Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az orvos cikkről?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 26. 14:51
 1/5 A kérdező kommentje:
2011. jún. 26. 14:55
 2/5 tetris ***** válasza:
91%
Ami ma a magyar eü-ben van, az katasztrófa. Én a Szent János kórház közelében lakom, és néha már arra gondolok, hogy ha beteg lennék, inkább otthon maradnék meghalni, mintsem hogy befeküdjek oda betegként. Egyszerűen gusztustalan az egész kórház. Undorodom ott mindentől, még a kilincsektől, meg a várókban a padoktól, fogasoktól is. Olyan érzésem van ott mindig, hogy az ott egy fertőző lepratelep.
2011. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a családban vannak orvosok, jómagam pedig 2 év múlva végzek az orvosin, ezért már egy ideje figyelemmel követem a különféle fórumokat, hogy tudjam merre lesz érdemes végzés után orientálódni, ezért a cikk nekem nem tartogat sok újdonságot. Már 8-10 éve is hasonló volt a helyzet (több orvos megy nyugdíjba, mint amennyi végez; pénztelenség; teljesítménykorlátok, bezárások stb.), az utolsó pár évben tapasztalt elvándorlási hullám felerősödése pedig csak a jéghegy csúcsa, annyiban ludas, hogy nem 2020 körül fog összeomlani a rendszer, hanem 2 éven belül. De így még meglehet, hogy hasznos is, mivel felhívja a figyelmet arra, hogy mekkora sz@rban van az egészségügy. És mint látható, sikerült is, mert végre a "nagy média" (Rtl Klub, TV2) is foglalkozik a dologgal, nemcsak az orvosi lapok/blogok.

De az szomorú, hogy ez a kormányzat (sem) foglalkozik a kérdéssel, csak "reformálnak": ígérgetnek pár dolgot, de a LÉNYEG a bérek rendezése még ígéret szintjén sem történt meg. A mostani Semmelweis-tervből is egyedül a kórház összevonások a konkrétumok, az "életpálya modell" pedig egy levegőben lógó valami, amiről semmi részlet sem látott napvilágot (mivel jó eséllyel nem is léteznek).

Vagyis szerintem sem fog 5 éven belül semmi sem jó irányba változni, és ezt nemcsak én gondolom így (ld. a növekvő elvándorlást). Nem a kommunizmusban vagyunk, hogy "Elvtársak még 5 évig meghúzzuk a nadrágszíjat, majd itt a Kánaán", de év múlva újra csak a szíjat kell huzigálni. Mert ha valaki bedől kettő ilyen ígéretnek, akkor 10 évet "hajított ki" az életéből, amit ha külföldön töltött volna el, akkor már biztos egzisztenciája és családja lenne, ehelyett pedig ugyanott van, mint 10 évvel ezelőtt, csak öregebb kiadásban...

Egyre több embernek van elege abból, hogy mindig csak választási ígéret az egészségügy, de lassan 20 éve folyamatosan csak leépítik.

2011. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen igaza van! Csak éppen a kormánynak fontosabb az orvosokat még leterhelni különféle hülyeségekkel! Csak az olcsóbb gyógyszert írhatják fel, kevesebb embert vehetnek táppénzre, a táppénzeseket előre kell venni a rendelésen stb.

Nem megoldás,hogy az élelmiszerekre külön adót vetnek,amit állítólag az egészségügyre fordítanak majd.

Igaz, a politikusok nem az állami egészségügybe mennek,ha betegek.

2011. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
igaz
2011. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!