büszkék arra, hogy franciák, szinte mindegyikükben tombol a nemzeti öntudat (nem a bevándorlókról van szó) Büszke az északi területen élő szőke kék szemű és a déli tengerparton lakó kreol bőrű francia is a francia mivoltára. Na de mégis: melyikük a tiszta francia? A szőkére azt mondanánk, skandináv típus, ő meg azt mondaná: lehet, hogy olyan vonásaim vannak, lehet, hogy van a felmenőim között svéd stb, de én francia vagyok!


Nekem mondták már, hogy vannak törökös vonásaim. És? Lesz*rom! Én magyar vagyok! Magyar lenék akkor is, ha kiderülne, hogy a családom a 20. század elején menekül Magyarországra és egyébként mindenféle nemzetiségű fellelhető közöttük csak épp magyar nem.... Ez nem változtatna az én magyarságtudatomon.


A barátomnak szlovák neve van, erősen feltételezhető tehát, hogy vannak szlovák felmenői, egy részben tehát ő is szlovák: azonban ő magyarnak vallja magát. Ja, és a Jobbikra szavaz - ha már belekevertük a pártokat.


Szlovákiát meg magyarországot ne hasonlítsuk már össze, kicsit sántít a hasonlat. Magyarország több mint 1000 éve létező ország, Szlovákia meg fiatalabb mint én, Trianon előtt soha nem létezett. Trianon idején több magyar élt ott, mint szlovák. Ha a határ az én városomnál húzódna, kikérném magamnak, ha azt mondanák: Szlovákia a szlovákoké. Nem. Itt élek amióta az eszem tudom, magyar vagyok, ez 1000 éve Magyarországé volt --> igazságtalan a felvetés.

Azonban azzal egyetértek, hogy Anglia az angoloké, Németország a németeké, Franciaország a franciáké, Törökország a törököké, Palesztina a palesztinoké stb.

2009. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 A kérdező kommentje:
Tökéletesen igazad van 18 éves lány létedre igen bölcsen gondolkodsz
2009. okt. 12. 20:15
 43/98 anonim ***** válasza:
Mindenki nem hurrogja le, csaka SENKI!
2009. nov. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 anonim ***** válasza:
54%
Na ja, de ha egy párt azzal kampányol, hogy "Magyarország a magyaroké", az azt jelenti, hogy szerintük így van, de mások szerint nem. És megnyilvánulásaikból, sajtójukból tudjuk, hogy ez a mondat a Jobbik értelmezésében a következőt jelenti: "Magyarország NEM a NEM magyaroké" - nos ezzel van a baj. Ne tegyetek úgy, mintha csodálkoznátok rajta.
2009. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 A kérdező kommentje:

utolsó: És mi a különbség a kettő között még jó h erről van szó.... Kiváncsi lennék ha azt mondanám h az autód vagy a lakásod nem csak a tiéd hanem másé is te mit szólnál hozzá..... Igen jól mondtad Magyarország a miénk magyaroké és másnak semmi köze hozzá. Szted neked pl. Franciaország mennyi jogot ad az ő hazájukhoz? Ott próbálnád meg azt amit itt egyesek pofa nélkül megtehetnek páros lábbal hajítanának ki onnan. Igen is ez a miénk!! Elég szomorú h egyesek elfogadják sőt hangoztatják azt h itt bármilyen jött ment világ másik feléről érkezett ember azonos jogot formálhat itt bármivel kapcsolatban is. Ahogy nekem semmi közöm a te tulajdonodhoz ugyanúgy másoknak sincs semmi köze a magyarok közös tulajdonához az országhoz. Majd ha te közhasználat tárgyává teszed a lakásod a kocsid bármidet majd akkor én is tűrni fogom h az ország is köztulajdon legyen és bárki idegen azt csinál vele amit akar.

Addig álljak én féllábon amíg azt mondod h "tessék itt a kocsim vidd el egy körre hisz annyi jogod van hozzá neked idegennek mint nekem akié eddig volt"

Az ország a Szent Korona tulajdona ezt tudom így szól papíron. De szószerinti értelmezésben a magyar társadalom a magyar nép tulajdona. És amíg egyesek nem teszik közhaszon tárgyává a saját javaikat addig miért várják el h közhaszon tárgya legyen az ország?! Hogy izraeli befektetők kilóra felvásárolják? Nem az ország a miénk magyaroké és senkinek semmi köze hozzá. Ez a miénk és nem közös "világtulajdon"

Igen Magyarország nem a nem magyaroké pontosan ahogy mondod

2009. nov. 18. 23:09
 46/98 A kérdező kommentje:

Amúgy kérdés 2. felére még senki nem válaszolt...Kié másé lenne ha nem a miénk??? Azt tudom miért kell lehurrogni a Mo. a magyaroké szlogent ezt páran kifejtették a maguk liberális minden mindenkié nézeteikkel, sőt kategorikusan volt aki kifejtette h magyar ember mint olyan nem is létezik hiszen kinek az ereiben ne csörgedezne török cigány osztrák szláv sváb meg ki tudja milyen vér. Igaz az alig 500 éve Afrikából behurcolt néger rabszolgák is "fajtiszta" amerikaiaknak vallják magukat és "sajnos" az ő faji hovatartozásukat senki nem kérdőjelezi meg hiszen ők ízig-vérig 110% amerikaiak de ugyanúgy a Kolombusz után odatelepült európai hajósok is akik 500 éve még portugálok franciák olaszok britek meg spanyolok voltak így ők sokkal fajtisztábbak mint én ez ugye bizonyos, hiszen én milyen jogon merem magyarnak nevezni magam hisz az én vérem is egy "faji koktél" de hát ezt a náci nézetet vallotta Hitler is anno amivel engem mint korcs faji embert megvádolnak. Igaz h a dédnagyapák nagyapja is itt élt a Felvidéken ami legalább 150 év visszamenőleg dehát a 20 éve Oroszországból odatelepült fiatal házaspár kölyke is amerikainak vallja magát igaz ott senki nem vallja a náci nézeteket és az alig 2 évtizedes amerikai mivoltát senki nem kérdőjelezi meg sőt nem nácizzák le és "amerikanista" (hungarista ottani fiktív megfelelője) nézetekkel sem vádolják meg ha a háza ajtaja fölé kiteszi az amerikai nemzeti lobogóját. De hát igen én egy koktél vérű korcs vagyok így magyarnak sincs jogom nevezni magam ezután hogy veszem a bátorságot h kijelentsem h az ország a magyaroké hiszen magyar ember mint olyan nem is létezik csak személyi igazolvánnyal és állampolgársággal rendelkező török-sváb-cigány-szláv-román korcs emberek.


Ezt kielemezvén és ettől most eltekintve marad a kérdés: kié másé lenne ha nem a magyaroké??

2009. nov. 18. 23:23
 47/98 anonim ***** válasza:

Igen is Magyarorszag a magyaroke!

Aki nem vallja magat annak es nem teszik annak :EL LEHET MENNI KEREM SZEPEN!

2009. nov. 19. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:

Magyarország nem a magyaroké!


Magyarország a nemzetközi tőke elnyomása alatt él, az utcákat meg a cigányok és a graffitis hülye-gyerekek uralják.


Magyarország a magyaroké kéne hogy legyen!


jovonk.info

2009. nov. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 A kérdező kommentje:
Pfff grafitis hülyegyerekek uralják?! Ez azért elég nevetséges. Tény h kezét lábát eltörném mindenek egytől egyig de h ők uralnának itt bármit is az nagyon nagy túlzás. A cigányok meg csak szeretnének itt uralkodni. Nagyon kevesek ők ahoz h ők itt uralkodjanak. És ha így folytatják ahogy még annyik sem lesznek mint most. K*rvára tele van a magyar emberek töke a cigányokkal és itt előbb vagy utóbb komoly lépések lesznek mert ezt (a liberális "elvágta anyám torkát de elnézem neki hisz ő szegény sanyarú sorsú" fajvédőkön kívül) senki nem fogja sokáig tűrni... Úgyhogy cigány vagy változz meg vagy takarodj máshová itt új világ épül.
2009. nov. 19. 10:19
 50/98 anonim ***** válasza:
Magyarország azé, akinek ott van az a kib*ott magyar személyi a zsebében, tehát meg van az állampolgársága! Ez a jog, ez van, minden más csak elhanyagolható részletkérdés. És én igenis büszke vagyok mind az állampolgárságomra, mind a nemzetre (az államot hagyjuk, az már egy más kérdés).
2009. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!