Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért kapta...

Magyarországon miért kapta meg sok minden a Nemzeti előtagot? Nemzeti dohánybolt, Nemzeti Sporthíradóról is hallottam, Nemzeti konzultáció például?

Figyelt kérdés
Kabaréban már nemzeti illemhellyel poénkodtak.
2019. okt. 18. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Mert amit kisajátít az állam, azt így hívják. Szimpla államosítás. Játék a szavakkal.
2019. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Kérdezd meg a Nemzeti Koronázatlan Királyt erről.

De gondolom azért, hogy a nem létező nacionalizmusunkat próbálják feltámasztani. Sok sikert hozzá... én személy szerint hányok az egésztől.

2019. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Svájsban egy fapadra az volt ráírva egy táblára, hogy svájci - nemzeti pad, mivel a fa is svájcban nőtt és svájci emberek munkálták meg a padot. Na ezen tényleg beszartam! És ez frankón egy fém lapra volt eá nyomva az pedig a padhoz rögzítve... :D
2019. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Mert ezzel azt sugallja, hogy az országé, az ország pedig az embereké, tehát ami nemzeti az valahol közös. A nemzeti eszmék mögé bújva kisajátítanak mindent és odaadják a haveroknak, csak hát azt így mégsem lehet megmondani nyíltan. Bár manapság már úgy állunk, hogy titkolni sem kell.
2019. okt. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Van valami mindegyikben.A fapados történet az tényleg csúcs.A Miniszterelnöki Hivatal biztos mondana valami semmit mondó,általános választ.
2019. okt. 18. 17:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ebben önmagában semmi különös. A demokrácia fellegvárában (USA)is minden nemzeti, vagy szövetségi, ami csak számít. De azért mi ez is tudjuk "überelni": Magyar Nemzeti Bank az amcsiknak nincs American National/Federal valamilyük. Vagy van?
2019. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
American National,meg Federal valami is van,úgy tudom.De azért a Nemzeti Sporthíradó csúcs volt.Simán lehetett volna csak azt mondani,hogy sporthíreink jönnek szerintem.
2019. okt. 19. 10:32
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 "A demokrácia fellegvárában (USA)is minden nemzeti, vagy szövetségi, ami csak számít." Igen, azért, hogy elkülönítsék a tagállami szinten működő azonos nevű intézményektől.


A kérdésre válaszolva:

A Fidesz kormány hamis nacionalizmusa miatt kapta. (Azt a látszatot akarják kelteni, hogy a nemzet érdekében cselekszenek, valójában csak a saját köreik érdeke számít - jó példa a Nemzeti Dohányboltok Fideszközeli vállalkozóknak juttatása).

2020. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!