Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről amit itt...

Mit gondoltok erről amit itt írnak?

Figyelt kérdés

2025-re az ország lakossága 8 millióra fog csökkeni.

A középiskolások 39% maradna, 31% nem tudja, 30% menne.

(Itt említeném meg, hogy én is a 30%-ba tartozom)

[link]


Mi lesz azokkal akik ekkor nyugdíjjasok lesznek? Kik fogják eltartani őket?

ÉS mit gondoltok ezekről a számokról.

Mikor ezt elmondtam az eggyik rokonomnak ő csak annyit mondott:"A kis naívok, ugyis rájönnek, hogy el kell menni."


2010. aug. 24. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is: Nem rázhatott meg annyira, ha te is a 30%-ba tartozol.


Ez a felmérés nem számítja bele a bevándorlókat, illetve azt, hogy a születéskor várható élettartam nőni fog. A 8 milliót épp ezért egy kicsit túlzásnak tartom, esetleg a 9 millió reálisabb.


Azt is fontosnak tarom megemlíteni, hogy ezek a felmérések a jelenlegi csökkenési tendenciát tükrözik.

Azt nem lehet megmondani milyen lesz 10-20 év múlva a gazdaság- lehet a mostaninál jobb vagy rosszabb is. Ez azért fontos, mert ha jó lesz, akkor a fiatalok se akarnak majd emigrálni- és a bevándorlók száma is megnő, a természetes szaporulatról nem is beszélve.


A nagyon okosak meg majd megreformálják a nyugdíjrendszert.

2010. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Ez a felmérés nem számítja bele a bevándorlókat, illetve azt, hogy a születéskor várható élettartam nőni fog. A 8 milliót épp ezért egy kicsit túlzásnak tartom, esetleg a 9 millió reálisabb. "


Egyre kevesebb gyerek születik illetve fog születni.


"Azt is fontosnak tarom megemlíteni, hogy ezek a felmérések a jelenlegi csökkenési tendenciát tükrözik. "

Épp elenkezőleg. NEmrég olvastam A Blikk nőkben(ok fiú vagyok de mikor pestre megyünk anyám mindig vesz és én is el szoktam olvasni), hogy egyre kevesebb gyerek születik az országban. Az ország lakossága már 10M alatt van. Benne volt, hogy ennek az évnek az elején még 50000 emberrel volt több mint most agusztusban.


És nem rázott meg a hír mert eddig is ki akartam menni.

2010. aug. 24. 16:52
 3/9 anonim ***** válasza:

te most arra vársz hogy mint németbe 800000 FT fizetést kapjál?


HOL ÉLSZ TE? XDD


A németek tele vannak pénzzzel nagyobbb ország..

2010. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"A németek tele vannak pénzzzel nagyobbb ország.."


Ezért akarna kimenni sokan külföldre nagyobb országokba, mert ott van pénz és jobb fizetést kapnak.

2010. aug. 24. 20:55
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

3,5 millió nyugdíjas van, tehát azt jelenti, hogy ők 60 évnél idősebbek. 15 év mulva több mint a fele meghal. A számításod jó.


Mivel a fiatalok különböző okok miatt nem vállalják be a gyereknevelést, tehát nem biztosítják maguknak az utánpótlást, így nagy valószínüséggel nem is lesz nyugdíjuk, illetve azt a kort még meg kell élniük.


Mióta Magyarország is az EU tagja, azóta ha bármely másik tagállamba elmész, ott is otthon vagy! Tehát nem hagyod szarba az országunkat. Ha van lehetőséged, menjél, de sohase felejtsd el magyarságodat és legyél rá büszke.


Egyébként szégyeljék magukat azok, híveikkel együtt, akik 45 éven keresztül hazudtak, és azok is, akik a következő 20 év alatt pedig szétlopták.

2010. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kösz a választ.

Természetesen büszke lennék arra, hogy magyar vagyok.

De azért ez nem azt jelenti, hogy itt is akarok maradni, hisz a jóbb életszínvonalhoz kell a pénz és az igazat megvalva több gyereket is akarok és azokat nem szükölködve akarom eltartani.

2010. aug. 24. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem, hogy bármiféle változás lenne a lakosság számában, mert bár az öregek meghalnak, a cigányok félelmetes iramban gyártják az utánpótlást, a bevándorlás pedig ugyancsak gondoskodik róla. Ez utóbbiak fognak dolgozni (mert ők még ennél is nagyobb nyomorból jönnek) és a nyugdíjasokat meg a cigányokat eltartani.

Tehát nem a lakosság tűnik el, hanem a magyarság.

2010. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy-úgy!
2010. aug. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként az a véleményem a dologról hogy a többség tudomásul veszi hogy fogyunk.

Nyugat-Európában meg azt veszik tudomásul, hogy egyszer egy napon nem lesznek abszolút többségben a saját országukban.

Kíváncsi leszek, melyik lesz az első ország. Anglia, Svédország többek között elég esélyes erre a meg nem tisztelő címre.

2010. aug. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!