Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobboldaliak, kire szavaztok...

D-Mano kérdése:

Jobboldaliak, kire szavaztok a EU-s választáson 2024-ben?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a felsorolt pártok mind szándékoznak és tudnak is majd indulni az Európai Parlamenti választásokon.

2023. szept. 29. 07:56
A kérdező szavazást indított:
Fidesz
Mi Hazánk Mozgalom
Jobbik
Vona Gábor pártja
Jakab Péter pártja
Márki-Zay Péter pártja
Megoldás Mozgalom (MEMO, Gattyán György pártja)
44 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Kik azok a jobboldaliak, akikre vonatkozik a kérdés?
2023. szept. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Azok a jobboldaliak, akiket a magyar közbeszédben jobboldaliként szokás aposztrofálni.
2023. szept. 29. 08:02
 3/25 anonim ***** válasza:
65%

#2

Ez bölcs válasz volt.


Ezek szerint a jobboldaliak a kormánypártiak. Ők pedig ...

2023. szept. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%

#3

Logika egyes. Leülhetsz.

2023. szept. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

#4

Hát nem.

2023. szept. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk, a Jobbik, Jakab, Vona, Maki, Memo mitől lenne jobb oldali, azt nem tudni...
2023. szept. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
38%
Egyikre sem: mindegyik egyenlő a nemzethalállal!
2023. szept. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

3-as)


Eléggé leegyszerűsítő a gondolkodásod. Az igaz, hogy a kormánypártiak többsége inkább jobboldali, de az messze nem igaz, hogy minden jobboldali kormánypárti.

Elég csak a Jobbik 2014-es és 2018-as eredményeit megnézni, a szavazók 20%-a rájuk szavazott, és a régi Jobbik profiljából következik, hogy a szavazók többsége jobboldali volt valószínüleg. A Jobbik meg, ugye, nem kormány, hanem ellenzék, most is meg akkor is az volt...

2023. szept. 29. 08:16
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
#2 Még mindig nem tudom, hogy magamra vonatkoztassam-e a kérdést. Gyerekként erős katolikus közegben neveltek, és szüleim mai napig emlegetik, hogy a kommunisták mekkora aljas gazemberek voltak velük. Én az élet minden területén konzervatív vagyok, a gazdaságban inkább piacpárti vagyok, a hazafiságot. Hazafiság alatt értem az egymás iránti felelősségérzetet és a hazáért tenni akarást, ami Magyarországon alig létezik. A mindenki gyűlölete még nem hazafiság, ezért a nemzeti radikális közeg soha nem volt a szívem csücske. De a helikopterrel esküvőre járás, egykori mszmp-sek magas pozíciókba helyezése, és a nemzeti ünnepen Győzike felvonultatása pláne szembe köpése minden konzervatív értéknek. Én saját magamat mindenesetre jobboldalinak tartom és a felsoroltak közül Vona Gábor pártjára szavaznék. Egy dologban nem vagyok biztos, hogy egyezne a nézetünk, hogy mint mondtam, én piacpárti vagyok, ők meg nem tudom milyenek.
2023. szept. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
37%

#8

Ezért kérdeztem, hogy kik a jobboldaliak. Azt válaszoltad, hogy azok akiket a közbeszédben annak mondanak.

A közbeszédben a kormánypártiak a jobboldaliak, az ellenzékiek a balliberálisok.

Nyilvánvaló, hogy ez nem így van, de a közbeszédben igen.


Egyébként valójában a FIDESZ a legkevésbé jobboldali párt.

2023. szept. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!