Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek miért nem akarnak...

A fideszesek miért nem akarnak gendert? Mi a bajuk vele?

Figyelt kérdés

ápr. 18. 00:49
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Meddő vitának tartom ezt.

Mert egyébként a "gender studies"-nak gyakorlatilag semmi köze nincs ahhoz, amit a fidesz belelát, meg ahhoz se sok, ahogy a "szélsőliberális" értelmezés próbál neki új értelmet adni.

A gender studies nem arról szól, hogy a transzneműek jogait hogy kéne még jobban biztosítani vagy hogyan kell 156985 féle nemet jóváhagyni. Az ovisok nemváltoztatásához meg végképp nincs köze.

A gender studies gyakorlatilag egy társadalomtudományi aldiszciplina, ami azt vizsgálja, hogy a társadalmi nemek az idők folyamán hogyan és miért változnak, milyen tanult női és férfi magatartásformáink vannak? Tehát pl. egy özvegyen maradt férfi hogyan tud boldogulni egyedül a gyerekkel, kvázi egy női szerepben? Nem kell egyből shemale-ekre gondolni, ahogy a fidesz teszi. :D

ápr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem tudom értelmezni ezt az egészet.

Vannak például tipikus női és férfi foglalkozások, de ezek mind visszavezethetők a biológiai különbségekre. A háztartás vezetése, önmagunk és egymás ellátása pedig nem nemfüggő.

ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

31 "Mert egyébként a "gender studies"-nak gyakorlatilag semmi köze nincs ahhoz, amit a fidesz belelát, meg ahhoz se sok, ahogy a "szélsőliberális" értelmezés próbál neki új értelmet adni."


A gender elméletre alapozva akarnak neváltó műtéteket, átnevelést. Ez a baj

ápr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

"Vannak például tipikus női és férfi foglalkozások, de ezek mind visszavezethetők a biológiai különbségekre. A háztartás vezetése, önmagunk és egymás ellátása pedig nem nemfüggő."

Persze, ezt senki nem vitatja, hogy alapvetően a kőműves szakmában azért több a férfi, mert a nő fizikailag kevésbé bírná.

A férfi és női tanult magatartásformák változtak az idők folyamán. A gender studies többek között ezt próbálja feltárni, hogy ennek mi az oka. Én történelemmel foglalkozom és bizonyos korszakokat lehet eszerint is nézni, hogy pl. mik voltak az elvárt vagy megszokott dolgok az adott korszakban, az adott társadalomban egy nőtől vagy egy férfitól. Én írtam az özvegy férfi példáját a 31-es válaszban. Ma már teljesen megszokott, ha egy férfi pelenkáz, de mondjuk 300 éve nem volt az, és igenis egy özvegyen maradt fiatal férfiaknak sokkal több problémával kellett megküzdenie, mint ahogy azt gondolnánk (és mivel sok nő halt bele a szülésbe, ezért ez egyáltalán nem volt olyan marginális probléma). Azért mert az adott korban egy 100%-os női szerepet kellett elsajátítani. Vagy pl. klasszikus példa az ipari forradalom és az I. világháború, amikor a férfi munkaerőhiány miatt megnövekedett a nők száma olyan gyári munkákban is, ahol korábban nem dolgoztak. Ez egy kényszer volt, de hosszú távon alakította a nőkkel szembeni társadalmi képet.

ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

"A gender elméletre alapozva akarnak neváltó műtéteket, átnevelést. Ez a baj"

Nem, a "genderelméletet" teljesen torzan használva akarnak ilyesmit. A fidesz meg ezt a kiforgatott értelmezést felhasználva butítja a népet és tereli el a figyelmet fontosabb dolgokról.

ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
68%
Senki nem akar gendert. Demokrácia van ami azt jelenti, hogy a többség terrorja a kisebbség felett. A genderesek a földi populáció egy extrém kicsi szegletét teszik ki. Olyan problémákra kellene fókuszálni amiből sok van vagyis inkább beteg kisgyerekekre vagy szegényekre, szegénységre amit mai napig nem oldottak meg az emberek. Ilyenekre kellene fókuszálni mert kurba gáz ami folyik itt nem pedig genderre.
ápr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
44%
36, én nem tudom, te, hogy vagy vele, de én genderrel születtem. Nekem születésem óta van genderem. Én nem akartam, de igy jött ki.
ápr. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
#37 Gendered lehet hogy van, deidentitasod egyre kevesebb. Majd rajossz, bohoc gyerek.
ápr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!