Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tenne Magyar Péter ha...

Mit tenne Magyar Péter ha csak a Dk-Mszp-Párbeszéd koalícióval tudna kormányt alakítani a választások lezajlása után?

Figyelt kérdés

Szerintetek ha ez lenne az egyetlen esély a kormányváltásra akkor Magyar Péter összefogna az említett pártokkal a választások UTÁN? Vagy inkább a fidesszel alakítana kormányt? Mit gondoltok? Volt erről neki nyilvános véleménynyilvánítása?

Illetve MP. szavazók, titeket hogyan érintene ha ez bekövetkezne?



ápr. 30. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
nem fog ilyen történni
ápr. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem, mint olyan embert aki szavazna MP-re és a Tisza pártra, az érdekelne, hogy azzal alakítson koalíciót, aki a legjobb szakmai alternatívát tudja adni. Felfognám, hogy ha koalíciós kényszerben van, akkor valamerre lépnie kell. Nem csinálnék belőle ideológiai kérdést.
ápr. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Biztos, hogy nem fog összeDKzódni (új szó :)), mert majdnem a teljes jelenlegi ellenzék a DK-tól rohad. Az MKKP és a Mihazánk tudott nem összeDKzódni eddig és jót is tesz nekik, láthatóan nem ők csordogálnak lefelé a süllyesztőbe...


Szóval nem. MP-nek biztosan van annyi esze, hogy még egy lehetséges kormányváltás esetén se fogjon össze a DK-nak nevezett rontással.

ápr. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 DK-s ***** válasza:

Ezt megbeszélted O1G-vel is? 🤣


Már elég rég nem lehet UTÓLAG koalíciót alakítani. O1G megtiltotta.

ápr. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 DK-s ***** válasza:

De hipotetikusan értve a kérdésed, válaszolok:


Szerintem nagyon erősen sanszos lenne, hogy a DK hajtaná el a faxba!


Az összes DK-s be van rendesen dühödve a mocskos alpári beszólogatásai miatt, úgyhogy Gyurcsány meg sem próbálná ezt. Nálunk nem parancsuralmi rendszer van, a teljes tagság dönt!

ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 DK-s ***** válasza:

Megjegyzés:


Nagyon bele van égve mindenki agyába, hogy ha egy pártról, annak döntésiről van szó, akkor lényegében pár fejes döntéséről beszélünk.


A DK esetében nem. Ha Magyar koalíciót akarna, akkor azt a DK PÁRTTAGSÁGÁTÓL akarná.


Szerinted mennyi esélye lenne?

ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

#5 És a teljes tagságotok nem gondolt még arra, hogy feloszlassa a DK-t ezzel helyet adva egy letisztult, friss ellenzéknek? A DK _SOHA_ nem fogja leváltani a fideszt, sőt: csak szavazókat taszít a fideszhez, de rengeteget! Ezért nem is értem, hogy mi a francért van még itt Gyurcsány és Dobrev. Miért nem adják meg az esélyt ennek a nyomorult országnak arra, hogy velük együtt, de a Fidesztől is végre megszabadulhasson?! Miért vannak még itt? Miért rohasztja a jelenlétével a DK még mindig az ellenzéket és a politikát?


Ti DK szavazók miért nem engeditek el Gyurcsányékat? Ti tényleg hisztek abban, hogy '26-ban majd a DK fog nyerni? Gondolom van annyi eszetek, hogy tudjátok, hogy ez esélytelen.


Rengeteg az 1 bites szavazó, aki Gyurcsány-Orbán tengelyen mozog és Orbán szavazóbázisának jelentős részét teszik ki a "Csak Gyurcsányt ne!" szavazók. Van valami tervetek arra, hogy ezeket az embereket meggyőzzétek arról, hogy hát mégiscsak Gyurcsányra kellene szavazni? Vagy egyébként mi a terv? Miért létezik még a mai napig is a DK, ha nem azért, hogy ellehetetlenítse a Fidesz - egyébként sem könnyűnek ígérkező - leváltását?

ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7# Én bár nem vagyok dk szavazó, azért leírnám a véleményem.

A legtöbb fideszes sajnos annyira ostoba hogy nekik teljesen mindegy kit szapulnak, csak nyomathassák a központban propagált narratívát.

Ha nem lenne Gyurcsány akkor lenne Soros György, ha soros nem lenne akkor lenne Ursula Von Der Leyen, ha ő nem lenne akkor csúnya gonosz Magyar Péter és így tovább. A fidesz szavazóinak teljesen mindegy mi a narratíva, látod Magyar Pétert is szidalmazzák, pedig még esélyt se adtak neki. Azt gondolom akinek van egy csepp esze is, az 2018 óta már nem fidesz szavazó. Szerintem a demokrácia lényege hogy minden ember találhasson magának egy olyan pártot amivel tud azonosulni. A dk szavazótábora (az intelligensebb) gondolom a szociáldemokráciát támogatja. Szerintem meg igenis legyen verseny a politikai pártok között, mivel a kulturált vita az csak előre viheti az országot.

ápr. 30. 18:08
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
#8 Rendben. Ettől függetlenül az szerintem könnyen belátható, hogy ha kivonnánk Gyurcsányt és Gyurcsánynét az egyenletből, az pozitívan hatna az ellenzékre. Vagy hát én legalábbis nem látom magam előtt az olyan mondatokat, mint "Hát most, hogy nincs Gyurcsány, kénytelen vagyok én is az Orbánra szavazni..." "Mert nincs más!" :D
ápr. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 DK-s ***** válasza:
24%

#9-nek:


Én azt nem értem, hogy te és a hozzád hasonlóan gondolkodók miért idealizálnak, és miért nem képesek két lábbal a földön járni?


Van DK? És az, ami?


Akkor ebből próbálj meg valahogy kiindulni, ne pedig abból, hogy mi lenne ha nem lenne?


A kérdező pedig nagyon jól sejti. A DK többsége szociáldemokrata.


Orbán már szinte minden aljas eszközt bevetett ellenünk, az elmúlt tízen-egynéhány évben. Minden kísérlete kudarcot vallott, csak az összetartásunkat erősítette egyre jobban. Mára már elértük azt a pontot is, hogy teljesen eltérő világnézetű emberek is azonos platformon küzdenek a közös ellenséggel szemben. Tudod hány ex-jobbikost találsz köztünk?


És ők nem lettek hirtelen liberálisok vagy szociáldemokraták. Felismerték hogy egymással nincs bajunk, az ellenség közös, a MiHazánkos opció meg valamiért nem jött be nekik. És nem utolsó sorban, van hátterünk. A jelenlegi jobbiknak pedig vége. A párttagságuk több mint 70%-a szavazta meg Jakabot, az elnökség pedig kigolyózta. Szembeköpték a saját párttagságukat, mennek az MSZP után.

ápr. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!