Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki szavazók mégis...

Az ellenzéki szavazók mégis miért gondolják, hogy frankó azokkal a pártokkal ismét elindulni, akik már 4-szer jó nagyot buktak a fideszesek ellen?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdezem. Úgy gondolom, hogy talán a Kutyapártnak van esélye erősödni, esetleg a Mi hazánknak, talán 2RK (de Vona miatt nem hiszem),de a többieknek már lefelé visz az út.

Szóval mit reméltek a bukott gyülekezettől, akiből a választáson résztvevő többség se összefogva, se külön nem kér...


Még kifelejtettem Magyar P új alakuló pártját, ami kb 5-6 %-ot fog elvenni ezektől a pártoktól és valszeg nem a fideszesektől..Illetve egy nagy katyvasz lesz ideológiailag egy csalódott bűngazdag exfideszes vezeti majd a messiásváró, hitevesztett liberálisokat.


Szóval miért gondolja azt bárki is, hogy ezekkel lehet győzni, ha már 4x nem kellettek?!



márc. 13. 07:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
68%

Mi nem indulunk semmivel, mi nem vagyunk politikusok.


Annyit tudunk tenni hogy a fidesz ellen szavazunk bárkire.

márc. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
50%

Én ellenzéki szavazó vagyok, egy darab.

Vagyis inkább voltam, mert bár még mindig, csak egy darab vagyok, de immár, csak szimplán ellenzéki. Nem én alakitom a politikát és belszólásom sincs, hogy milyen pártok indulhatnak a választásnak hazudott szinjátékban.

Én azt tudom megtenni egymagam, hogy nem szavazok többet és nem asszisztálok ahhoz, hogy eljátszuk, hogy itt minden rendben.

márc. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
23%

Magyar Péter elmondta, hogy az ellenzék is benne van a buliban.

Ezért jó ötlet, mert úgy tűnik, hogy megy a harc, közben meg kaszálnak.

márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
17%
Még a Sátánnal is összefognának, csak ne a Fidesz nyerjen. :D
márc. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
72%
Van egy kínálat, abból kell válasszak. A szavazatommal nem tudok új pártot létrehozni, csak egy már létezőt támogatni. Én magam pedig nem kezdek pártalapítasba.
márc. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
53%

Egyrészt ez nem a pártokon múlik, mert teljesen mindegy kik indulnak, ha a fidesz 0-24 lejárató kampányt tart fent a nagyobb ellenzéki politikusok ellen egy akkora média birodalommal, ami az egész országot lefedi a legapróbb községig bezárólag. Tényleges kampány időszakban pedig korlátlan összegekből indul be a média gépezet a számukra legveszélyesebb politikus ellen. Magát Jézust is indíthatnád, pár hónap után kiderülne, hogy ő is Soros embere, migránsokat hozna be, támogatja az LMBTQ-t ami ugye a gyerekeinket bántaná, van valami korrupciós ügye (amiről 2 év múlva kiderül, hogy kamu hír volt és helyreigazítást kell adnia az origonak) és még folytathatnám a sort…


Másrészt Vona a fideszes időszakot nézve a legerősebb ellenzéki pártot építette fel és ténylegesen betartotta az ígéretét, hogy vissza fog lépni, ha elveszítik a választásokat. De gondolom neked az nem tetszik, hogy szélső jobbos volt, majd a politikailag középre húzódott? Mert ez Orbán papát se kellene hitelesnek tartani, mivel teljesen mást mondd a régi önmagához képest, de ugye a fideszeseknél az ilyen nem baj, mert amit ők csinálnak = tökéletes, amit ellenzék csinál = róóósssz.

márc. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
42%
1. Tehát agy nélkül!
márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Vona an az nem tetszik, hogy egy áruló lett, akit a fidesz lepénzelt, hogy cserben hagyja a szavazóit 2018-ban.... Mondjuk az egész Jobbikot cserben hagyta. Hiteltelen. Soha nem lesz semmi itt, max porszívóügynök
márc. 13. 08:52
 9/43 anonim ***** válasza:
47%

" akik már 4-szer jó nagyot buktak a fideszesek ellen?"

Tehát a logikád szerint még csak nem is az mkkp-re, hanem az mszp-re kell szavazni, mert az mszp már valaha egyszer megverte a fideszt többször is.


Az ilyen ökörségeid amúgy hogy működnek Amerikában, ahol 2 párt van összesen és számtalanszor bukott mindkét oldal?


"Úgy gondolom, hogy talán a Kutyapártnak van esélye erősödni"

Valószínűleg nem, főleg azzal, hogy most nem a fidesz, hanem ellenzék ellen pozicionálták magukat, amit Kovács Gergely is elmondott és ezért mondott le.


"talán 2RK (de Vona miatt nem hiszem)"

Tehát annak a pártnak, amit az vezet, aki pont, hogy 3-szor is bukott a fidesz ellen, viszont a jobbik, amiből ezek a bukott emberek elmentek és új vezetése van, annak semmi esélye.


Benned mikor tudatosul, hogy a pártokat emberek vezetik?


"Még kifelejtettem Magyar P új alakuló pártját, ami kb 5-6 %-ot fog elvenni ezektől a pártoktól és valszeg nem a fideszesektől"

Ellenkezőleg. Egy exfideszesre szerinted miért szavazna egy ellenzéki? Mármint egy olyan exfideszesre, aki jól megszedte magát a fidesz alatt és amikor kitúrták akkor állt fel?

Ha szavazókat visz el egy párttól, akkor az a fidesz lesz.

márc. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
38%
Azt ne mondjátok már, hogy nincs kire szavazni az ellenzéki oldalon. Van ott mindenféle párt, DK-tól Jobbikig, Momentumtól Kutyapártig, Márki Zaytól Vonáig. Mindegyik nem lehet rossz, legalább egynek kell lennie, ha egyik sem tetszik, akkor veled van baj...
márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!