Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány azért hozza...

A magyar kormány azért hozza helyzetbe a Magyar Postát csomagküldő szolgáltatások tekintetében, hogy előkészítse egy még tovább gazdagodni akaró havernak a zsíros falatot?

Figyelt kérdés
Kicsit megtámogatjuk jogi eszközökkel, aztán hopp, kiszervezikna NER-be és valaki nagyon jól jár anyagilag ezzel?
febr. 11. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy ezt akarják tenni? Ez a magyar családok érdeke?

Mint tudod, ők a magyar családok érdekében cselekszenek.

febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, nyilván. Most sok ap konkurenciája a postának, élből gyűlökik a sok csomaglopás miatt. Nincs annyi bevétel, amennyi kellene a fenntartásához, ezt látjuk. Tévedés, hogy a megnövekedett csomagszámmal majd visszanyitnak postákat. Nem vagyok jós, ez az én véleményem.
febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
az utóbbi időn csináltak ők bármi jót , ner gyarapításán kívül máshoz nem értenek . akkor a csomagküldés is drága és szar lessz
febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyilván a Magyar Postát akarják jobb helyzetbe hozni mert elveszítette a versenyképességét. Viszont amennyire tudom, továbbra is opcionális. Arra nem kötelezhetik a webshopokat, hogy kizárólag a Magyar Postával küldhetnek csomagot. Arra látod igen, hogy felvegyék a választékba.
febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
"Arra látod igen, hogy felvegyék a választékba." eddig is választható volt az mpl , ahonnan én rendelgetek ott gls, dpd, sprinter/fáma , mpl , expressone . kínai csomag esetén mpl és expressone csak idő kérdése és mindent átvesz az mpl és min30% drágulás
febr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5: De vannak webshopok, ahol nem választható. Most ezzel tennék kötelezővé, hogy mindenhol választható legyen.
febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

MPL elvesztettet a versenyképességét, minden cég, webshop más futárszolgálatot használ, ezért akarják ezt.

Személyes tapasztalat hogy már én is kaptam agyrákot egy mpl csomagküldés sikertelensége miatt.

febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sokat nem érnek el vele, mert a vevők úgyis azt fogják választani, ami olcsóbb. Ha ott lesz a posta is kötelezően, mint lehetőség, de drágán, úgyse fogják többen igénybe venni.
febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Inkább az állhat mögötte, hogy vannak webáruházak, ahol nem lehet, csak csomagautomatába vagy valami nemviszemkimégegyszerhanemvagyotthonnyolcéstizenhatközött típusú futárcéggel szállíttatni, így Mariska néni Bivalyröcsögén nem tud tőlük rendelni. Viszont ha megfizeti a jó drága postát is, akkor már fog tudni, ezzel megvédik Mariska nénit az ádáz webáruházak szörnyen korlátozott lehetőségeitől.
febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor pont amiatt nem azt a webshopot választom, amit épp nézek, mert nem lehet a postai szolgáltatás VAGY csomagponti kézbesítést választani, csakis valamelyik olyan csomagfutárt amelyik rendszeresen inkább munkaidőben szállítaná ki a rendelésemet. A posta küldeményeit lehet postapontra is kérni meg postahivatalba is rendelni és futárral házhoz is lehet szállítani a csomagautomatáik mellett.

Ez nem egy kötelező szolgáltató váltás, ez annyit jelent, hogy az "egyetemleges szolgáltatót" IS fel kell kínálni a vevőknek. A költsége ennek a vevőt terheli és egy webshop legyen már képes arra, hogy postán is fel tud adni csomagot nem csak egy bizonyos csomagküldő céggel tudja azt megoldani.

Ezen túl is a vevő fog választani és a webshopon múlik csak hány másik céggel köt szerződést a szállításról. Ez egy fogyasztóvédelmi intézkedés, mert most simán meg lehet tenni hogy az adott webshop kizárólag 1-féle módon tud kiszállítani és az a vevő ki kell fizesse akár jó az neki akár nem.

Ezzel kár csak ezen futárcégeket éri, hogy már nem tudnak olyan szerződéseket kötni cégekkel, hoyg csak ők lehetnek a szállítók.

febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!