Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor ezzel a Schadl...

Árokpart kérdése:

Most akkor ezzel a Schadl György és a végrehajtók botrányával a gyakorlati életben mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Az nem kétség, hogy jó esély van rá , hogy amivel gyanúsítják őket azt el is követhették (direkt azért írom, hogy csak jó eséllyel , mert még jogerős bírósági ítélet nincsen az ügyben) , mert azért ahho nagyon alapos gyanú kell, hogy valakit lassan már 2 éve folyamatosan letartóztatásban tartsanak. Ugye ez az ominózus botrányos időszak a Varga Judit igazságügyi miniszter regnálása alá datálódik. Most itt jön amiért úgy tettem fel a kérdést, hogy a gyakorlatban mi a helyzet ez ügyben. Ugye Toroczkai Laci valamiképpen ezt a Varga Judit féle időszakot majdhogynem úgy akarja beállítani, olyan sötét korszaknak mint annak idején pl. 2009-2010-ben a Draskovics érát. Szerintem mint volt Vármegyésként írom, hogy azért a kettő szerintem messze nem ugyanaz. Nem vitatom, félre ne értse senki, hogy amit Laci állít az alaptalan lenne a Varga Judit féle érára, viszont nekem egy problémám, pontosabban emiatt merek egy kicsit Tamáskodni és kissé túlzásnak tekinteni a két korszakot összehasonlítási alapként kezelni. Ugyanis az állítólagos botrányos, jogtalan, már ki fizetett tartozásokkal, elévült tartozásoknak a végrehajtésainak a botrány alapján 2018-2021 végéig Schadl György letartóztatásáig kellett elméletileg történnie. Na most ebben az időszakban a mai médiatizált világ ellenére egyetlen egy filmkockát nem láttam, ahol az ezzel kapcsolatos károsultak eseteit dokumentálták volna ebben az időszakban és ahol ezeket a botrányokat bizonyíthatóan a lakosság is láthatta volna. Mert pl. a 2006-os eseméynek előttünk történtek, a 2010-es évek eleji botrányos kilakoltatások szintén körbejárta a netes, youtube-os, de még a köztelevízió médiáit is. Akkor ezek az esetek hol vannak, miért nem vette fel őket senki, a károsultak miért nem fordultak a nyílvánossághoz vagy akár Laciék. A világért sem szeretnék akadékoskodó lenni, de a 2018-2022 közötti időszakban akár a netes, akár a youtube-os, akár a Facebook szelfik, de még a köztelevízió is azt mutatta, hogy az emberek jól élnek, éltek ebben az időszakban még olyanok is el tudtak menni belföldre mindenképpen kirándulni és pl. étteremben étkezni akik az elmúlt 30 évben mégcsak nem is álmodhattak erről. Jómagam is ezek közé tartoztam, nyílván nem azt akarom ezzel mondani, hogy mindenki így volt, de a társadalomban ebben az időszakban egy minimális nyoma sem volt bármilyen társadalmi ellenállásnak , bármi felé. Még a Covid egyik hullámának a másik hullámáig tartó időszakában is az volt az emberek problémája, hogy tudjanak elmenni nyaralni meg kirándulni és nem is annyira a betegségtől féltek, hanem , hogy a lezárások miatt otthon kell lenni. Kinek mi a véleménye erről? Lehet ez egy kicsit PR fogás is a Mi Hazánk részéről vagy tényleg a felszín alatt, titokban ilyen sötét korszak volt ez? Aki esetleg negatívan érintett a dolgoban az is írja meg itt nyugodtan , mert ez egy névtelen fórum, akkor talán reálisabb képet kapunk. Köszönöm szépen!
2023. okt. 7. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
71%
Mi lenne a helyzet? Folyamatosan beszámolnak a tárgyalásokon történtekről a híroldalak, már ha nem csak kormánymédiát meg szélsőjobbos bullshitet olvasgatsz. Amit Schadl csinált, az korrupciós ügy, és nem feltétlenül csak a kisemberek jártak rosszul ezáltal, gondolom ezért is vették elő. Gondolom a váddal tisztában vagy, illetve azzal is, hogy milyen büntetés van kilátásban, hovatovább ebből a helyzetből már nem igen jön ki, hiába vergődik. Az viszont valóban meglepő és érthetetlen, hogy Völnert miért nem küldték előzetesbe, neki sem áll sokkal jobban a szénája.
2023. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy én követtem eddig az eseményeket az alapján shadl re jön egy vagyonelkobzás és 10 évet kért rá az ügyéség, tehát abból lesz egy 3 leülendő felfüggesztve beszámítva amit most bent van.


Volnerre 8 évet kért az ügyészség és nem olvastam vagyonelkobzásról.


Juci pedig valószűleg még a tanúként beidézést is megússza, nemhogy egy vadlottak padját.

2023. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!