Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt a közmunka program előtt?

Mi volt a közmunka program előtt?

Figyelt kérdés

A 2000-es években nőttem fel, így természetesnek vettem, hogy akinek nincs munkája, az közmunkára megy. Nem rég hallottam, hogy ez csak egy néhány éve létező program, nem volt mindig ilyen.

Kérdésem, hogy mi volt előtte? Egyrészt a munkanélküliek szemszögéből nézve, milyen lehetőségük volt közmunka helyett, ha nem volt rendes állásuk? Másrészt a közterületek szempontjából nézve, ki gereblyézett, sepregetett, stb. hogy szépek legyenek a közterek?

Köszönöm!


2020. ápr. 7. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
közmunka, kisebb létszámmal és nagyobb bérrel
2020. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Előtte nem volt semmi, és nem is volt szükség rá.


A köztisztasági és útkarbantartási munkákat pedig városonként egy cég látta el.

Nem létezett rabszolga-munka, tehát a munkásaik rendes alkalmazottként rendes bért kaptak.


Útkaparók, utca-seprők. A zöld-területeket szakemberek tartották karban.

2020. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

#2-re ne hallgass, sületlenségeket beszél. Közmunka volt korábban is csak teljesen más szerkezettel, céllal.

A szocializmusban ál-munkahelyek voltak, bűntették ha valakinek nem volt hivatalosan munkahelye, közveszélyes munkakerülőnek nevezték. De 1990 után is volt már közfoglalkoztatás, a célja hasonló volt, nem pontosan olyan mint most.

[link]

2020. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

#2, #3-nak:


Te is igen fiatal vagy, igaz? Én 76-ban születtem. XD


És most idézek neked a saját linkedből:


"A közcélú foglalkoztatást a szociális törvény[5] 1999. évi módosítása során, a 2000. évtől vezették be."


Legközelebb legyél alaposabb!

2020. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:


Az okozza a félreértést, hogy a "közmunka" szót másképp értelmezték régen, és másképpen mostanában.

2020. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 Mindig vicces amikor valaki szándékosan égeti magát.

Ott van a linken, csakis direkt lehet elkerülni:

"1991-től 2000-ig

A rendszerváltást követően a közmunka intézménye újra bevezetésre került.[1]

Az 1991-től működő közhasznú munkát a munkaügyi kirendeltségek szervezték és működtették a regisztrált munkanélküliek kiközvetítésével, akik munkaviszony keretében jellemzően egy évig végezhettek a települések közfeladatait érintő munkákat.[2]"

2020. ápr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D

Úgy látom nem könnyű meghatározni a dolgot :D

2020. ápr. 8. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!