Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baj a tökéletes fásultság?

Baj a tökéletes fásultság?

Figyelt kérdés
Igyekszem felvilágosult gondolkodóként és túlzásoktól mentesen, tárgyilagosan élni. Ezeken a kereteken belül igazi magyar érzésű embernek is vallom magam. Naponta kapok felháborítóbbnál felháborítóbb emaileket, cikkeket. Sokan szeretik ezeket küldeni az ismerősöknek. (Gondolok itt újabb és újabb elbszott állami intézkedésre, népnyúzásra, túlzásba vitt cionizmusra, liberális diktatórikusságra stb stb stb.) Sok év után mára eljutottam oda, hogy az az irány kezd nálam teret hódítani, miszerint ne idegesítsük magunkat olyan dolgokon, ami felett nem rendelkezünk kontrollal. Átlagpolgárként nem tudok tenni semmit a magyar érzelműség terén. Az nem tett, hogy állandóan felháborodom. Egyszerűen ráuntam arra, hogy állandóan felháborodjak. Túl rövid az élet ahhoz, hogy örökké negatív dolgokra pazaroljuk el magunkat. Nem dugom homokba a fejemet, de mivel tehetetlen vagyok, egyszerűen belefásultam az örök háborgásba, abba, hogy mindenkivel csak ilyenekről lehet beszélni. Sokkal jobban szeretek örülni, nevetni, megcsodálni egy szép tájat, élvezni egy finom bort, életigenlő módon kiélvezni az autóvezetést, a zenét, a művészeteket stb stb. És megpróbálni azért tenni, hogy a saját életemet szebbé tegyem. Remélem nem baj az, hogy ha felháborító híreket kapok, már nem is csodálkozom, egyszerűen csak untat MÁR...
2010. júl. 25. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Minek örülsz?

Miből telik autóra, benzinre, kirándulásra, borra stb?

Ha ennyire könnyű az életed, akkor nem is csodálkozom hogy nem izgatod fel magad.

2010. júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hogy minek örülök? Annak, hogy nem vagyok egy becsökött zsörtölődő manusz, hanem még a nehezebb időszakban is megpróbálok a szépre és a jóra koncentrálni. Ennek örülök.

És szándékosan írtam triviális dolgokat, mert ma azért majd'd mindenki kocsival jár, egy üveg bor (ha már szószerint kell érteni) senkit nem vág földhöz. Egy séta egy közeli szép tájba pedig ingyen van.

Megérteném az irigy frusztrált kirohanásodat, hogyha a fentiekben a yachtomon töltött órákat dícsérném, vagy a magánhelikopteremmel vagiznék, netán az előző kastélypartimra hivatkoznék... (Ezekből egyik sincs)

2010. júl. 25. 16:03
 3/9 anonim ***** válasza:
-.- Akkor dalolj szép magyar hazádról. Nem tehetetlen vagy, hanem belesimultál a rendszerbe. Ha már kocsikát meg borocskát ad neked. Másnak bérletre is alig futja, kútról hordja a vizet, és szép tájat úgy lát, hogy kidől a házának a fala.
2010. júl. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de azért a kidőlt fal mellől internetre és számítógépre jut...
2010. júl. 25. 20:08
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt a cikket azért ajánlanám elolvasni: [link]


Nem teljesen idevágó, de értelmes ember leszűri, hogy ide miért linkeltem be...

2010. júl. 25. 20:30
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

"Sok év után mára eljutottam oda, hogy az az irány kezd nálam teret hódítani, miszerint ne idegesítsük magunkat olyan dolgokon, ami felett nem rendelkezünk kontrollal."


Egyetértek, hat éves kor fölött ez alap lenne :))))


"Sokkal jobban szeretek örülni, nevetni, megcsodálni egy szép tájat, élvezni egy finom bort, életigenlő módon kiélvezni az autóvezetést, a zenét, a művészeteket stb stb."


Ezt nem fásultságnak, hanem egészségnek vagy normalitásnak nevezik. Itt persze furcsán hat, mert a gyk, ha megfigyeled, a sérült és betegesen gondolkodó (paranoid, gyűlölködő, izgága, hisztérikus stb.) emberkék gyűyűjtőhelye.

2010. júl. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen. Ez az érdekes, hogy az emberek egy része, mintha ragaszkodna a maga napi negatívum és zsörtölődés adagjához. Én is azért lettem a rendszerbe besímuló, mert le mertem írni, hogy egyszerűen telítődtem azzal a sok negatívummal, ami az ember nyakába zúdul nap, mint nap. Pedig Isten(ke):) látja lelkemet, ha lenne ráhatásom, tennék is a dolgokért, amit tudok, így is megteszek, de nem állok le hőbörögni. Azzal, hogyha az ember füröszti magát a szrban, attól még nem a szr ellen tesz, csupán maga is szros lesz. Szerintem.
2010. júl. 26. 07:00
 8/9 anonim ***** válasza:

-.- pffff....

Ki mondta hogy rólam van szó? Ha rólam lenne, ki mondta, hogy otthonról internezetek? Egyébként te támogatod a szegényebbeket, akinek nem jut semmire, vagy elvesztették mindenüket? Engem amúgy nem csak az én "szép életem" érdekel, hanem törődök másokkal is...

2010. júl. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is törődöm az emberekkel és mindenkinek segítek a tőlem telhető módon. Az egész kérdésfeltevés pusztán arra irányult és továbbiakban is az a véleményem, hogy semennyire nem visz előre az, ha az emberek állandóan rossz hírekkel bombázzák egymást. Olyanokkal, amikre nincs ráhatásunk. Persze ha valaki mazochista és még ragaszkodik is hozzá, akkor nem akarom elvenni tőle élvezkedésének tárgyát.

Mint a viccben:

Pesszimista: -Ennél rosszabb már nem is lehet...

Mire az optimista: -De igen, lehet...


:)

2010. júl. 26. 10:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!