Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet-e boldogulni tisztessége...

Lehet-e boldogulni tisztességes munkával?

Figyelt kérdés
Érdemes tanulni, jól dolgozni? Mi a véleményetek az irigykedésről?
2009. ápr. 24. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Boldogulni lehet, de zsír gazdag nem leszel. Boldog viszont lehetsz. Érdemes.
2009. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tisztes munkával csak akkor tudsz, ha magas pozicioban vagy, ergo magasabb fizuval. Abból tudsz félretenni, mert kétkezi munkával sajnos sokra nem mész,(legalább is nem halottam olyan munkahelyröl ahol megfizettik rendesen, (ha valaki tudd ilyenröl az szoljon :-) )
2009. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre szokták mondani, hogy "aki dolgozik, nem ér rá pénzt keresni". És ebben van is valami, szerintem :)

Szóval, élsz egyik hónapról a másikra - legalábbis nagyon-nagyon sokan vannak(vagyunk) így.

2009. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A tisztességes munka éhenhalni sok megélni kevés.Legalábbis ebben az országban.
2009. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos a beosztások nagy része pofára megy ,nem biztos hogy magasabb végzettség garantálja a hozzáértést is.Erre mondta az egyik ismerősöm hogy a"jó szakember okosabb a mérnöknél is."És ez a tapasztalatom szerint igaz is.
2009. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Most még éppen lehet,csak ne legyenek az embernek túl nagy igényei.Illetve legyenek,mert az visz előre,de az a mai keresetekkel nem finanszírozható.Pont meglehet élni,de ebből már nem kellene elvenni egy fillért sem.
2009. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 wheeler ***** válasza:
Szerintem mindegyik előttem szólónak igaza van részben, hiszen tisztes munkával tényleg csak akkor tudsz megélni, ha magas pozícióban vagy. Ehhez viszont nem papírok kellenek, hanem valódi szaktudás. Ez persze ritkán van így, igazából az számít, hogy kit ismersz, és az, hogy protekció révén hogy tudsz érvényesülni. Mondhatnám, hogy a tisztességes munka kevesebb stresszel jár, hiszen nem kell következményekkel számolni, de ez nem lenne igaz, hiszen a tisztességes munkával szerzett pénz éppen hogy csak elég a megélhetéshez. Viszont a "fekete munkával", és nem tisztességes munkával szerzett pénz talán még arra is elég, hogy azokat a bizonyos következményeket is elegyengesd.
2009. ápr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Boldogulni lehet, csak kipihenni nem tudod magad.Én jól dolgoztam, minden megcsináltam, mégis azt mondték, hogy nem csináltam semmit...Jelenleg normális munkahely után nézek...
2009. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen lehet.Tanulni érdemes,mert nem másnak tanulsz,hanem magadnak.Dolgozni pedig csak jól érdemes,egyrészt azt fogja látni tőled a gyereked,másrészt mégiscsak van önbecsülése az embernek.Más már úgysincs nagyon...
2009. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!