Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Neked konkrétan mi a gondotok...

Neked konkrétan mi a gondotok Orbán Viktor miniszterelnökségével?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne személyeskedjetek, igyekezzetek magára a miniszterelnöki, kormányvezetői munkájára koncentrálni Orbán Viktornak! Konkrét és valós gondok érdekelnének.

#Orbán Viktor #miniszterelnök. kormány
2012. okt. 4. 19:40
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
83%

Az egész kormányzása elhibázott gazdaságpolitikai elveken alapul.


Ezek az unortodox gazdaságpolitika, a "szabadságharc", az egykulcsos adórendszer.


Az összes többi probléma tulajdonképpen ebből ered. Emiatt magas a kockázati felára az országnak, emiatt, és az adhoc gazd.pol. intézkedések miatt nem akarnak befektetni az országban. Emiatt szakadt az ország szegény és gazdag részre, jórészt középoszály nélkül.


Emellett nem lehet autokrata módon irányítani. Tulajdonképpen határozatok alapján kormányoznak bármilyen hatásvizsgálat, vagy társadalmi konszenzus nélkül.


Ezt csak tetézi, hogy az eddigi relatív demokratikus választási rendszert úgy alakították, és úgy is alakítják át, hogy más pártnak ne igazán legyen esélye választást nyerni.


A mutyikat ugyanúgy nem számolták fel, sőt, ha lehet, akkor még növelték is a haveroknak juttatott pénz mennyiségét (lsd.: Közgép). Ha valaki olyat tesz, ami nekik nem tetszik, ellent mer mondani nekik, akár racionális érvek alapján, azt komoly retorziók érhetik. (lsd.: Földrajzi Név Bizottság Ferihegy kapcsán).


Az oktatási rendszert a közoktatás (jelenleg már köznevelés) szintjétől egészen a felsőoktatás szintjéig tönkretették. A külkapcsolatainkat lerombolták. A fizetésed reálértéke pedig folyamatosan zuhan.


A közbiztonság 2 hét alatt nemhogy javult volna, hanem romlott. A rendőrség egyetlen feladata, hogy behajtsa a bírságokat, és semmi más.


És ez mind-mind csak a jéghegy csúcsa.

2012. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
A célom a kérdéssel épp felmérni, ki mennyire van tisztában egyáltalán azzal, mit nem kedvel annyira valójában. Úgy tűnik, ezt a kérdést szinte senki nem tudja kielégítő módon megválaszolni. Nem SZÁMOMRA kellene kielégítőnek lenni, hanem mindenkinek ÖNMAGA számára... ez sajnos nem megy. Már ott járunk, hogy Orbán okozza az inflációt is. Nemsokára természeti katasztrófák okozójává válik. Minderre senki nem képes. Az infláció, akár az időjárás: az emberi butaság velejárója, TERMÉSZETES dolog. Csak hogy egy példát emeljek ki a sok sületlenségből, amit a többség itt összehord. Nem egyszerűbb lenne bevallani, hogy meg vagytok vezetve, és igazából senki nem tudja, mi a baja?
2012. okt. 4. 21:59
 23/36 anonim ***** válasza:
46%
Én kérek elnézést azért, mert nekem nőtt a fizetésem:D
2012. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
30%

"Már ott járunk, hogy Orbán okozza az inflációt is. Nemsokára természeti katasztrófák okozójává válik. Minderre senki nem képes. Az infláció, akár az időjárás: az emberi butaság velejárója, TERMÉSZETES dolog. Csak hogy egy példát emeljek ki a sok sületlenségből, amit a többség itt összehord. Nem egyszerűbb lenne bevallani, hogy meg vagytok vezetve, és igazából senki nem tudja, mi a baja?"


Igazad van.

2012. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
84%

#22

Én tudom hogy mi a bajom. Az a bajom, hogy 2 és fél éve lazán kijöttem a havi fizetésemből most meg úgy hogy végigszűkölködöm az egész hónapot, a hó végén már kajára is alig futja. Persze az infláció természetes, 1-2 százalékos, amit jobb helyeken béremeléssel kompenzálnak. De nálunk nem 1-2% az infláció, és az élelmiszer árak sem 1-2%-al emelkedtek de még csak nem is az infláció mértékével hanem 40-50%-al. Továbbá engem rendkívül idegesít, hogy hála orbánckának a gazdagok is annyi% adót fizetnek mint a csórók, és az emiatt kiesett pénzt az én ellopott nyugdíjamból finanszírozzák meg az általam befizetett mindenféle fostos adóból.

2012. okt. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
9%

Kettőskeresztes válaszoló : mindenhová beírsz, és elégé látszik is ,hová húzol erősen.

Természetesen a 8 év MSZP alatt szuperül éltél, tudjuk.

2012. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
79%

#26

Én nem azt nézem hogy ki milyen cukin hazudik az embereknek, hanem hogy mit tapasztalok a bőrömön. Az pedig elég egyértelmű. Nem mondom hogy az MSZP jól tette a dolgát mert nem, de azt kár is lenne vitatni, hogy a Fidesz hatványozottan annyit rombolt mint ők 8 év alatt és ameddig az MSZP rombolásával csak Orbáncka népmeséiben találkoztunk, addig a fityisz alkalmatlan dillettáns idiótáinak a sz@rakosását a bőrünkön tapasztaljuk. Felőlem bárki jöhet helyettük, nekem a lényeg hogy ezek a senkiházi férgek eltakarodjanak és jöjjön valaki aki megoldja a problémákat. Vagy ha nem is oldja meg, legalább ne a csórókat sanyargassák.

2012. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Komplikato ***** válasza:
74%

Röviden? Húha.

Konkrétan az, hogy kb. úgy irányítja a dolgokat saját ötleteit vakon követve, tűzön és vízen át, mint anno Hitler, azt se tudta semmilyen saját értelmes embere sem meggyőzni amikor hülyeségekre pazarolt energiát, embert, anyagi javakat ...


Személyeskedés ON:

Persze azért nekem bögyömben van mikor habzó szájjal le panelprolizta a vele egyet nem értő, őt nem imádó tömegeket, meg az is amikor egy elveszített választás után kis híján polgárháborút csinált, mert a seggére gyógyult a trónszék. Na igen, meg talán nem kellett volna a jugó háború alatt már határáttervezésen törpölnie.

2012. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Komplikato ***** válasza:
91%

Ja konkrétan kéne? jesszusom, most elmúlt 2 év összes olyan döntését fel kéne sorolni, amiről előre megmondta mindenki bukta lesz, de Viktor átverte a rendszeren Matolcsyval?

Első hiba pont Matolcsy. Miért kellett a 90-es évek jól sikerült privatizációjának kiagyalóját, pont ezt a balféket kinevezni erre a posztra? Amikor X-edik projektje is visszafelé sül el, miért nem lehetett leváltani?

Miért kell bármelyik beégett, lejáratott, erkölcsi hulla, sikkasztó, mutyizós, pénz külföldre szivattyúzó státuszban lévő embert megtartani a kormányban és foggal körömmel ragaszkodni hozzá?

2012. okt. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
78%
Fideszbérenc
2012. okt. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!